Kompiuteriniai žaidimai išgyvena aukso amžių

Kompiuteriniai žaidimai išgyvena aukso amžių

Klysta manantieji, kad kompiuteriniai žaidimai tinka tik jaunuoliams. Juos labai mėgsta ir vyresnieji. Tobulėjant technologijoms, internautams vis lengviau žaisti žaidimus ne tik internete, bet ir juos siųstis nemokamai. Nelegalus siuntimasis jau beveik pražudė nuomos ir specializuotus prekybos punktus.

Nuo seniausių laikų žmonės prisigalvodavo būdų, kaip pasivaržyti tarpusavyje ar tiesiog žaidžiant linksmai praleisti laiką. Ypač mėgti stalo žaidimai - kauliukai, šachmatai ir kiti - po truputį persikėlė į elektroninę erdvę, vėliau atsirado žaidimų konsolės, su žymiaisiais "Sega", "Nintendo", "PlayStation" produktais priešakyje, paprasčiausi kompiuteriniai žaidimai.

Galų gale technologijos taip pasistūmėjo į priekį, kad kuriami žaidimų kompiuteriai "XboX", tobulinamos konsolės, atsiranda tokie žaisliukai kaip "iPhone" ir "iPad", sukėlę mikrožaidimų bangą. Kompiuteriniai žaidimai grafika, kokybe ir scenarijumi lenkia vienas kitą ir keičiasi šviesos greičiu, o ir gauti jų nemokamai kuo toliau - tuo lengviau. Galbūt vieną dieną sulauksim kompiuterinių žaidimų kūrėjų protesto?

Pirkti ar žaisti internetu?

Keisčiausia, kad netgi ir esant galimybėms žaidimų parsisiųsti iš interneto, atsiradus naujam, į parduotuves supuola kompiuterinių žaidimų fanai, laukiantys kažko, pranokstančio jų lūkesčius. Jiems nesvarbi kaina ar netrukus atsirasianti galimybė parsisiųsti jį internetu. Svarbu, kad jis naujas, neišbandytas, o azarto pojūtis negali laukti.

"Šiuo metu vienareikšmis lyderis yra "Diablo 3". Kai žaidimas pasirodė, klientams reikėjo laukti po dvi savaites. Poreikis viršijo pasiūlą, Europos sandėliuose buvo žiaurus stygius!" - pasakojo septyniuose Lietuvos miestuose salonus turinčios įmonės "Skytech.LT" vadybininkas Nerijus Petrauskas.

Internetui vis labiau įsiliejant į žmogaus kasdienybę, juo naudojamasi net tik darbams atlikti, naršyti po įvairias svetaines - internetas tampa terpe žaisti žaidimus drauge su kitais kompiuterinių žaidimų mėgėjais, kuriami įvairūs serveriai, suburiantys žaidėjus iš viso pasaulio. Žaidžia visi, nepriklausomai nuo amžiaus. Nerijus Petrauskas pažįsta šešiasdešimtmečių, kurie labai smagiai žaidžia strateginius žaidimus.

Pasak Andrejaus Smirnovo, Klaipėdoje įsikūrusios įmonės "RBLD reBuild.lt" direktoriaus, Lietuvos jaunimo tarpe labiausiai populiarūs masiniai "online" žaidimai (angl. MMORPG arba Massive multiplayer online role-playing game). Juos vienu metu žaidžia daugelis žaidėjų iš viso pasaulio, nepriklausomai nuo geografinės vietovės, o pats žaidimas vyksta be pertraukų. Populiariausi žaidimai - "World of warcraft", "Lineage", "MU Online" bei neseniai pasirodę "Starcraft 2" ir "Diablo 3". Vyresni žmonės labiausiai linkę rinktis ramesnius žaidimus, tačiau ir jie labiau suinteresuoti žaisti juos internete, ne instaliuotus kompiuteryje. Mėgstamiausi vyresniems: "Facebook Farmville", "Poker All Stars", "World of Tanks".

Kompiuteriniai - populiaresni

Siekdami pajusti maksimalų žaidimo efektą, įsijausti į vaizduojamą scenarijų ir matyti vaizdą dideliame ekrane, žaidimų mėgėjai imasi ir konsolių, kurios pritaikytos tik žaidimams žaisti.

"Žaidimų konsolių rinka yra mažesnė, tačiau iki šiol labai gyva, ypač po tokių konsolių kaip "Sony Playstation 3", "Microsoft XboX" bei "Nintendo Wii" atsiradimo", - sakė A. Smirnovas. Bet, pasak pokalbininko, Lietuvoje kompiuteriniai žaidimai yra populiaresni negu konsoliniai.

"Tokią tendenciją galima paaiškinti labai paprastai: personalinį kompiuterį turi dauguma šeimų, jis dažniausiai naudojamas ne tik žaidimams, bet ir darbui, studijoms ir t. t., tačiau ne kiekvienas gali sau leisti įsigyti žaidimų konsolę dėl santykinai aukštos kainos", - teigė A. Smirnovas. Anot jo, Lietuvoje šiuolaikinės žaidimų konsolės dėl aukštų jų bei priedų kainų yra labiau prieinamos suaugusiems.

"Pavyzdžiui, kompanijose labai populiari "Nintendo Wii" konsolė, kurios pagalba galima sužaisti virtualų boksą, futbolą arba tinklinį, o "Sony Playstation" žaidimas "Guitar Hero" leidžia pasijusti gitaristu, būgnininku arba vokalistu", - pasakojo įmonės vadovas.

Ar išnyks žaidimų nuomos punktai

"Lietuvoje, kur perkami tik tie žaidimai, kurių negalima parsisiųsti nemokamai internetu arba "nulaužti", sunkiai beužtiksi specializuotą kompiuterinių žaidimų parduotuvę ar nuomos punktą. Specializuotos parduotuvės ar nuomos punktai nyksta, žaidimai pardavinėjami kartu su kitomis kompiuterinėmis prekėmis", - teigia N. Petrauskas.

"Tenka pripažinti, kad dauguma žmonių nelinkę mokėti pinigų už žaidimus, todėl tiesiog parsisiunčia juos iš interneto. Dabartinis jaunimas, tikriausiai, jau pamiršo apie nuomos punktų egzistavimą, todėl pagrindiniai tokių punktų klientai yra suaugusieji, kuriems trūksta kompiuterinio raštingumo įgūdžių", - pritaria ir A. Smirnovas.

Jis prognozuoja liūdną baigtį kompiuterinių žaidimų nuomos ir pardavimo punktams. Štai Klaipėdoje, anot įmonės direktoriaus, liko vos kelios bendrovės, kurios teikia žaidimų nuomos paslaugas: "Vis rečiau parduotuvių stenduose galima pamatyti kompiuterinius žaidimus, o dar rečiau - jų pirkėją."

N. Petrauskas pažymi, kad manyti, jog greitai neliks ir žaidimų kūrėjų - kadangi viską labai lengvai galima parsisiųsti internetu, o tai atneša naudos tik vartotojams - nėra pagrindo.

"Užsienio praktikoje yra įrodyta, kad uždraudus siųstis nelegalius žaidimus nukentėjo ir originalių versijų pardavimo apimtys", tikina vadybininkas.

Be to, pasak jo, "nulaužtas" žaidimas dažniausiai būna su klaidomis, nepalaikomi atnaujinimai. Jeigu žmogui žaidimas patinka ir yra tikrai geras, tai jis pirks jo originalą.

Tad kol kas baimintis, kad dėl neatsakingo žaidimų siuntimosi iš interneto greitu metu neliks žaidimų kūrėjų, nereikia. Jeigu norėsis gero žaidimo - tikrai nusipirksi, juolab kad rinktis yra iš ko. Tik svarbu nepersistengti - per didelis prie kompiuterio praleistų valandų kiekis kenkia sveikatai.

 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder