Klausiate – atsakome. Kas kompensuoja laukinių gyvūnų padarytą žalą?

Klausiate – atsakome. Kas kompensuoja laukinių gyvūnų padarytą žalą?

Už laukinių žvėrių padarytą žalą atsakingi vietos medžiotojai, tačiau geriausia priemonė – žalos išvengti. Taip sako Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas Eugenijus Tijušas.

LRT Radijo klausytoja Jolanta iš Zarasų rajono domisi, kas jai gali atlyginti šernų padarytą žalą.

„Kas kompensuos šernų padarytą žalą? Jie sukniso visus laukus“, – skundžiasi klausytoja.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas E. Tijušas sako, kad ne tik šernų, bet ir visų kanopinių žvėrių bei bebrų daromą žalą žemės arba miško savininkams reglamentuoja medžioklės įstatymas ir poįstatyminiai aktai.

Jo teigimu, kiekvienoje savivaldybėje mero įsakymu yra sukurtos komisijos žalos įvertinimui, o už jų kompensavimą atsakingi medžiotojai.

„Pagal medžioklės įstatymo nuostatas, jeigu komisija nustato, kad žala padaryta, o savininkas ėmėsi visų žalos įvertinimo metodikoje nustatytų priemonių , už žalos atlyginimą atsakingi medžioklės ploto naudotojai“, – tikina Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas.

E. Tijušo teigimu, daugelyje savivaldybių žalos atlyginimo mechanizmas yra gana paprastas – žmogus tiesiog turi kreiptis į seniūniją.

„Tačiau, kaip Medžiotojų draugijos atstovas, noriu pasakyti, kad geriausia yra išvengti žalos. Tam reikia ieškoti kontaktų su vietos medžiotojais. Jie puikiai žino, kad yra atsakingi už žalą, tad tikrai padės ir suras būdus ir priemones, kaip tos žalos išvengti“, – mano Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder