Klaipėdą 2011 metais valstybė melš

Klaipėdą 2011 metais valstybė melš

Valdžia įsitikinusi, kad Klaipėda, kartu su dar trimis savivaldybėmis, kitais metais gyvens geriau, nei kiti šalies miestai, dėl to prognozuoja pajamų augimą.

Tai paaiškėjo ketvirtadienį parlamentui patvirtinus kitų metų valstybės ir savivaldybių biudžeto finansinius rodiklius.

Pasak uostamiesčio mero Rimanto Taraškevičiaus, Finansų ministerija tikisi, kad 2011-aisiais į Klaipėdos miesto biudžetą bus surinkta viršplaninių pajamų ir valstybei reikės grąžinti net 14 mln. gyventojų pajamų mokesčio.

"Mes dar Lietuvos savivaldybių asociacijoje sakėme, kad būtų išbraukta ta dalis parengto teisės akto, kur numatyta, kad Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Palangos savivaldybės turės grąžinti surinktų pajamų dalį į nacionalinį biudžetą. Neišbraukė. Apskaičiavo, kad per visas tas keturias savivaldybes suma sieks 30 mln. 355 tūkst. litų. Klaipėdai - net 14 tūkst. litų", - "Vakarų ekspresui" sakė meras.

Apskritai patvirtintą kitų metų nacionalinį ir savivaldybių biudžetą uostamiesčio vadovas pavadino nei stebuklingu, nei blogu, nei geru.

"Mums nerimą kelia tik tas prognozuojamas augimas. Šiais metais greičiausiai viršysime prognozes, bus pajamų daugiau, nei numatyta, tačiau tie pinigai liks Klaipėdai, o jau kitais metais teks grąžinti dalį surinktų lėšų. Bet kokiu atveju, 2011-aisiais stengsimės subalansuoti biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo užmokestį, gerinsime miesto aplinkos priežiūrą: apšvietimą, gatvių tvarkymą ir kita", - dėstė R. Taraškevičius.

Paprašytas pakomentuoti kitų metų biudžeto projektą, klaipėdietis Seimo narys ir susisiekimo ministras Eligijus Masiulis teigė, kad Vyriausybėje buvo iš anksto sutarta, kad visi prašymai, kokių būna labai daug kasmet (suremontuoti stogus, pakeisti langus), bus atmesti dėl lėšų trūkumo.

Kitais metais bus skirta apie 44 mln. litų Keleivių ir krovinių terminalo statybai. 5 mln. litų - mažųjų ir pramoginių laivų prieplaukos statybai bei akvatorijos gilinimui. 8 mln. litų - kelių sutvarkymui į krovinių terminalus pietinėje uosto dalyje, Kairių gatvės nuo Klaipėdos kanalo iki geležinkelio pervažos rekonstrukcijai.

10 mln. Lt bus skirta Draugystės, 8 mln. Lt - Rimkų, 8,5 mln. Lt - Klaipėdos geležinkelio stočių kelynų rekonstrukcijoms. 11,5 mln. Lt - geležinkelio jungties su uostu plėtrai.

68,5 mln. Lt ketinama skirti estakados Jakų žiede (kelias Kaunas-Palanga) statybai.

"Vakarų ekspreso" paklausta, ar klaipėdiečiai parlamentarai aktyviai stengėsi kitų metų biudžete "išmušti" pinigų savo miestui, Seimo narė Agnė Bilotaitė teigė, jog ne.

"Svarstant biudžetą Seimo nariai kaip ir kiekvienais metais teikė savo siūlymus. Tokių pasiūlymų pateikta už 1 mlrd. Lt. Reikia pastebėti, kad šiemet parlamentarai ne taip aktyviai bandė tempti paklodę į savo pusę, t.y., savo rinkimines apygardas. Klaipėdiečiai nebuvo aktyvūs ir vangiai teikė pasiūlymus.

Kreipėsi tik VšĮ Respublikinė Klaipėdos ligoninė, prašydama lėšų priėmimo ir skubios pagalbos korpuso rekonstrukcijai. Kartu su Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininku Antanu Matulu užregistravome šį pasiūlymą prašydami skirti tam 1 mln. Lt. Džiaugiuosi, kad Vyriausybė jam pritarė", - dėstė jauniausioji parlamentarė.

Ji informavo, kad taip pat pateikė siūlymą skirti 464 tūkst. Lt Lietuvos gyventojų ir rezistencijos tyrimo centrui išlaidoms, kurios būtų skiriamos buvusios SSRS specialiųjų tarnybų dokumentams viešinti. Šių lėšų bus bandoma ieškoti privatizavimo fonde.

"Deja, Vyriausybė nepritarė mano siūlymui (kreipėsi Klaipėdos rajono savivaldybė) skirti 300 tūkst. Lt Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro pastato remontui. Nepritarta motyvuojant tuo, kad tai naujas investicinis projektas", - apgailestavo ji.

Beje, pirmą kartą nacionalinis biudžetas Seime buvo pateikiamas su preambule, kurioje konstatuota, kad dėl šalyje susiklosčiusios sudėtingos ekonominės situacijos nėra galimybių iš nacionalinių lėšų kompensuoti sumažintų atlyginimų ir senatvės pensijų.

Nacionalinio biudžeto projekte, kuris apima valstybės ir savivaldybių biudžetus, numatoma, kad 2011 metų nacionalinio biudžeto pajamos, be Europos Sąjungos (ES) ir kitos paramos lėšų, sudarys 19,98 mlrd. litų. Biudžeto pajamos su ES ir kitomis tarptautinės finansinės paramos lėšomis sieks 26,83 mlrd. litų.

Kitų metų nacionalinio biudžeto išlaidos, be ES paramos lėšų, sudarys 22 mlrd. 468 mln. litų.

Valstybės biudžeto deficitas siekia apie 2,4 mlrd. litų, o visų viešųjų finansų deficitas sudarys 5,8 proc. bendrojo vidaus produkto.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder