Klaipėda - durys į draugystę su Argentina

Klaipėda - durys į draugystę su Argentina

Ketvirtadienį Klaipėdoje svečiavęsis Argentinos General San Martino miesto meras, lietuvių kilmės politikas Ricardo Ivoskus siūlė Lietuvos ir Argentinos įmonėms bendradarbiauti aktyviau.

Šią savaitę Vilniuje ir Kaune buvo atidaryti ekonominio skatinimo centrai, kuriuose pristatoma produkcija iš General San Martino miesto, o Klaipėdą R. Ivoskus vadina durimis ne tik į visos Lietuvos, bet ir į Rytų Europos bei Europos Sąjungos šalių rinką.

Svečiai iš Argentinos apsilankė ir Klaipėdos miesto savivaldybėje, kur bendravo su naujuoju uostamiesčio meru Vytautu Grubliausku bei Klaipėdos verslo struktūrų atstovais. Pasirašytas ir dviejų miestų ketinimų protokolas. Klaipėdiečiai buvo pakviesti į rugsėjį General San Martine vyksiančią pramonės ir prekybos parodą.

"Šis vizitas yra ekonominio-komercinio pobūdžio. Lietuvą suprantame kaip visą europinę rinką. Galvojame apie eksportą į kaimynines šalis - Latviją, Estiją, Baltarusiją, Rusiją, Lenkiją, Ukrainą. Taip pat mąstome ir apie galimybę importuoti lietuvišką produkciją į Argentiną. Bendradarbiaudami su Argentinos-Lietuvos komercijos, pramonės ir paslaugų rūmais planuojame sudaryti sąlygas parduoti lietuvišką produkciją mūsų šalyje", - pasakojo R. Ivoskus.

Įvairi produkcija

Pasak jo, Klaipėdos miesto ir uosto svarba šiame projekte yra neįkainojama vien dėl to, kad prekybiniai konteineriai su argentiniečių produkcija pasiekia Lietuvą jūriniu keliu.

General San Martino savivaldybėje yra apie 3 000 įmonių, iš kurių maždaug 600 užsiima eksportu. Miestas yra laikomas pramonės sostine, todėl siūloma produktų gama yra labai įvairi. Lietuvą jau pasiekė pirmasis prekybinis konteineris su argentinietiška produkcija, kuri buvo pristatyta atidarytuose centruose, antrojo konteinerio laukiama šeštadienį.

R. Ivoskus pasakojo, jog tarp galimos argentinietiškos produkcijos, atvežamos į Lietuvą, galėtų būti baldai, tentinės medžiagos, ugniai atsparios plytos, dažai, medicininės įrangos gaminiai: inhaliatoriai, kraujo spaudimo matuokliai, šildomos pagalvėlės ir t. t.

Ne tik Argentina

Nors General San Martinas siūlo bendradarbiavimą kuriant panašų lietuviškos produkcijos centrą šiame mieste, tačiau pirmiausia turėtų apsispręsti Lietuvos verslininkai. Kokia produkcija būtų pristatoma Argentinos rinkai - taip pat jų kompetencijoje.

R. Ivoskaus teigimu, jei Lietuva suprantama kaip durys į Europą, tai tokiu pat būdu suprantamas ir ekonominis bendradarbiavimas atidarius centrą su lietuviška produkcija Argentinoje. Tai būtų ne tik durys į argentinietišką rinką, bet ir į bendrą Urugvajaus, Paragvajaus bei Brazilijos rinką.

Pasak svečio, lietuviškos jo šaknys suvaidino ypatingą vaidmenį renkantis Lietuvą, kaip ekonominio bendradarbiavimo partnerę, tačiau tai nebuvo vienintelė priežastis: "Būdamas tokio pramoninio profilio miesto kaip General San Martinas meras, kur miesto politikoje ypatingas vaidmuo skiriamas gamybinei politikai, pamačiau galimybę per Lietuvą atverti visą europinę rinką."

Svečio teigimu, lankydamiesi Lietuvoje jie ne tik vykdo ekonominius tikslus, bet ir stiprina politinius santykius tarp savivaldybių.

Plati rinka

Argentinos-Lietuvos komercijos, pramonės ir paslaugų rūmų prezidentas Jose Sabaliauskas pasakojo, jog nuo 2004 m. į Lietuvą jau buvo atvykusios 22 prekybinės-komercinės misijos. Šiuo metu ekonominio skatinimo centruose Vilniuje ir Kaune pristatomi kol kas tik General San Martino miesto produktai, tačiau, pasak J. Sabaliausko, iš visų 2 200 argentinietiškų savivaldybių didžioji dalis jau susidomėjo galimybe atvežti savo produkciją į ekonominio skatinimo centrus Lietuvoje.

"Lietuvai Argentina yra didelė rinka. Čia daugiau nei 40 mln. gyventojų ir didelis pranašumas - Argentinoje nėra nė vieno gyventojo argentiniečio, kuris neturėtų pažįstamo ar draugo, kuris nebūtų susijęs su lietuviška kilme. Tą reikia mokėti išnaudoti komerciniams santykiams", - šypsojosi J. Sabaliauskas.

Pokalbininko teigimu, įtikinti argentiniečius susidomėti Lietuva tikrai nebuvo lengva, tačiau sunkumai buvo įveikti ir jau 2008 m. jūriniu keliu per Klaipėdos uostą buvo atgabenta 100 prekybinių konteinerių su produktais, kurie buvo skirti tiek Lietuvos, tiek kitų šalių rinkai.

"Šiame procese ypatingą vaidmenį vaidina Klaipėda. Esame tikri, kad visa tai sąlygos Klaipėdos miesto plėtrą. Jau šiandien šiam projektui dirbantys žmonės Vilniuje ir Kaune yra lietuviai, tokia pati situacija formuotųsi ir Klaipėdoje", - pasakojo J. Sabaliauskas, teigdamas, jog panašus ekonominio skatinimo centras, duris atvėręs Kaune ir Vilniuje, turėtų įsikurti ir uostamiestyje.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder