Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, neapmokestinamųjų pajamų dydžio padidinimą labiausiai pajaus mažiausiai uždirbantys žmonės, kadangi didės „į rankas“ gaunama suma. Lietuvoje tokių žmonių – gaunančių minimaliąją mėnesinę algą ir mažiau – yra apie penktadalis.
„Nuosekliai pasisakome ne tik už minimalaus darbo užmokesčio, bet ir NPD didinimą, nes tai duoda teigiamą postūmį įgyvendinant Vyriausybės įsipareigojimą – mažinti socialinę atskirtį“, - sako A. Pabedinskienė.
Šiuo metu neapmokestinamųjų pajamų dydis, kuris sudaro 200 eurų, yra mažesnis nei skurdo rizikos riba (2014 m. sudarė 241 eurą).
Lyginant minimalios mėnesinės algos ir NPD dinamiką Šešioliktosios Vyriausybės 2012–2016 metų programos įgyvendinimo laikotarpiu, neapmokestinamųjų pajamų augimo tempai 18 procentinių punktų buvo mažesni nei minimalios mėnesinės algos, t.y. 2016 m. palyginus su 2011 m. NPD padidėjo 46 proc., minimali mėnesinė alga – 64 proc.
Taip pat didinant NPD būtų įgyvendinta Europos Komisijos rekomendacija mažinti mokesčių naštą mažas pajamas gaunantiems asmenims.
NPD didinimo įstatymo projektas bus teikiamas kartu su kitų metų biudžetu.
Rašyti komentarą