Visavertė mityba, „Maisto banko“ žiniomis, yra sunkiai pasiekiama prabanga daugiau nei pusei milijono mūsų šalies piliečių. Todėl maisto švaistymas pastaruoju metu ypač bado akis, praneša LTV naujienų tarnyba.
„Kasmet 27 Europos Sąjungos šalyse narėse išmetama maisto už 89 mln. litų,vienam europiečiui tenka 179 kg tinkamo vartoti išmesto maisto. Jei nieko nedarysime ir nepradėsime maisto gelbėti, nestabdomas maisto švaistymas išaugs 40 proc.“, – teigė „Maisto banko“ direktorė Deimantė Žebrauskaitė.
„Prasidėjus sunkmečiui mes susidūrėme su ta problema, kiek daug žmonės perka produktų, kuriuos išmeta į šiukšlių dėžę. Manau, per keletą metų įvyko daug pokyčių, ir stebėdami mūsų pirkėjų elgseną, matome, kad žmonės tapo racionalesni, labiau skaičiuojantys“, – tvirtino „Maximos“ Įvaizdžio ir komunikacijos departamento direktorė Lina Muižienė.
Europos maisto bankų prezidentas teigia, kad dabar svarbiausia dėti pastangas, kad parama maistu nepasiturintiems Europos Sąjungoje nebūtų mažinama.
„Sunku patikėti, kaip taip gali būti, kad Europos Sąjungoje yra 20 milijonų skurstančių žmonių, o programa skirta padėti maistu tiems žmonėms yra mažinama“, – stebėjosi Europos maisto bankų federacijos prezidentas Jeanas M. Delmelle.
Europarlamentaras Justas Paleckis teigia, kad kovojant su maisto švaistymu Lietuvoje vis dar mažai paramos iš Seimo bei Vyriausybės. Grupė europarlamentarų siūlo 2014-uosius skelbti Europos kovos su maisto švaistymu metais.
„Jeigu vartojimas augs neribotai, didės atotrūkis tarp tų, kurie skendi prabangoje, ir tų, kurie neturi ko valgyti. Tai viena iš grėsmių, kuri gali sunaikinti pasaulį“, – kalbėjo J. Paleckis.
Kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus įsitikinęs, kad Lietuva skurstančiais rūpinasi ne mažiau nei kitos šalys.
„Dideliam malonumui galiu pasakyti, kad mes savo žmonėmis rūpinamės pagal visas galimybes ir turbūt negalėtume pasakyti, kad esame pasiekę skurdo ribą, kad mums reikia masinės tarptautinės pagalbos. Bet dalyvavimas akcijoje pasauliniu mastu, aš manau, tiktai parodo Lietuvos prisiėmimą bendrų žmogiškųjų problemų“, – kalbėjo V. Adamkus.
„Maisto bankas“ siūlo, kad maisto švaistūnai būtų baudžiami, o atiduodantys tinkamą valgyti maistą nepasiturintiems – skatinami.
Vien pernai „Maisto bankas“ Lietuvoje surinko ir išdalijo per keturis tūkstančius tonų maisto.
Rašyti komentarą