„Kovo ir pirmojo šių metų ketvirčio statistiniai duomenys primena praėjusių metų atitinkamo laikotarpio situaciją, kuomet per pirmuosius metų mėnesius padidėja turto areštų skaičius, o vėliau jų augimas sulėtėja. Palyginimui, per pirmąjį šių metų ketvirtį buvo įregistruoti 978 atvejai, o atitinkamu laikotarpiu pernai – 1 011. Tačiau šiemet areštuoto turto suma yra 111 mln. litų didesnė, lyginant su pirmuoju praėjusių metų ketvirčiu“, – teigia Alina Buemann, kreditų biuro „Creditinfo“ kredito rizikos vadovė.
Pirmojo šių metų ketvirčio pabaigoje areštuoto turto suma siekė 293 mln. litų, kuomet po pirmųjų trijų 2011 metų mėnesių sudarė 182 mln. litų.
Pasak A. Buemann, stebint įmonių turto areštų tendencijas, esminių neigiamų pokyčių nepastebėta, tačiau atkreiptinas dėmesys į išaugusias areštuotinas sumas. Tai rodo, kad kreditorinių reikalavimų sumos yra padidėjusios ir, tikėtina, kad sumažėjo „grasinamųjų“ turto areštų dalis versle.
Kovo mėnesį didžiausia dalis – 77 proc. – visų įregistruotų turto areštų atiteko pramonės, prekybos, transporto, statybos ir nekilnojamo turto bendrovėms.
Daugiausiai įmonių turto areštų kovo mėnesį įregistruota Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskrityse, o mažiausiai – Tauragės, Utenos ir Alytaus apskrityse.
Rašyti komentarą