„Tyrimas patvirtina, kad ilgieji savaitgaliai yra gera proga vagims įgyvendinti savo piktus kėslus, todėl gyventojai, kurie nusprendžia kelioms dienoms palikti namus be priežiūros, turėtų suvokti išaugusią vagystės riziką ir stengtis ją sumažinti“, – sako draudimo bendrovės „If“ Lietuvos turto žalų grupės vadovė Giedrė Vitkauskienė.
Nors populiarios apsaugos sistemos vagystės riziką sumažina, praktika rodo, kad vis dažniau vagystės iš namų būna žaibiškos – vagys spėja pasišalinti, kol atvyksta apsaugos tarnybos.
Draudimo specialistai taip pat pastebi ir kitą tendenciją – vagystės iš būstų tampa vis tikslingesnės: daugėja atvejų, kai apvagiami labiau pasiturinčių žmonių būstai. Šią tendenciją patvirtina tai, kad praėjusiais metais draudimo bendrovės „If“ atlyginta vidutinė vagystės iš privataus buto ar namo nuostolių suma padidėjo net 80 proc., palyginti su 2010 m. vidutine išmoka, ir viršijo 5 tūkst. litų.
Apsaugo artimųjų apsilankymai
Anot draudimo ekspertų, efektyviausia būsto apsaugos priemonė išvykus vis dar laikoma žmogiškoji pagalba.
„Patariame sumažinti vagystės pavojų į pagalbą pasitelkus artimuosius ar gerai pažįstamus kaimynus. Nereguliarūs apsilankymai be priežiūros paliktame būste greičiausiai privers vagis atsisakyti savo planų. Jeigu tokios galimybės neturite, prieš išvykstant paprašykite kaimynų atkreipti dėmesį į jūsų būstą – tai tikrai sumažins įsilaužimo riziką“, – sako G. Vitkauskienė.
Lietuvos draudikų asociacijos duomenimis, namų turtas šalyje apdraustas tik 13 proc. visų registruotų būstų. O Skandinavijos šalyse, draudimo bendrovės „If“ duomenimis, šia paslauga naudojasi abosoliuti dauguma būstų savininkų ar nuomininkų.
Rašyti komentarą