Europos Parlamento naujienos: ryšio paslaugų kainų ribos, parama mažesnėms oro uostams

Europos Parlamento naujienos: ryšio paslaugų kainų ribos, parama mažesnėms oro uostams

EP patvirtino naujas tarptinklinio ryšio skambučių ir duomenų perdavimo kainų ribas

Ketvirtadienį Europos Parlamentas didele balsų dauguma patvirtino reglamentą, kurio dėka nuo liepos 1 d. gerokai sumažės mobiliųjų ir išmaniųjų telefonų bei planšetinių kompiuterių naudojimo kaštai keliaujant ES. Naujosios taisyklės suteiks galimybę klientams pirkti tarptinklinio ryšio paslaugas ne tik iš savo, bet ir iš lankomo tinklo tiekėjų.

EP narių dėka suderėta, kad nuo šių metų liepos 1 d. duomenų perdavimas tarptinkliniu ryšiu galės kainuoti ne daugiau kaip 70 euro centų už perduotą megabaitą (be PVM). Nuo 2013 m. liepos 1 d. ši riba bus 45 euro centai už perduotą megabaitą, o nuo 2014 m. liepos 1 d. – 20 euro centų už perduotą megabaitą (be PVM). Šiuo metu operatoriams nėra taikomos įkainių už duomenų perdavimą ribos.

Kartu mažės ir šiuo metu galiojanti maksimali 35 euro centų už minutę (be PVM) riba, taikoma mobiliųjų telefonų skambučiams iš kitų ES šalių. Nuo šių metų liepos 1 d. ši riba bus 29 euro centai už minutę, o nuo 2014 m. liepos 1 d. – 19 euro centų už minutę (be PVM). Trumposios žinutės taip pat bus pigesnės: nors šiuo metu taikoma maksimali 11 euro centų už žinutę riba, nuo šių metų liepos 1 d. ji bus 9 euro centai, o nuo 2014 m. liepos 1 d. – 6 euro centai (be PVM).

Nuo 2014 m. liepos 1 d. vartotojai turės galimybę pirkti vietines ir tarptinklines paslaugas atskirai, naudodamiesi skirtingų operatorių paslaugomis ir tuo pačiu metu išlaikydami tą patį telefono numerį. Vartotojai nebus apmokestinami dėl operatoriaus pakeitimo, o vietiniai operatoriai turės informuoti savo klientus apie tokią jų teisę.

Nuo šios liepos vartotojai, keliaujantys ne tik ES šalyse, bet ir už ES ribų gaus įspėjimo žinutę, kai jų mobiliojo telefono sąskaita artės prie 50 eurų – bet tik tada, kai šalies, kurioje jie yra, tinklas suteikia tam techninę galimybę.

Naujasis reglamentas, kuriam pritarė 578 europarlamentarai, o nepritarė ir susilaikė po 10, bus patvirtintas ES Taryboje birželio mėn. ir bus tiesiogiai taikomas visose ES valstybėse nuo šių metų liepos 1 d. Europos Komisija iki 2016 m. birželio 30 d. turės peržiūrėti šių taisyklių įgyvendinimą.

Mažmeninių kainų ribos vartotojams be PVM (euro centais):

 

 

Dabar

2012 07 01

2013 07 01

2014 07 01

Duomenys (už megabaitą)

Nėra

70 ec

45 ec

20 ec

Atlikti skambučiai (už minutę)

35 ec

29 ec

24 ec

19 ec

Priimti skambučiai (už minutę)

11 ec

8 ec

7 ec

5 ec

SMS (už žinutę)

11 ec

9 ec

8 ec

6 ec

 

Didmeninių kainų ribos (tarp operatorių) be PVM (euro centais):

 

 

Dabar

2012 07 01

2013 07 01

2014 07 01

Duomenys (už megabaitą)

50 ec

25 centai

15 ec

5 ec

 

Skambučiai (už minutę)

18 ec

14 ec

10 ec

5 ec

 

SMS (už žinutę)

4 ec

3 ec

2 ec

2 ec

 

 

Z. Balčyčio pranešime raginama griežčiau kontroliuoti ES lėšų naudojimą ir kovoti su sukčiavimu

Ketvirtadienį Europos Parlamento patvirtintame pranešime, kurį parengė Zigmantas Balčytis (Socialistai ir demokratai), nerimaujama dėl didelio sukčiavimo ir klaidų masto naudojant ES lėšas. EP ragina prireikus stabdyti mokėjimus ir taikyti griežtas sankcijas.

"Griežčiau įgyvendindama fiskalinę politiką, visų pirma mažindama ES šešėlinės ekonomikos mastą, kuris, kaip apskaičiuota, sudaro apie vieną penktąją oficialaus BVP, Europa galėtų įveikti krizę", – pažymima pranešime. EP nariai ragina Europos Komisiją ryžtingiau siekti susigrąžinti neteisingai išmokėtas lėšas, o ES valstybes – prisiimti daugiau atsakomybės. Jie pažymi, kad netinkamo ES lėšų panaudojimo atvejais turi būti nedelsiant stabdomi mokėjimai ir taikomos veiksmingos sankcijos.

Europarlamentarai ragina plėtoti "elektroninės valdžios" modelį, kuris sudarytų sąlygas didesniam viešųjų finansų skaidrumui, bei numatyti daugiau privalomų mokėjimų ne grynaisiais pinigais. Savo ruožtu Parlamentas ragina Europos Komisiją savo ataskaitose atskirti sukčiavimo ir klaidų sąvokas, taip pat skirti daugiau dėmesio korupcijos problemai. Savo ruožtu EP kviečia stiprinti Europos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF) nepriklausomumą ir veiksmingumą.

EP su nerimu pažymi, kad ES mastu surenkama 12 proc. mažiau pridėtinės vertės mokesčio (PVM) negu numatyta, o Graikijoje šis skirtumas sudaro net 30 proc. Europarlamentarai sunerimę, kad lėšų trūkumas kompensuojamas griežtomis taupymo priemonėmis, kurios daro poveikį vargingiausiems piliečiams. Jie siūlo pakeisti PVM rinkimo modelį atsižvelgiant į technologijų ir ekonomikos pokyčius.

Parlamentas taip pat ragina valstybes pateikti daugiau informacijos apie vengimą mokėti muitus. EP nariai ypač susirūpinę cigarečių ir alkoholio kontrabanda, todėl jie sveikina Europos Komisijos parengtą kovos su šia kontrabanda per rytinę ES sieną veiksmų planą, taip pat atnaujintą muitinių bendradarbiavimą su Kinija ir Rusija.

EP pranešėjas Z. Balčytis pažymėjo: "ES piliečiams rūpi, kad kiekvienas ES euras būtų išleistas tinkamai. Dešimtmečiais Europos kovos su sukčiavimu tarnyba nesugebėjo išsireikalauti iš ES valstybių netinkamai panaudotų ES lėšų ar pateikti tikslius duomenis dėl sukčiavimo ir korupcijos masto, susijusio su ES lėšų naudojimu. Norime, kad Europos Komisija sukurtų tinkamą svarbios informacijos surinkimo sistemą, kuri leistų matyti visą esamų problemų vaizdą. Tai leistų veiksmingiau kovoti su sukčiavimu ir geriau apsaugoti ES finansinius interesus."

EP siūlo mažinti lėktuvų keleivių bagažo apribojimus ir remti mažesnius oro uostus

Ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas ragina skirti daugiau dėmesio regioninių oro uostų poreikiams, taip pat geriau užtikrinti pigių skrydžių bendrovių keleivių ir darbuotojų teises.

EP nuomone, šalies ir regionų valdžios institucijos turėtų remti regioninius oro uostus, laikydamosi griežtai apibrėžtų ir skaidrių kriterijų. Parlamentas ragina Europos Komisiją padidinti esamą 200 tūkst. keleivių per metus ribą, kurios neviršydamas oro uostas gali gauti valstybės pagalbą ir nepranešti apie tai Komisijai.

Europarlamentarų nuomone, daugelyje regioninių oro uostų esama neišnaudotų pajėgumų, kuriuos būtų galima panaudoti mažinant spūstis ir apkrovas didžiuosiuose oro uostuose bei pastarųjų poveikį aplinkai. Todėl Parlamentas ragina užtikrinti gerą susisiekimą su regioniniais oro uostais, ypač traukiniais, taip pat integruoti šiuos oro uostus į Transeuropinius transporto tinklus (TEN-T).

Parlamentas reiškia susirūpinimą, kad kai kurios pigių skrydžių bendrovės keleiviams teikia prastesnės kokybės paslaugas, o darbuotojams – blogesnes darbo sąlygas. EP ragina Europos Komisiją užtikrinti, kad būtų tinkamai taikomi ES ir valstybių teisės aktai dėl darbuotojų socialinių ir darbo sąlygų.

EP nariai taip pat susirūpinę dėl kai kurių skrydžių bendrovių reikalavimo turėti tik vieną rankinio bagažo vienetą ir mano, kad jis pažeidžia konkurencijos įstatymus. Parlamentas ragina valstybes bei aviacijos sektorių nustatyti rankinio bagažo apribojimų viršutines ribas, o oro uostų parduotuvėse įsigytas prekes visoje ES laikyti būtiniausiais daiktais ir jų neapmokestinti. Europarlamentarų nuomone, visi bagažo svorio ir dydžio patikrinimai turėtų būti atlikti iki keleiviui atvykstant prie išvykimo vartų. EP taip pat ragina Europos Komisiją ištirti, ar kai kurios bendrovės netaiko pernelyg didelių mokesčių už registruojamą bagažą.

Parlamentas taip pat kviečia užtikrinti, kad skrydžių bendrovės visiems ES gyventojams sudarytų galimybę nemokamai atsiskaityti kredito arba debeto kortele ir netaikytų joms administravimo mokesčių perkant bilietą.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder