Antradienį vykusiame Lietuvos pramoninkų konfederacijos posėdyje EEPA pristatė savo poziciją dėl ketinamų didinti elektros ir elektronikos atliekų tvarkymo užduočių.
Pasak EEPA direktoriaus Giedriaus Mikulsko, šiuo metu kuriama atliekų surinkimo sistema, pagal kurią asociacijos narių prekybos vietose iš gyventojų neribotai bus priimamos elektros ir elektronikos atliekos tų įrenginių, kuriais prekiaujama. Ši surinkimo sistema pradės veikti iki šių metų lapkričio 1 d.
"Su asociacijos nariais deriname narystės sutarčių pakeitimus, vyksta derybos su atliekų vežėjais, rengiame surinkimo sistemos komunikacijos planą. Esame įsitikinę, kad atliekų surinkimas prekybos vietose padės užtikrinti surinkimo proceso skaidrumą. Dabartiniu metu EEĮ atliekų ir jų dalių surinkimo procesas beveik nekontroliuojamas ir neapskaitomas. Tokia situacija skatina nelegalų atliekų ardymą, šešėlinio verslo augimą", - teigia G. Mikulskas.
Pagal dabar galiojantį Vyriausybės nutarimą, šiais metais Lietuvoje EEĮ gamintojai ir importuotojai privalo užtikrinti, kad būtų perdirbta iki 44 proc., bet ne mažiau kaip 30 proc. jų į rinką išleistos produkcijos svorio atliekų. Aplinkos ministerija Vyriausybei siūlo kitąmet didinti EEĮ perdirbimo užduotį iki 56 proc.
"Siūlome nedidinti EEĮ perdirbimo užduoties, kol nebus užtikrinta visų Lietuvoje veikiančių atliekų surinkimo sistemų kontrolė ir skaidrumas. Taip pat svarbu įsisavinti ES lėšas, skirtas savivaldybėms kurti didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Esu įsitikinęs, kad, savivaldybėms įsteigus reikiamą kiekį atliekų aikštelių bei įdiegus mūsų siūlomą EEĮ atliekų surinkimo sistemą, padidės ir surenkamas kiekis", - tvirtina G. Mikulskas.
EEPA vienija 60 elektros ir elektroninę įrangą gaminančių ir importuojančių bendrovių. Asociacijos nariai į rinką išleidžia apie 70 proc. visos Lietuvoje parduodamos elektros ir elektroninės įrangos. EEPA veikia nuo 2006 m.
Rašyti komentarą