EBPO atstovas: tikiuosi, kad Lietuva taps nare 2018 m.

EBPO atstovas: tikiuosi, kad Lietuva taps nare 2018 m.

Lietuva padarė žymią pažangą, siekdama narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO), sako EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Daglasas Francas (Douglas Frantz). Anot EBPO atstovo, realu, kad Lietuva organizacijos nare taps 2018 metais.

Po susitikimo su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi D. Francas žurnalistams teigė, kad narystės perspektyvos nemaža dalimi priklausys nuo to, kaip Lietuvai seksis pertvarkyti valstybinių įmonių valdymą ir kiek naujoji Vyriausybė bus pasiryžusi įgyvendinti reikalingas reformas.

"EBPO įsipareigojusi tai padaryti kaip galima greičiau ir sklandžiau (...). Aš tikrai tikiuosi, kad tai įvyks 2018 metais", - po susitikimo su užsienio reikalų ministru L. Linkevičiumi žurnalistams sakė D. Francas.

D. Franco teigimu, valstybinių įmonių valdybos turi būti nepriklausomos, o ne sudarytos iš valdančių ministerijų narių.

"Mums reikia žmonių, kurie vertina skaidrumą, atskaitomybę ir nori paversti valstybės valdomas įmones efektyviomis, moderniomis, pelną nešančiomis bendrovėmis", - kalbėjo EBPO atstovas, pabrėžęs, kad ši sąlyga daugiausiai kliūčių kėlė Latvijai, kuri nare tapo pernai.

EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotojas taip pat pagyrė Lietuvą kovojant su korupcija, bet pabrėžė, kad Seimui dar reikės ratifikuoti EBPO antikorupcijos konvenciją, ir šis procesas bus svarbiu indikatoriumi, kiek rimtai parlamentas yra pasiryžęs kovoti su neskaidriais tarptautiniais verslo sandoriais.

L. Linkevičiaus teigimu, 2017 m. Lietuvai bus esminiai metai, siekiant narystės EBPO, nes informaciją apie šalies padarytą pažangą rinks 20 organizacijos komitetų.

"Tai nėra popierinis procesas, ir mes, kalbėdami apie laiką, norėtume, kad jis nebūtų dirbtinai užtempiamas. Mes gerbiame visas procedūras", - spaudos konferencijos metu kalbėjo L. Linkevičius.

1960 metais įkurta EBPO šiuo metu vienija 35 labiausiai išsivysčiusias pasaulio valstybes, kuriose veikia rinkos ekonomika. Organizacija veikia kaip šalių forumas bendroms problemoms spręsti, taip pat rengia studijas ir ataskaitas apie savo narių pažangą. EBPO suteikia galimybę narėms dalintis gerosiomis praktikomis, naudotis organizacijos duomenų bazėmis.

"(Narystė. - ELTA) iš esmės pakeičia kokybinę situaciją verslo aplinkai, valstybės valdymo kokybė iš esmės pagerėja, investicinė aplinka tampa palankesnė, skolinimosi reitingai tampa žymiai palankesni", - teigė L. Linkevičius.

Pradėti stojimo į EBPO procesą Lietuva buvo pakviesta 2015 m., o oficialių prašymą jungtis prie organizacijos Vilnius pateikė 2002 m.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder