"Būtina veikti atsargiai ir nemėginti radikaliai pakeisti Didžiosios Britanijos padėtį ES bei tuos principus, kuriais ji paremta, tai greičiausiai ir nepavyktų, - teigiama atvirame laiške, paskelbtame sausio 9 d. britų žiniasklaidoje. - Tokie veiksmai gali ne tik sukelti grėsmę mūsų narystei ES, bet ir sukurti neapibrėžtumo atmosferą, kenksmingą ekonomikai".
Tarp pasirašiusiųjų laišką - Londono akcijų biržos generalinis direktorius Kristoferis Gibsonas-Smitas (Christopher Gibson-Smith), Britų pramonės konfederacijos prezidentas Robertas Karas (Robert Carr), "British Telecom" vadovas Maiklas Reikas (Michael Rake) ir vienos didžiausių reklamos kompanijų WPP vadovas Martinas Sorellas (Martin Sorrell).
"Didžioji Britanija turi būti stiprios reformuotos ES branduoliu", - tvirtina laiško autoriai.
Anksčiau D. Kameronas skelbė, kad referendumas dėl Didžiosios Britanijos ateities ES, kurio reikalauja jo bendrapartiečiai, bus surengtas artimiausiais metais. Kartu vyriausybės vadovas pažymėjo, kad pasitraukimo iš ES variantas nesvarstomas.
Netrukus po šio pareiškimo JAV valstybės departamentas išsakė savo susirūpinimą dėl Didžiosios Britanijos planų iš naujo įvertinti savo santykius su Europos Sąjunga. Valstybės departamento vadovo pavaduotojas Filipas Gordonas (Philip Gordon) sausio 9 d. pareiškė, kad jo šalis suinteresuota "svariu britų balsu, į kurį įsiklausytų europiečiai".
Rašyti komentarą