Atsijungusios "NordBalt" gedimo priežastis nustatinėjama

Ketvirtadienį ryte nutrūko elektros perdavimas Lietuvos ir Švedijos jungtimi "NordBalt". Jungties gedimo priežastys šiuo metu yra nustatinėjamos, gedimas bus pradėtas šalinti nustačius jo priežastį ir vietą. Vos atsijungus 700 MW galios jungčiai ir sumažėjus į Lietuvą importuojamos elektros kiekiui "Litgrid" aktyvavo reikiamus rezervus - 300 MW iš Lenkijos ir 400 MW iš Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės. Elektros vartotojai nepatogumų nepatyrė.

Pasak "Litgrid" generalinio direktoriaus Daivio Virbicko, pavasaris yra geras laikas vykdyti jungčių bandymus, nes elektros vartojimas mažėja, o pasiūla yra didžiulė dėl pavasarinių potvynių. Tai užtikrina elektros pasiūlą rinkoje.

Pavasarį tradiciškai Latvijos hidroelektrinės gamina itin daug elektros, o šiais metais vandens lygis yra beveik dvigubai didesnis nei daugiametė norma. Tiesa, nuo penktadienio planiniam remontui išjungiama Karaliaučiaus šiluminė elektrinė.

"NordBalt" jungties darbas bandomuoju režimu pradėtas vasarį, nuo tada ja perduodama elektra pradėta prekiauti rinkoje. Vos pradėjus eksploatuoti jungtį įprasta, kad jos atsijungimai būna dažnesni, vėliau jų mažėja.

Trukmė, per kurią šalinami aukštosios įtampos nuolatinės srovės jungčių gedimai, priklauso nuo gedimo vietos ir priežasties. Povandeninių ir požeminių kabelių gedimus pašalinti užtrunka nuo kelių dienų iki kelių mėnesių.

Europos elektros perdavimo sistemos operatorius vienijančios asociacijos ENTSO-E duomenimis, per 2013 m. kiekviena iš 14 Šiaurės Europoje veikiančių aukštos įtampos nuolatinės srovės elektros jungčių atsijungė vidutiniškai po 9,8 karto. Vidutiniškai pusė atsijungimų įvyko dėl įrangos sutrikimų.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder