Pasirodžius meteorologų pranešimams apie šią savaitę numatomą teigiamą temperatūrą, Skandinavijos draudimo bendrovės „If“ specialistai įspėja, kad atlydys yra vienas nuostolingiausių reiškinių žiemą, nes gali sukelti virtinę žalų. Bendrovės praktika rodo, kad žiemą, esant nepastoviai oro temperatūrai, dažniausiai kompensuojami nuostoliai dėl nuo stogų krentančių varveklių apgadintų automobilių, tokiu metu padaugėja ir žmonių patiriamų traumų gatvėse.
Varvekliai – pavojingos puošmenos
Neatsiejami atlydžio palydovai – varvekliai ant stogų. Šios gamtos puošmenos žavi savo formomis, tačiau kelia didelį pavojų turtui ir sveikatai. „Varveklis – sunkus ledo luitas ir krisdamas nuo stogo gali sunkiai sužaloti praeivius ar smarkiai apgadinti šalia pastato stovinčius automobilius. Tokiais atvejais atsakomybė dėl varveklių padarytos žalos tenka namo savininkui, net jeigu pastato priežiūra patikėta namą administruojančiai įmonei“, – sako draudimo bendrovės „If“ Lietuvos turto žalų grupės vadovė Giedrė Vitkauskienė. Bendrovės duomenimis, nuo stogų atbrailų krentančių varveklių sukelti nuostoliai automobiliams svyruoja nuo 300 iki 5000 Lt.
Prasidėjus atlydžiui dėmesingiems bei atsargiems G. Vitkauskienė pataria būti ir pėstiesiems. „Venkite eiti arti pastato, jei šaligatvis aptvertas „Stop“ juosta, verčiau pereiti į kitą gatvės pusę, o ne rizikuoti savo sveikata“, – pataria saugumo ekspertė.
Padaugėja nelaimingų atsitikimų
Draudimo bendrovės „If“ praktika rodo, kad per atlydį gerokai dažniau žmonės gatvėse patiria traumų. „Važiuojamąją kelio dalį kelininkai operatyviai tirpdo druska, tačiau šaligatviai neretai tampa šlapio ledo čiuožyklomis. Patekus į tokį ruožą sunku nepargriūti, todėl nemažai žmonių per atlydį stipriai susimuša, pasitempia raiščius ar netgi patiria kaulų lūžių“, – sako G. Vitkauskienė.
Specialistės teigimu, dėl traumų gatvėse, patirtų per atlydį, bendrovė klientams išmoka nuo 500 iki 1000 litų siekiančias kompensacijas.
Pavojingas tirpstantis sniegas
Draudikų teigimu, per atlydį didelių nuostolių gali pridaryti ir nuo stogų nenuvalytas tirpstantis sniegas. „Jeigu lietvamzdžiai po žiemos yra užšalę ir nepralaidūs, sunki sniego ir vandens masė lieka tyvuliuoti ant stogo. Tuomet užtenka ir menkiausio stogo dangos defekto, kad drėgmė imtų skverbtis į pastato vidų“, – sako draudimo bendrovės „If“ Lietuvos turto žalų grupės vadovė Giedrė Vitkauskienė.
Specialistė primena, kad įvykis turi būti netikėtas ir neprognozuojamas, kad būtų draudžiamuoju, todėl nuostoliai sukelti tirpstančio sniego paprastai nėra kompensuojami.
„Raginame gyventojus rūpintis sniego nuo stogo valymu ir įsitikinti ar vandens nutekėjimo vamzdžiai yra pralaidūs, nes prasiskverbęs į vidų vanduo akimirksniu apgadina lubų ir sienų apdailą,“ – įspėja G. Vitkauskienė.
Rašyti komentarą