"Mes informuosime ES vadovus, nes šiuo atžvilgiu Lietuva atsiduria savotiškoje padėtyje. Jei mes neįgyvendinsime ES direktyvų, tai pagal galiojančias ES teisės normas mus visas galimybes bausti turės Europos Komisija.
0 jeigu įgyvendinam, tai sulaukiam tokios įdomios "Gazprom" reakcijos. Galbūt "Gazprom" vadovybė galvoja, kad taip galima išgąsdinti Lietuvą.
Bet Lietuva yra ES narė, ir todėl toks išpuolis yra ne prieš Lietuvą, o prieš ES. Ir Europos Sąjunga turi pareigą ir atsakomybę galvoti, kaip šitokiomis aplinkybėmis į tai turi būti reaguojama", - interviu Lietuvos radijui sakė A. Kubilius, kurį cituoja lrt.lt.
"Gazprom" teigimu, Lietuvai dujų kaina nėra mažinama, nes ji pradėjo įgyvendinti 3-iąją ES energetikos direktyvą, kuri reikalauja atskirti dujų vamzdynų valdymą ir dujų tiekimą.
Pirmadienį premjeras ir energetikos ministras Arvydas Sekmokas paaiškino, kad dėl dujų kainos Lietuvai niekas ir nesiderėjo, o ir derybos būtų keistos, nes Gazprom" vadovo pavaduotojui, kuris kartu yra "Lietuvos dujų" valdybos pirmininkas, Valerijui Golubevui tektų derėtis pačiam su savimi.
"Lietuvos dujos" nesakyčiau, kad vienodai atstovauja visiems akcininkams, jos labiau pasisako už "Gazprom" interesus. Realių derybų ir nebuvo, tai yra vienašališkai nustatyta kaina", - sakė A. Sekmokas.
Energetikos ministras su griežtais vertinimais neskuba ir siūlo palaukti kitų metų pradžios, kai paaiškės, kiek už dujų kainą moka galutinis vartotojas.
"15 proc. nebūtinai yra ženklus palengvinimas Latvijai ir Estijai, lyginant su tomis kainomis, kurios yra vartotojams Vokietijoje", - sakė A. Sekmokas.
Ministras iš viešų pareiškimų daro išvadą, kad V. Golubevui nepatinka siekiai, įgyvendinant Trečiąją ES direktyvą, užtikrinti konkurenciją dujų rinkoje ir taip išgyvendinti monopoliją šiame sektoriuje.
Rašyti komentarą