Verslininkai įveikė kelininkus

Verslininkai įveikė kelininkus

Po Kretingos rajono savivaldybėje vakar įvykusių karštų diskusijų gausus būrys – apie 30 - verslininkų įrodė, kad kiekviena uždelsta diena jiems atnešanti didelius nuostolius ir argumentuotai įveikė kelininkų užsispyrimą: jie išsireikalavo, kad nedelsiant būtų uždengti Klaipėdos ir Tiekėjų gatvėse bei Jokūbave įrengti draudžiamieji ženklai, ribojantys sunkesnių kaip 25 t krovinių gabenimą.

Tausodami kelius, žlugdo verslą

Susitikime be transporto įmones įregistravusių verslininkų ir Kretingos rajono valdžios atstovų dalyvavo valstybinės įmonės "Klaipėdos regiono keliai" direktorius Petras Kaučikas, jo pavaduotojas Vytautas Gružas, Kretingos kelių tarnybos viršininkas Artūras Meškys bei Kretingos policijos komisariato kelių tarnybos viršininkas Algirdas Budginas.

"Kai kelio ženklais apribojo vilkikų eismą Tiekėjų bei Klaipėdos gatvėse ir kelyje Gargždai–Kretinga, pradėjo žlugti mūsų verslas. Kasdien patiriame nuostolių – pas mus nebevažiuoja klientai, sumažėjo pervežimų. Suskaičiavome, kad dėl krovinių gabenimo apribojimų kasdien apie 100 vilkikų, pasiekdami Klaipėdą per Palangą ir sugrįždami atgal, priversti pravažiuoti 80 km vingį. Per dieną iš viso nuvažiuojama apie 8 tūkst. papildomų kilometrų, o tai – nereikalingos kuro sąnaudos ir gamtos tarša", - argumentavo bendrovės "Okreta" vadovas Arvydas Bružas.

P. Kaučikas paaiškino, jog draudžiamieji ženklai buvo pastatyti, siekiant apsaugoti vietinius kelius bei gatves nuo tranzitinio transporto, o ne trukdyti vietiniam verslui. Šie ženklai negalioja aptarnaujančiam transportui: gyvenantiems ar registravusiems savo įmones toje zonoje verslininkams ar į ją krovinius atvežančiam bei išvežančiam transportui.

Tačiau A. Bružas dėstė, kad jo įmonė patirianti nuostolių ir dėl to, kad ji teikia automobilių serviso, transporto registravimo paslaugas ir tranzitiniam transportui. Įmonės teritorijoje veikia vienintelė Žemaitijos regione sunkiasvorio transporto saugojimo aikštelė.

"Mūsų aikštelėje 90 proc. saugomų automobilių yra būtent iš Rusijos ir Baltarusijos. Šių šalių vairuotojai vienas iš kito sužino apie mūsų servisą: atvyksta čia pailsėti, praeiti automobilių patikrą", - tvirtino A. Bružas.

Policija verslininkų nebaus

Verslininkai pastebėjo, kad dauguma kretingiškių vairuotojų krovinius pasikrauna Klaipėdos uoste, o namo užsuka susikrauti kelionės mantą. Dabar to daryti jie nebegali.

P. Kaučikas pasiūlė verslininkams aptarti su transportą išsiunčiančiomis įmonėmis ar sudaryti su jomis metines sutartis, kad šios pažymėtų, jog jų transportui būtina užsukti į Kretingą.

Verslininkai jam priešgyniavo, kad vairuotojai į galutinį tikslą išvyksta pagal pavienius užsakymus, gavę telefono žinutes. Metinių sutarčių nesudaro dėl vyraujančios konkurencijos – kas pasiūlo pigiau, tas ir gabena krovinį. P.Kaučikui paabejojus dėl prastos vadybos, verslininkai suūžė, kad jau 20 metų ši sistema veikianti visoje Europoje.

Vieni verslininkai pasiūlė uždėti ženklą, kad krovinius, sunkesnius kaip 25 tonos, draudžiama gabenti tik tranzitiniam transportui. Tačiau A. Budginas pastebėjo, kad LR Kelių eismo taisyklėse tokio ženklo nesą.


Pasipylus priekaištams, kad ženklo galiojimo zonoje bus nubausti ir vietiniai verslininkai, A. Budginas patikino, jog realiai dar nė viena įmonė nėra nubausta: "Nesusipratimų iš pradžių gal ir pasitaikė. Bet pateikus dokumentą, kad įmonė registruota apribotoje teritorijoje, baudžiama nebus".

Abejonės dėl patikros posto

"Ar esate kur nors matę, kad būtų draudžiama važinėti nacionaliniais keliais: po visą Europą vilkikai laisvai juda, net ir po Paryžių. O čia dabar Kretingoje - vieninteliame rajone visoje Lietuvoje - sugalvojo riboti eismą. Nuėjote lengviausiu keliu, kaip sovietmečiu", - piktinosi Algirdas Jurkaitis.

A. Bružas įsitikinęs, jog problemos kilo dėl to, kad Kelių transporto inspekcija netoli Klaipėdos pastatė patikros postą. "O kodėl jie nevažinėja su mobiliomis svarstyklėmis ir keliuose netikrina vilkikų?" - samprotavo jis.

P. Kaučikas jo repliką atrėmė: "Ne gaudymo principu turėtume dirbti. Veiklas reikia sudėlioti taip, kad dirbtume civilizuotai. Tačiau pirmiausiai reikia išspręsti problemą, kad vilkikai iš Latvijos ir Kauno nevažiuotų per Kretingą".

Kelininkai – ne transportininkų priešai

Po pusantros valandos trukusių diskusijų abi pusės – kelininkai ir verslininkai – sutiko, kad tranzitas per Kretingą turi būti apribotas, tik reikia išspręsti problemą, kad visos Kretingos rajone veikiančios įmonės galėtų laisvai judėti ir kad tranzitinis transportas patektų į "Okretos" teritoriją.

P. Kaučikas pasiūlė mėnesį laiko abiem pusėms apgalvoti ir pasiūlyti savo sprendimus. Bendrovės "Kretingos grūdai" vykdomasis direktorius Steponas Baltuonis, patikinęs, jog eismo apribojimas neigiamai atsiliepė ir jų bendrovės veiklai, mano, jog per 1 mėnesį gatvės nesugrius, o verslui šis laikas stipriai pakenks. Kretingos rajono meras Juozas Mažeika pritarė, jog jam taip pat yra svarbūs rajono verslininkų interesai. A.Bružas verslininkų vardu pasiūlė laikinai uždengti eismą ribojančius ženklus, sudaryti komisiją ir šį trečiadienį vėl sėsti prie derybų stalo.

"Kelininkai nėra transportininkų priešai", - pabrėžė P. Kaučikas, nusileisdamas verslininkams.

"Pajūrio naujienos"

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder