"Vakarų slalomas" baigė trečiąjį sezoną

Sekmadienį varžybomis Klaipėdoje savo trečiąjį sezoną baigė vienas unikaliausių automobilių sporto renginių Lietuvoje - slalomo varžybos, skirtos ne profesionalams, o mėgėjams.

Klaipėdiečio lenktynininko Dariaus Baltramiejūno ir dar kelių entuziastų rengiamos automobilių slalomo varžybos mėgėjams "Vakarų slalomas" vyko ilgiau nei įprastai - surengti šeši etapai vietoje penkių, buvusių ankstesniais metais.

"Vakarų slalomo" varžybose dalyvauti galėjo visi norintieji, nepriklausomai nuo amžiaus, turimo automobilio markės, variklio galingumo ar pan. Tam nereikėjo net vairuotojo pažymėjimo.

Simboliška, kad paskutinis etapas uostamiestyje surengtas vietoje, garsėjančioje jaunimo, mėgstančio ant asfalto automobilių padangomis piešti "saulutes", susirinkimais - stovėjimo aikštelėse prie centrinio stadiono.

"Šios varžybos - ne profesionalams, o pradedantiesiems. Nereikia jokio specialaus pasiruošimo. Mielai kviečiame dalyvauti visus, kurie nori tobulinti savo vairavimo įgūdžius. Tą daryti reikia dalyvaujant varžybose, o ne treniruojantis gatvėse", - anksčiau ne kartą yra pabrėžęs D. Baltramiejūnas.

Paskutinio etapo varžybose priekiniais ratais varomų automobilių klasėje nugalėjo klaipėdietis Mindaugas Bumblys ("Honda"), galiniais ratais varomų - Edgaras Liepa (Klaipėda, "Nissan"), keturiais ratais varomų automobilių klasėje - Vaidotas Mitkus (Klaipėda, "Subaru"). Tarp moterų greičiausiai trasą įveikė Edita Freimanaitė (Klaipėda, "Mitsubishi"), o tarp jaunimo (be vairuotojo pažymėjimo, iki 18 metų) - 15-metis mosėdiškis Arlandas Padleckis ("Peugeot").

Bendroje įskaitoje šiame etape, kuriame sulaukta 45 dalyvių, važiavusių net "Ferrari" bei "Porsche" modeliais, pirmą vietą laimėjo M. Bumblys. Antras liko Gintaras Gestautas (Šilutė, "Honda"), trečias - Karolis Gedgaudas (Klaipėda, "Ford").

Visų "Vakarų slalomo" etapų taškai sumuojami. Tad suskaičiavus paskutiniojo etapo rezultatus paaiškėjo geriausio 2011 metų slalomo vairuotojo vardas. Pirmą vietą ir priekiniais ratais varomų automobilių klasėje, ir bendroje įskaitoje - beje, trečius metus iš eilės - laimėjo M. Bumblys.

Galiniais ratais varomų automobilių klasėje šį sezoną laimėtoju tapo Tomas Kuprys (Klaipėda, BMW), 4x4 klasėje - V. Mitkus. Geriausia vairuotoja moterimi pripažinta Vilija Baltramiejūnienė (Klaipėda, "Volkswagen"), jaunimo atstovu - 17-metis Aurimas Kučinskas (Klaipėda, "Honda").

Iš viso šiemet "Vakarų slalomo" varžybose lenktyniavo apie 300 dalyvių. Jauniausiam jų, Dominykui Serapinui - vos 10 metų.