Daugelis vairuotojų žino, kad esant žymesnei paros temperatūrų kaitai pavojingais tampa greičiausiai apledėjantys tiltai ir viadukai. Bet pavojai slypi ir kituose kelio ruožuose. Ankstyvą rytą ir vėlyvą vakarą, keičiantis oro temperatūrai, kelio danga apledėja. Ledas atsiranda ne tik dėl kritulių (sniego ar lietaus), bet ir dėl rūko. Esant rūkui, drėgmei slenkant pažeme, kelias tampa slidus.
Ypatingai reikėtų būti atsargiems užmiesčio keliuose: nors viršutinis kelio sluoksnis jau būna sausas, tačiau žemesni jo sluoksniai dar gali būti neatšilę ir automobilis tokiame kelyje yra nestabilus. Pavojingi tampa apledėję kelio kelkraščiai, kuriuose dienos metu susikaupia drėgmė, o vakare, staiga atšalus, jie pasidengia sunkiai pastebimu ledo sluoksniu.
Važiuojant užmiesčio keliais reikėtų atsargiau vairuoti kelio vingiuose ir posūkiuose. Nors kelias atrodo švarus, tačiau žiemą barstyti, o pavasarį nešvarūs keliai yra pavojingi - vietomis purvas gali būti susimaišęs su ledu ir dėl šios priežasties automobilio padangos praranda sukibimą su keliu, todėl automobilis tampa nestabilus.
Pavojingiausi kelio ruožai - kai išvažiuojama iš miškingos vietovės į atvirą. Dėl vėjo čia kelio važiuojamoji dalis apledėja anksčiau nei miškingoje vietovėje ir važiavimo sąlygos pasikeičia staiga, tiesiog keleto metrų atkarpoje.
Miesto gatvėse taip pat nederėtų prarasti budrumo. Nuokalnėse esančios gatvės nuo dienos metu ištirpusio sniego ir subėgusio vandens vakarais ir rytais ruožais būna apledėjusios. Tokiose vietose apledėja ir šaligatviai.
Policijos pareigūnai prašo vairuotojų elgtis atsargiai, neviršyti leistino ir pasirinkti saugų greitį, atsižvelgti į važiavimo sąlygas, vietovės reljefą, meteorologines sąlygas ir įvertinti pavasario pavojus.
Rašyti komentarą