Vairuotojams: kaip parengti automobilį žiemai

Vairuotojams: kaip parengti automobilį žiemai

Vairuotojai dažnai mėgsta pašiepti kelininkus, kad žiema juos kiekvienais metais užklumpa nepasirengusius. Bet galbūt čia tinka patarlė „juokiasi puodas, kad katilas juodas“? Patys vairuotojai dažnai pamiršta prieš žiemos sezoną tinkamai pasirūpinti savo automobiliu.

Ar pamenate tas mielas rudens ryto akimirkas, kai tekdavo „netikėtai“ apšalusius langus grandyti kompaktinio disko dėklu ar kreditine kortele? Bandyti ant priekinio stiklo užpurkšti vasarinį langų plovimo skystį ir išgirsti bejėgišką „pššš...“. Atplėšti prišalusias dureles, mėginti atidaryti „mirtinai“ užstrigusius šoninius langus? Sėdėti drėgme persmelktame, aprasojusiame ir iš vidaus apšerkšnijusiame salone? Ryte dar neprašvitus važiuojant į darbą ar jau tamsoje grįžtant namo sužinoti, kad tinkamai šviečia tik dešinės pusės galinių stovėjimo šviesų lemputė? Tokių nemalonumų galima išvengti, jei tinkamai ir iš anksto parengsite savo automobilį artėjančiam žiemos sezonui.

Automobilių nuomos ir ilgalaikės veiklos paslaugas teikiančios „SIXT Lietuva“ automobilių priežiūros specialistas Nerijus Venckutonis teigia, kad kiekvieną rudenį vairuotojas turi pasirūpinti 10 punktų sąrašu, kaip parengti automobilį lietaus, purvo, sniego, ledo ir šalčio išbandymams. Laikantis šių taisyklių, šaltasis sezonas bus tikrai nebaisus!

1. Patikrinti šviesos prietaisus. Dažnai važinėjant tamsiuoju paros metu itin svarbu, kad automobilio žibintai šviestų tinkamai. Juos galima patikrinti ir pačiam, bet daug paprasčiau apsilankyti automobilių remonto dirbtuvėse, kur už jus tą padarys kvalifikuoti specialistai. Žinoma, šviesos prietaisų darbą reikia tikrinti nuolatos, nepriklausomai koks yra metų laikas.

2. Silikoniniu purškalu sutepti visas gumines tarpines. Ši nesudėtinga procedūra užtikrins, kad durelės, bagažinės ir variklio dangčiai dėl temperatūros svyravimų neprišals.

3. Į automobilio spyneles įpurkšti specialaus skysčio. Tuo užtikrinsite, kad durelėse esantys mechanizmai tinkamai veiks net ir šalčiausiu metų laiku.

4. Patikrinti akumuliatoriaus krovimą. Rekomenduojama apsilankyti pas elektriką, kuris patikrins ar jūsų automobilio generatorius pakankamai įkrauna akumuliatorių, o pats akumuliatorius dar yra tinkamas naudoti.

5. Patikrinti aušinimo skystį. Specialiu prietaisu reikia patikrinti ar jūsų automobilio aušinimo skystis nėra per daug atskiestas vandeniu ir jam negresia užšalimas. Skystis turi būti keičiamas kas 3 metus, o jei įsigijote naudotą automobilį, aušinimo skystį pakeiskite nauju.

6. Pakeisti langų plovimo skystį. Nepamirškite langų plovimo skysčio bakelį pripildyti nauju, žiemą neužšąlančiu langų skysčiu.

7. Patikrinkite pakaitinimo žvakes. Dažnas dyzelinis automobilis žemesnėje temperatūroje sunkiai užsiveda dėl blogai veikiančių pakaitinimo žvakių. Aišku, žvakių patikrinimas nieko nepadės, jei seno variklio kompresija bus nedidelė.

8. Pakeiskite automobilio salono filtrą. Naujas salono filtras užtikrins, kad į jūsų automobilio saloną patektų šviežias oras. Užsikišęs salono filtras lemia langų rasojimą, o automobilyje besikaupianti drėgmė ryte ant langų iš vidaus virsta šerkšnu.

9. Pakeiskite valytuvus. Važinėjant tokiu sezonu, kai lietus, sniegas, šlapdriba ir nuolatinė tamsa – kasdieniai kelionės palydovai, reikia pasirūpinti tinkamais valytuvais. Galima keisti tik gumeles arba montuoti naujus valytuvus.

10. Tinkamos žieminės padangos. Pasirūpinkite, kad ant jūsų automobilio ratų būtų sumontuotos tinkamos žieminės padangos. Jei važinėjate tik mieste, gali tikti ir universaliosios. Visgi siūlome rinktis šaltai žiemai pritaikytas žiemines padangas. Jei dažnai tenka važinėti ne pagrindiniais ir ne visuomet valomais ir barstomais keliais, siūlome pagalvoti apie dygliuotąsias padangas.

Taip parengę automobilį žiemos sezonui galėsite būti ramūs – net ir šalčiausiomis dienomis automobilis jūsų neapvils. Gero ir saugaus kelio!

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder