Jau birželio mėnesį sostinės dviratininkai turėtų lengviau atsipūsti - Vilniuje gerės dviračių infrastruktūra, dviračių takai bus atnaujinti, sujungti į vientisą tinklą su informacine sistema, atsiras apie dvi dešimtis dviračių savitarnos nuomos terminalų.
"Manome, kad dviračiai mūsų gyvenime turi užimti daugiau vietos, todėl šie metai taps lūžio metais naudojantiems dviračius. Vilniuje atnaujinami 76 kilometrai senųjų dviračių takų, atsiras 12 km naujų. Bus užpildytos nutrūkstančios atkarpos, vadinamieji akligatviai, dviračių takuose Antakalnyje link Nemenčinės dviračių tako, Žvėryne, Fabijoniškėse daromi nuožulnūs kelkraščiai", - tradicinėje spaudos valandoje antradienį kalbėjo Vilniaus miesto meras Vilius Navickas.
Pasak sostinės vadovo, dviračių takų tvarkymo darbams pirmajame etape bus skiriama per 200 tūkst. Lt.
"Reikia stengtis, kad dviratininkai turėtų atskirus takus, o ne važiuotų nužymėtais takais gatvėmis arba šaligatviais. Neries upės krantines irgi būtų galima naudoti dviračių takams, tačiau yra dvi vietos - A. Goštauto gatvėje keli šimtai metrų nutrūksta krantinė ir kitoje pusėje, prie Žaliojo tilto, yra tokia vieta. Artimiausiu metu šiose vietose įrengsime dolomitinės skaldos takus, tuomet palei upę bus galima važiuoti savotišku ratu, panaudoti takus ir dviratininkams, bėgikams, maratonininkams", - kalbėjo V. Navickas.
Siūloma šįmet taip pat įrengti papildomų dviračių trasų Laisvės prospekte (3 km), Justiniškių gatvėje (4 km) ir kt. Nors teigiama, kad Vilniaus centrą dviračiais gali pasiekti visų rajonų gyventojai, kol kas daug kliūčių nusigauti iki centro dviem ratais turi Šnipiškių, Naujininkų ir Naujosios Vilnios gyventojai - jiems, pasak mero, dar reikės truputį palaukti.
Automobilių vairuotojams primenama, kad jie turėtų gerbti dviratininkų teises, o pėstieji - nevaikščioti dviračių takais.
Birželio 1 dieną baigsis konkursas dviračių savitarnos nuomos terminalams Vilniuje įrengti. Pradžioje tokių terminalų turėtų būti iki dvidešimties įvairiose Vilniaus centro vietose ir Antakalnyje, o išsinuomoti dviratį valandai turėtų kainuoti apie 3 Lt. Perspėjama, kad pavogti vieną iš jų bus neįmanoma - visi tūkstančio nuomojamų dviračių naudotojai bus identifikuojami naudojant specialias korteles.
Taip pat sostinėje žadama įrengti apie dvidešimt naujų aikštelių statyti nuosaviems dviračiams.
Rašyti komentarą