Privežamieji maršrutai: keleiviams ima trūkti vietų

Privežamieji maršrutai: keleiviams ima trūkti vietų

Panašu, kad idėja Klaipėdos visuomeninio transporto sistemoje įdiegti vadinamuosius privežamuosius maršrutus pasitvirtino. Maža to - šie maršrutai net ima kelti keleivių nepasitenkinimą, nes dėl augančio populiarumo nebe visiems užtenka vietų mažuosiuose autobusuose.

VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" (KKT) vadovai neslepia, kad tokia situacija jau virto jų galvos skausmu, ir pripažįsta, jog greitai bei lengvai išspręsti problemų nepavyks.

Vietų trūkumą mažuosiuose privežamųjų maršrutų autobusuose pastaruoju metu vis dažniau jaučia pietinės miesto dalies gyventojai - pavyzdžiui, moksleiviai, rytais bandantys 2B maršruto autobusiuku patekti į mokyklas Debreceno gatvėje. Dažnai būna taip, kad jau trečioje nuo galo stotelėje, Bandužių, į Debreceno gatvę važiuojantis raudonas mikroautobusas net nestoja, nes jau būna pripildytas keleivių pirmose dviejose stotelėse.

Dar "karštesnė" padėtis - 2A maršrute: į jo autobusėlį rytais visi norintieji netelpa jau pačioje pirmoje stotelėje Sportininkų gatvėje. Pastebima, kad panaši problema, augant populiarumui, ima regztis ir 21-ajame maršrute - piko valandomis atsiranda keleivių, nebetilpusių į autobusą Jakuose.

Tokia situacija susiklostė dėl to, kad privežamiesiems maršrutams aptarnauti iš pat pradžių buvo parinkti mažieji 14-16 vietų autobusai. Juose, remiantis teisės aktais, stovėti draudžiama, tad vairuotojai ir neima daugiau keleivių nei yra sėdimų vietų.

KKT vadovų teigimu, su vežėjais deramasi, kad šie, prireikus keisti senas transporto priemones į naujas, įsigytų 20-24 vietų mažuosius autobusus, kuriais taisyklės leidžia vežti ir stovinčius keleivius. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

"Privežamaisiais maršrutais kursuojantiems vežėjams buvo iškelta sąlyga - transporto priemonė turi būti ne senesnė nei 10 metų, tad jie, dauguma kurių prieš tai vežiojo keleivius mikroautobusais, perdarė šiuos į mažuosius autobusus. Tuo metu nebuvo manoma, kad bus tiek daug keleivių", - aiškina Gintaras Neniškis, KKT direktorius.

Pasak jo, problema ėmė aiškėti maždaug po trijų mėnesių, kai privežamųjų maršrutų populiarumas išaugo. O blogiausia tai, kad dabar priversti vežėjus pakeisti transporto priemones į didesnes yra beveik neįmanoma misija.

"Sutartyse su mažaisiais vežėjais - jų privežamaisiais maršrutais yra šeši - nėra nurodyta, kiek laiko jie gali naudoti tas pačias transporto priemones. Tai priklauso tik nuo jų pačių geranoriškumo - KKT gali jų tik prašyti keisti autobusiukus į didesnius, tačiau ar atsižvelgti į mūsų prašymus, ar ne - jų reikalas.

Išaugus 11A maršruto keleivių srautams sunkumus išspręsti pavyko atidarius naują maršrutą - 28-ąjį, kuriame dirba jau didieji autobusai. Tačiau su kitais, pavyzdžiui, jau minėtais 2A, 2B ar 21, kuriais važinėja 16 vietų autobusiukai, to padaryti nepavyks", - daug vilčių nepuoselėja G. Neniškis.

Tiesa, bent laikinai pagerinti situaciją bus bandoma 2B maršrute.

"Bandysime derėtis su vežėju, kad bent rytiniams maršrutams, kai yra didelis į mokyklas skubančių moksleivių srautas, jis iš 11A ar 11B maršruto "paskolintų" didesnį - 20 vietų autobusėlį", - sako KKT vadovas.

Jis tikina, jog rankos nenuleidžiamos - esą vyksta derybos su vežėjais, kad šie, prireikus keisti senas transporto priemones į naujas, įsigis 20-24 vietų mažuosius autobusus, kuriais, beje, taisyklės leidžia vežti ir stovinčius keleivius. Tačiau G. Neniškis spėja, kad šis procesas nevyks labai greitai.

"Visi skaičiuoja pinigus, vežėjai - taip pat. Dažniausiai jie perka krovinines transporto priemones užsienyje, ir jau Lietuvoje perdaro į keleivines. Jei pirktų iš karto pastarąsias, mokėtų kone trečdaliu brangiau", - mažųjų autobusų įsigijo subtilybes aiškina transportininkas.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder