Priverstinis mašinų išregistravimas atgyveno

Priverstinis mašinų išregistravimas atgyveno

„Regitra“ skelbia, kad priverstinio transporto priemonių išregistravimo būtų galima atsisakyti, nes savo tikslą ši priemonė jau pasiekė - daugeliui naudojimo ciklą baigusių transporto priemonių valdytojų juridinė faktinės padėties prievolė patogiai sutvarkyta.

Prievolė priverstinai išregistruoti visas transporto priemones, kurios per 180 dienų neatliko privalomosios techninės apžiūros arba per minėtą laikotarpį nebuvo apdraustos transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu, „Regitrai“ buvo nustatyta 2014 m. Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme. Pritaikius šią įstatymo nuostatą 2014 m. buvo išregistruota per 872,5 tūkst. įvairiausių transporto priemonių - automobilių, motociklų, mopedų, įvairių tipų priekabų ir pan. Daliai transporto priemonių savininkų, važiuojančių ne visus metus, tai sukėlė nepatogumų ir nereikalingų išlaidų. Žmonėms teko rūpintis savo transporto priemonių apdraudimu net ir tuo laikotarpiu, kai jomis nesinaudodavo. O praleidus nustatytą pusmečio terminą - registruoti transporto priemonę iš naujo. Vairuotojai skundžiasi „Regitrai“ ir teigia nesuvokiantys, kam drausti transporto priemonę tuo metu, kai ji stovi garaže. „Regitra“ pritaria klientų pageidavimams, kad leidimo dalyvauti viešajame eisme stabdymo laikotarpis neturėtų būti ribojamas, o priverstinio išregistravimo galima būtų atsisakyti ar bent jau pailginti nustatytus terminus.

- Kada priverstinis mašinų išregistravimas gyventojams pradėjo teikti daugiau rūpesčių negu naudos? - pasiteiravo „Vakaro žinios“ „Regitros“ Transporto priemonių registracijos metodikos skyriaus vadovo Laimučio SKERSINIO.

- Kažin ar tokia griežta prievolė ir iš pat pradžių buvo reikalinga. Įstatymų leidėjai tikriausiai įsivaizdavo, kad tokiu būdu bus įvesta tvarka, bet gyvenimas parodė, kad nustatyti terminai - per trumpi, priemonės - per griežtos. Įstatyme nustatytas 180 dienų terminas, mūsų manymu, galėtų būti prailgintas bent jau iki 2 metų. Praėjus tokiam laikotarpiui būtų akivaizdu, ar žmogus dar ketina naudotis ta transporto priemone, ar ji jau nebenaudojama. Manau, sutvarkyti nenaudojamų transporto priemonių registrą buvo galima ir kitomis, ne tokiomis žiauriomis priemonėmis.

- Ar daug gyventojų nusiskundimų sulaukiate?

- Kasdien vis po keletą skundų gauname: žmonės kreipiasi ir telefonu, ir raštu. Situacijų būna įvairiausių, stengiamės į visas jas atsižvelgti. Balandžio mėnuo buvo šaltas, dėl to po žiemos sezono į gatves važiuoti neskubėjo motociklininkai. Tačiau jie, net ir nevažiuodami, buvo priversti draustis, kad nepradelstų nustatyto termino.

- Kuriai kategorijai vairuotojų dabar galiojanti tvarka kelia daugiausiai rūpesčių?

- Įstatymų leidėjai tikėjosi, kad nustatyto 180 dienų termino užteks ir vairuotojams, važiuojantiems tik tam tikru metų sezonu. Bet paaiškėjo, kad šiems vairuotojams tokio termino neužtenka. Žmonės taupo pinigus, nesinaudodami transporto priemone jos neapdraudžia per nustatytą terminą. Tas pusmečio terminas sukelia daug problemų - pavėlavusiųjų apsidrausti transporto priemonės išregistruojamos, o jų savininkų laukia papildomos procedūros, išlaidos, gaištamas laikas. Išregistravimas, mūsų manymu, tapo pertekline priemone, nes ir taip žmogus žino, kad, pasibaigus draudimo poliso galiojimo laikui, jis eisme negali dalyvauti. Informacija, ar eisme dalyvaujanti transporto priemonė yra drausta, prieinama ir policijai.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder