Ekspertai prognozuoja, jog antrąjį šių metų ketvirtį šie ir kiti rinkos rodikliai turėtų būti dar geresni nei pirmąjį.
Šių metų sausio–kovo mėnesių automobilių sandorių rezultatus lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2010 metais, akivaizdus smarkus naujų ir tranzitinių automobilių sandorių skaičiaus augimas. Taip pat ir toliau fiksuojamas naujai į šalį įvežtų automobilių skaičiaus didėjimas.
"Iš sandorių statistikos matyti, jog automobilių rinka pagaliau "pabudo“ iš dvejų metų kritimo ir sąstingio. Naudotų ir naujų automobilių sandorių skaičius Lietuvoje pirmąjį šių metų ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, augo net trečdaliu ir pasiekė 1,18 milijardo litų apyvartą. Toks augimas įvyko daugiausia dėl to, kad beveik dvigubai didėjo naujai į šalį įvežamų automobilių kiekis“, – sako Autoplius.lt vystymo vadovas Viktoras Daukšas.
Pasak jo, tranzitinių (laikinai šalyje registruotų) automobilių sandorių skaičius sausį–kovą net pasiekė rekordą – 27,3 tūkst. Šis skaičius perkopė 2008 metų pirmojo ketvirčio rezultatą ir pralenkė jį perpus, o lyginant su pernai metais, augimas – net 143 proc. Pagrindinė laikinai registruotų automobilių augimo priežastis yra Rusijos, Baltarusijos, Kazachstano ir Kirgizijos muitų sąjunga, kuriai nuo liepos 1 d. įsigaliojus muito mokesčiai naudotiems automobiliams išaugs iki 12 kartų.
Vidutinės parduotų naudotų ir naujų automobilių kainos sausio–kovo mėnesiais buvo atitinkamai 10,9 tūkst. ir 67,8 tūkst. litų. Šiuo laikotarpiu daugiausia (33,6 proc.) parduota 11–15 metų amžiaus automobilių. Sandoriuose užfiksuota tik 12,9 proc. automobilių, jaunesnių nei penkeri metai, tačiau jie sudaro beveik pusę (43,1 proc.) rinkos apyvartos. Vidutinis Lietuvoje registruoto automobilio amžius balandžio mėnesį – 14,6 metų.
Naudotų automobilių pirkėjų skonis jau daugelį metų nesikeičia – tarp dažniausia parduotų automobilių 8 iš 10 yra vokiškų markių: lyderiais išlieka "Volkswagen Passat“ (8 proc.) bei "Volkswagen Golf“ (6,9 proc.). Naujų automobilių pirkėjai dažniausiai renkasi "Nissan“ (15,4 proc.), "Volkswagen“ (15,1proc.) bei "Škoda“ (13,3 proc.) markės automobilius.
Pasak V. Daukšo, antrąjį šių metų ketvirtį naujų automobilių poreikis turėtų augti, nes pamažu atsigauna pagrindinis naujų automobilių pirkėjas – verslas.
"Naudotų į Lietuvą įvežamų automobilių kiekis, kuris pastaruosius dvejus metus buvo gana mažas, veikiausiai taip pat didės, tik didelio šuolio dėl nuolat augančių degalų kainų tikėtis nereikėtų. Tranzitinių ir iš Lietuvos išvežamų automobilių sandorių skaičius antrąjį ketvirtį augs, tačiau nuo liepos 1 d. gali drastiškai kristi, jeigu, kaip planuojama, padidės muitų mokesčiai. Ko gero, šis sąstingis truks ne trumpiau nei pusmetį, kol verslas suras naujų pardavimo kanalų“, – prognozuoja ekspertas.
Rašyti komentarą