Lietuvoje – rekordinis laikinai įregistruotų lengvųjų automobilių kiekis

Lietuvoje – rekordinis laikinai įregistruotų lengvųjų automobilių kiekis

Valstybės įmonės "Regitra“ apibendrinti šių metų pirmojo ketvirčio transporto priemonių registravimo rezultatai parodė, kad šiemet į Lietuvą įvežtų ir laikinai įregistruotų naudotų lengvųjų automobilių kiekis buvo rekordinis ir siekė 27 275. Tai yra 129,8 proc. daugiau, nei tuo pačiu laikotarpiu 2010 m. ir beveik tris kartus daugiau, nei per pirmąjį 2009 m. ketvirtį.

Transporto priemonių valdytojai naudojasi laikinojo registravimo sistema, siekdami su transporto priemone važinėti trumpą laiką, kol ji bus parduota ir galutinai priregistruota arba išvyks iš valstybės teritorijos. Lietuvoje išduodami terminuoto galiojimo (laikinieji) valstybinio numerio ženklai galioja ne ilgiau, kaip 90 dienų.

Iš užsienio valstybių gyventojų daugiausia išvežimui skirtų lengvųjų automobilių šiemet įregistravo Baltarusijos gyventojai – 22 proc. (5 953), taip pat Lenkijos ir Latvijos gyventojai, kurių dalis tarp visų laikinai įregistruotų lengvųjų automobilių sudarė po 2 proc. (atitinkamai 649 ir 485 automobiliai).

Baltarusijos gyventojų laikinai įregistruotų lengvųjų automobilių kiekis šiemet, palyginus su 2010 m. pirmuoju ketvirčiu, padidėjo keturis kartus.

Šiemet žymiai išaugo ne tik laikinai įregistruotų, bet ir neterminuotai įregistruotų naudotų lengvųjų automobilių skaičius. Per pirmąjį šių metų ketvirtį neterminuotai buvo įregistruoti 22 335 naudoti į Lietuvą įvežti lengvieji automobiliai – tai yra 34,5 proc. daugiau, nei tuo pačiu laikotarpiu 2010 m.

Nauji lengvieji automobiliai sudarė 5 proc. (2 707 vienetus) visų šiemet Lietuvoje pirmą kartą įregistruotų lengvųjų automobilių.

Dėl paskelbtos transporto priemonės paieškos ar kilus įtarimams dėl jos duomenų klastočių, šiais metais atsisakyta įregistruoti 54 lengvuosius automobilius, daugiausia – "Volkswagen“ ir BMW markių (atitinkamai 13 ir 12). Palyginti su pirmuoju 2010 m. ketvirčiu, šiemet tokių atvejų užfiksuota 54,3 proc. daugiau.

"Regitros“ atliekama transporto priemonių registracija suteikia administracinį leidimą transporto priemonei patekti į viešąjį eismą.

Įmonė atkreipia dėmesį, kad registracija nesukuria nuosavybės teisės, nes registruojamas daiktas (transporto priemonė), ne nuosavybės teisė. Taigi, perkant transporto priemonę, būtina pirkimo-pardavimo sandorį įforminti raštu (sutartimi), kuriame turi būti nurodyti realūs transporto priemonės bei ją parduodančio asmens duomenys.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder