Kinų automobiliams nepavyksta įveikti Europos testo

Kinų automobiliams nepavyksta įveikti Europos testo

Iki šiol ne viena Kinijos automobilių kompanija buvo pranešusi apie savo ketinimus įeiti į Vakarų Europos automobilių rinką su savos gamybos modeliais, tačiau dažniausiai tokie pranešimai ir baigiasi planais - apie išties pradėtą prekybą Senajame žemyne kinai neturi ko skelbti.

Vienos kinų kompanijos iškart suvokia tai, kad planai įtikti Europai, garsėjančiai griežtais aplinkosaugos ir saugumo standartais, kol kas yra ne jų jėgoms. Kiti eina į puolimą šaukdami "Valio!" ir bandydami galva pramušti sieną. Tačiau dažniausiai tokie bandymai baigiasi visišku fiasko.

Bene garsiausias to įrodymas - "Landwind" markė, kurios mašinas jų kūrėjai - Kinijos kompanija "Jiangling Motor Co." - įsiūlyti europiečiams nesėkmingai bando jau bene šešerius metus.

Paskutinis "Landwind" paminėjimas - šiomis dienomis atliktuose naujų automobilių saugumo tyrimo organizacijos "Euro NCAP" testuose. Be kitų 13 mašinų buvo sudaužyti ir keli miniveno "Landwind CV9" egzemplioriai. Dešimties automobilių saugumas buvo įvertintas maksimaliai - 5 žvaigždutėmis, trijų - 4 žvaigždutėmis ir vieno - 2 žvaigždutėms. Pastarąsias gavo ne kas kitas, o "Landwind".

Trūkumai - visur

Nors kinai šį vienatūrį reklamuoja kaip "modernizuotą pagal Europos saugumo standartus", "Euro NCAP" tokius teiginius nuvainikavo išvada apie varganą priekyje sėdinčių žmonių saugumą priekinio susidūrimo atveju bei stabilizavimo sistemos nebuvimu.

Bandymų metu paaiškėjo, jog CV9 keleiviai rizikuoja patirti krūtinės ląstos, pėdų bei kelių traumas.

Be to, priekinio smūgio atveju įvyksta neleistinas trejų durelių atsidarymas, o šoninio susidūrimo testas apskritai neatliktas, nes kinų minivenas neturi šoninių oro saugos pagalvių. Neatlikti ir smūgio iš galo bandymai, nes, "Euro NCAP" atstovų teigimu, "Jianling" jiems pateikė ne tokias sėdynes, kokios sumontuotos bandymams pristatytose mašinose, o sėdynės iš jau sudaužytų automobilių nebebuvo tinkamos kitiems testams.

Visureigis - kaip iš faneros

Verta priminti, jog pirmieji Europoje "Landwind" automobilių saugumą 2005 metais išbandė Vokietijos automobilininkų klubo ADAC ekspertai. Šios markės visureigio sudaužymo rezultatai buvo blogiausi per visą 20 metų ADAC bandymų istoriją.

Priekinio susidūrimo atveju jo saugumas įvertintas tik 1 balu iš galimų 16, šoninio - 12 balų iš 16. Viduje sėdinčių žmonių saugumą vokiečiai pažymėjo vos 13 punktų iš 37. Kiek drąsiau jame gali jaustis vaikai, sėdintys kėdutėse - jų saugumas įvertintas 39 balais iš galimų 49.

ADAC teigimu, "Landwind" visureigyje priekyje sėdintiems žmonėms šansų išgyventi nėra atsitrenkus priekiu vos 64 km/h greičiu - per bandymą dviejų tonų svorio visureigio konstrukcija paprasčiausiai subyrėjo, manekenus tiesiog sumaitodama. Ir vairo kolonėlė, ir pedalų mazgas sulindo į saloną.

Šoninio susidūrimo atveju 50 km/h greičiu keleivių laukia sunkūs sužalojimai - labiausiai nukentėjo manekenų galvos ir krūtinės. Žmonių neišgelbėtų ir oro pagalvės, jei apskritai būtų montuojamos šioje mašinoje.

Be to, paaiškėjo, jog šiame automobilyje nėra jokių pasyviojo saugumo priemonių - nei kėbulo struktūrą padedančių išlaikyti vamzdžių durelėse, nei sutvirtinančių elementų mašinos priekyje, nei stabilumo programos ESP ar stabdžių antiblokavimo sistemos ABS.

Kokybė gerėja?

Taip buvo prieš penkerius metus, dabar, atrodo, tik šiek tiek geriau. Tačiau pati mašinų kokybė - jei ne saugumas - Kinijoje auga. Kinų automobilių gamintojų produkcijos kokybės lygis vejasi vakarietiškąją. Tokią išvadą padarė ekspertai, apklausę 15 tūkstančių amerikiečių, važinėjančių kinų gamybos automobiliais.

JAV agentūra "J. D. Power and Associates" apklausė tėvynainius, įsigijusius Kinijos kompanijų surinktus automobilius tarp 2009 metų spalio ir 2010 metų birželio.

Galutinis automobilio įvertinimas pateiktas gedimų skaičiumi, tenkančiu 100-ui automobilių. Paaiškėjo, jog per minėtą laikotarpį 100 kiniškų automobilių teko 224 gedimai. Prieš metus šis skaičius siekė 258. Palyginti, šimtui vakarietiškų automobilių tenka 135 gedimai.

Minėtos agentūros teigimu, per paskutinius 10 metų tai yra geriausias kinų produkcijos kokybės rezultatas. Šiuo metu Kinijos automobilių gedimų skaičius nuo Vakarų produkcijos atsilieka 89 gedimais, o 2000 metais šis rodiklis siekė net 369.

Beje, kai kurie ekspertai mano, jog augant kokybei didės ir Kinijoje pagamintų automobilių kainos, nors vakarietiškų ir nepasieks. 10-20 proc. mažesnes kiniškų automobilių kainas užtikrins pigesnė darbo jėga.

Kitų automobilių saugumas

Na, o minėtuose paskutiniuosiuose "Euro NCAP" saugumo bandymuose po 4 žvaigždutes uždirbo "Jaguar XF", "Nissan Micra" bei "Volkswagen Amarok" modeliai.

Britų sedanui balų skaičius sumažintas dėl to, kad po šoninio smūgio į stulpą nėra apsaugota keleivių krūtinė, kaip ir kaklai po smūgio į galą. Be to, nepatenkinamai įvertintas priekyje sėdinčių žmonių kelių ir klubų saugumas.

Pastarosios problemos būdingos ir "Nissan Micra" modeliui. O štai "Volkswagen Amarok", nors ir pasižymi didžiausiu draugiškumu pėstiesiems tarp visų "Euro NCAP" bandytų pikapų, yra silpnas šoninio smūgio į stulpą atveju - tokio susidūrimo metu vairuotojas patiria itin didelį krūtinės ląstos spaudimą.

Po 5 saugumo žvaigždutes šiuose bandymuose gavo "Audi A1", "Mini Countryman", "Ford C-MAX" ir "Ford Grand C-MAX", "Kia Sportage" bei "Kia Venga", "Opel Meriva", "Seat Alhambra", "Volkswagen Passat" ir "Volkswagen Sharan".

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder