Jakų viadukas: kaip reikės važiuoti

Jakų viadukas: kaip reikės važiuoti

VE.lt žiniomis, gruodžio 17-ąją valstybinė komisija apžiūrės Jakų žiedo rekonstrukcijos pirmojo etapo darbų rezultatus. Jei priekaištų nebus, viadukas, jungiantis automagistralę Vilnius-Klaipėda su uostamiesčio Vilniaus plentu, pradės funkcionuoti tą pačią dieną ar po kelių dienų.

Nors eismas viaduku kol kas neatidarytas, redakcija sulaukė ne vieno skambučio, kuriais vairuotojai guodžiasi nesuprantantys, kokia bus naujoji eismo tvarka važiuojant viaduku.

Labiausiai juos jaudina vieta, kur viaduko tęsinys "įsilies" į Vilniaus plentą ir atvirkščiai - kur jis susijungs su automagistrale. Esą šiose vietose eismo schema yra gana paini, tad netruks avarijų.

Už eismo tvarką uostamiestyje atsakingi policijos pareigūnai tikina, kad didelių problemų vairuotojams kilti neturėtų.

"Eismo schema minėtose vietose yra gana aiški. Pagrindinio kelio principas galios tiems automobiliams, kurie nuo Vilniaus atvažiuos viaduku. Tie, kurie į Vilniaus plentą įsuks iš Jakų žiedo, į bendrą srautą įsilies naudodamiesi greitėjimo juosta. Kitaip sakant, šie automobiliai važiuos šalutiniu keliu ir turės duoti kelią tiems, kurie atvažiuos viaduku, - VE.lt aiškino Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos biuro specialistas Ričardas Vinciūnas.

- Manau, dabar vairuotojams klausimų kyla vien todėl, kad tose vietose kol kas stovi gairelės, atitvarai, laikinos horizontaliojo ženklinimo linijos, kurios galbūt ir sudaro chaoso įspūdį".

Pasak pareigūno, panaši eismo tvarka galios ir važiuojant priešinga kryptimi - Vilniaus link.

Dėmesingumo reikės ir važiuojant iš uostamiesčio Kauno ar Palangos (Šilutės) kryptimis.

"Judant nuo Baltijos prospekto žiedo tie, kurie norės į Kauną ar Vilnių, privalės rinktis antrąją eismo juostą - ja bus galima važiuoti tik tiesiai, ant viaduko. Ant viaduko bus galima užvažiuoti naudojantis ir pirmąja juosta. Pastarąja naudosis ir tie, kuriems reikės Jakų žiedo link. Tiesiog šioje vietoje vairuotojams reikės daugiau dėmesingumo ir mandagumo, mat čia galios tos taisyklės, kurios galioja rikiuojantis iš vieno eismo juostos į kitą", - sakė R. Vinciūnas.

Jo teigimu, reikia pripažinti ir tai, kad toks sudėtingas objektas mūsų kraštuose - pirmas, todėl tai galbūt ir baugina vairuotojus.

"Suprantama, avarinių situacijų gali kilti dėl to, kad mūsų vairuotojai dažnai vadovaujasi įpročiais. Štai Danės gatvėje pakeistus eismą vairuotojai gana ilgai nepastebėjo naujųjų ženklų, o dabar čia problemų nėra. Tik norėtųsi, kad tas "pereinamasis laikotarpis", per kurį žmonės pripras prie naujosios tvarkos važiuojant Jakų viaduku, neužtruktų ilgai. Tiesiog reikia stebėti ženklus bei kelio ženklinimą ir išlikti mandagiems", - sakė R. Vinciūnas.

Kol kas tiksliau nenuspręsta, koks maksimalus leistinas greitis galios judant viaduku. R. Vinciūno teigimu, greitis mažinamas laipsniškai po 20 km/h, tad gali būti, kad pačiu viaduku bus leista važiuoti 90 km/h, artėjant prie susijungimo vietos su minėta greitėjimo juosta - 70 km/h greičiu, o toliau stovi Klaipėdos riboženklis, nurodantis 50 km/h ribą.

Savo ruožtu viaduko statybą vykdžiusi bendrovė "Tiltra Group" žada, jog vairuotojams naujajame transporto mazge nebus painu pasirinkti judėjimo kryptis.

"Vairuotojus, važiuojančius iš Klaipėdos, pasitiks didelis informacinis kelio ženklas bei specialus kelio ženklinimas, tiesiai nukreipiantis vairuotojus, važiuojančius į Kauną, o dešinėn - tuos, kurie važiuoja į Šilutę ir Palangą. Panašus ženklas bei kelio ženklinimas pasitinka ir atvažiuojančiuosius nuo Kauno pusės - tiesiai nukreipiami į Klaipėdą važiuojantys vairuotojai, dešinėn - į Palangą ir Šilutę. Pastarieji vairuotojai, pasukę dešinėn, pastebi dar vieną informacinį kelio ženklą, kuriame nurodoma, kaip eismas organizuojamas žiedu", - teigia statybininkai.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder