Eismas užsienyje: kas naujo 2012 metais

Eismas užsienyje: kas naujo 2012 metais

Dažnai savo automobiliais važinėjantiems į užsienį lietuviams derėtų priminti, kad nuo sausio 1-osios kai kuriose šalyse keičiasi atsakomybė už eismo taisyklių pažeidimus, sienų ar eismo saugumo kontrolės tvarka.

Klaipėdiečiams bei kitiems Vakarų Lietuvos vairuotojams, dažniau besilankantiems kaimyninėje Kaliningrado srityje, reikėtų žinoti, jog čia, kaip ir visoje Rusijos Federacijoje, nuo Naujųjų įsigaliojo didesnės baudos už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Net 10 kartų - nuo 100-200 iki 1 000 rublių padidėjo bauda už važiuojančiųjų pagrindiniu keliu nepraleidimą. Taip pat iki 1 000 rublių (nuo 700) išaugo bauda už šviesoforo ar reguliuotojo signalų nesilaikymą.

Vairuotojams, kurie nesustos prie "Stop" ženklo ar linijos, grės 800 rublių bauda. Anksčiau už šį pažeidimą Rusijoje nebuvo baudžiama.

Griežtins ir šveicarai

Pokyčių gali sulaukti ir nusižengusieji Šveicarijos keliuose. Šioje šalyje svarstomi įstatymų pakeitimai, remiantis kuriais būtų griežtinama atsakomybė už greičio viršijimą. Projekte numatoma, jog už tokį pažeidimą, padarytą greitkelyje, būtų numatoma ir laisvės atėmimo nuo vienerių iki ketverių metų bausmė.

Tiesa, idėjos iniciatoriai - Šveicarijos eismo įvykių aukų gynimo asociacija "Road Cross" - siūlė numatyti ir automobilio konfiskavimą, tačiau politikai tam nepritaria. Teigiama, jog kiltų sunkumų, jei transporto priemonė, kuria viršytas greitis, nepriklauso pažeidėjui.

Priminsime, jog pernai vienam švedui, savuoju "Mercedes-Benz" pasiekusiam 290 km/h greitį, Šveicarijoje skirta vieno milijono eurų bauda.

Fotografuos pasienyje

Nyderlanduose dar gruodžio mėnesį nuspręsta pradėti fotografuoti visus į šalį įvažiuojančius automobilius. Transporto priemonės bus fotografuojamos automatiškai - su sienos stebėjimo, registravimo ir analizavimo sistemos "Amigo-Boras" pagalba.

Pagal nuotrauką kompiuteris iškart nustatys, kokioje valstybėje yra registruota mašina, kiek joje yra žmonių ir pan. Jei paaiškės, jog automobilis yra ieškomas, apie tai bus informuota pasienyje patruliuojanti policija.

Nyderlandų vyriausybės teigimu, tokios naujovės tikslas - kova su prekyba žmonėmis bei nelegalia imigracija. Tikinama, jog stebėjimo duomenys saugomi nebus, tačiau skeptikų tai nenuramino - kritikai teigia, jog "Amigo-Boras" yra paprasčiausias žmogaus teisių, tarp jų - ir teisės laisvai judėti - pažeidimas, be to, ja renkami duomenys neva gali patekti tretiesiems asmenims.

Be to, sprendimo autoriai kritikuojami ir dėl to, neva naujoji tvarka, beje, kainavusi didelius pinigus, nebus efektyvi - esą į Nyderlandus norintys patekti nusikaltėliai paprasčiausiai pasikeis savo automobilius.

Olandų sumanymas nepatiko, beje, būtent dėl pavojaus judėjimo laisvei, ir Europos Komisijai - ji iš šalies pareikalavo pateikti oficialią ataskaitą. Šią Nyderlandai turėtų paruošti iki sausio pabaigos. O kol kas "Amigo-Boras" veiks.

PAS KAIMYNUS. Kaliningrado srityje, kaip ir visoje Rusijos Federacijoje, nuo sausio 1-osios įsigaliojo didesnės baudos už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

"Scanpix" nuotr.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder