Pasak šalies draudimo rinkos lyderio „Lietuvos draudimo“ pykčio keliuose valdymo konsultantės, psichologės Eglės Masalskienės, moterys keliuose jaustųsi saugesnės, jei džentelmenai vyrai prie vairo laikytųsi šių 8 taisyklų:
1. Nevažiuokite „prilipę“ prie moters vairuojamo automobilio. Šis kitų vairuotojų veiksmas sukelia didžiausią susierzinimą ir stresą abiejų lyčių atstovams. Taip gali būti išprovokuotas staigus stabdymas ar nesaugus greičio viršijimas, siekiant važiuojantį iš paskos atsitraukti.
2. Prieš sukdami iš anksto įjunkite posūkio signalą. Dažniausiai posūkio nerodymas yra itin gerai save vertinančių vairuotojų pavyzdys, kuris demonstruoja nepagarbą kitiems vairuotojams. Todėl būkite prognozuojami ir rodykite posūkio signalus prieš pradėdami manevrą.
3. Automobilius statykite tam skirtose vietose. Ne vietoje pastatyti automobiliai trukdo eismui, priverčia moteris manevruoti pro siaurus pravažiavimus ir sukelia papildomą stresą.
4. Nemirksėkite ilgosiomis šviesomis, jei stipriai viršijate greitį ir skatinate pasitraukti. Nors suprasti eismą ir jį numatyti yra labai svarbus aspektas, atminkite, kad visų eismo dalyvių judėjimas yra bendras darbas, kuriame jūs padedate vieni kitiems pasiekti kelionės tikslą.
5. Vairuokite dėmesingai ir stenkitės nepažeisti kelių eismo taisyklių. Moterys jautriau nei vyrai reaguoja į išsiblaškiusius vairuotojus, pažeidžiančius kelių eismo taisykles. Stebėdamos tokį elgesį ir besirūpindamos savo bei keleivių saugumu jos patiria didesnį stresą.
6. Padėkokite, jei moteris jus užleido. Nors daugelis vairuotojų teigia, kad kelyje užleidžia kitus vairuotojus, norinčius kur nors įvažiuoti ar išvažiuoti, jus užleidusioms moterims reiktų nepamiršti padėkoti. Būdamas mandagus vairuotojas parodysite savo stiprybę, juk mes visi norime paskatinti mandagų kitų vairuotojų elgesį.
7. Nukreipkite mintis į malonius dalykus. Atminkite, kad susidūrus kelyje su situacija, kurios neįmanoma pakeisti, galite pakeisti savo požiūrį į ją, bet ne pačią situaciją.
8. Kai ko galite kelyje pasimokyti iš moterų. Ar pastebite, kad moterys naudoja itin paprastą ir veiksmingą bendradarbiavimo būdą – šypseną. Ji kelyje apsaugo nuo konfliktų ir padeda juos spręsti taikiu būdu.
„Lietuvos draudimo“ užsakymu atliktas vairuotojų elgesio keliuose tyrimas atskleidė, kad moterys yra įpratusios mintyse paburbėti, pagalvoti, ką apie agresyviai ar nekultūringai vairuojančius galvoja, bet jos nesiima fizinių veiksmų. O vyrai atvirkščiai, dažniau į agresiją atsako agresija, nes jie įpratę sudėtingose situacijose imtis veiksmų – muštis arba bėgti. Todėl tarp vyrų vairuotojų agresyvus elgesys gali peraugti į rimtesnius pykčio protrūkius kelyje“, – teigė E. Masalskienė.
Didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ vykdo socialinę kampaniją „Nulis pykčio“, kuri skirta pastebėti pykčio keliuose apraišką ir ugdyti vairuotojų kultūrą. „Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikta daugiau nei 1,1 tūkst. vairuotojų visoje Lietuvoje apklausa. Ji parodė, kad 95 proc. Lietuvos vairuotojų yra susidūrę su pykčiu keliuose ir bent kartais patiria neigiamų emocijų.
„Lietuvos draudimas“ yra pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, savo paslaugas teikianti pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlyginanti klientams žalų už beveik 200 mln. litų. Klientais kasdien rūpinasi daugiau nei 1100 „Lietuvos draudimo darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ du kartus iš eilės pelnė „Geriausio darbdavio“ apdovanojimą, yra patekęs į geriausių Vidurio ir Rytų Europos darbdavių dešimtuką. „Lietuvos draudimas“ priklauso vienai didžiausių pasaulio draudimo grupių RSA.
Rašyti komentarą