Situacija šalies keliuose negerėja: dėl duobėtų kelių per pusmetį fiksuota 1,5 tūkst. žalų

Duobės keliuose vairuotojams jau kainavo 67 tūkstančius eurų

Duobės keliuose kelia itin daug žalos automobiliams ir kovo mėnuo yra tas laikas, kai savo dėmesį vairuotojai turėtų koncentruoti būtent į jas. „Lietuvos draudimo" duomenimis, daugiausiai įvykių skaičiuojama didžiuosiuose šalies miestuose. Šiemet, po tokios snieguotos žiemos pabaigos, žalų skaičius dėl duobių pirmą pavasario savaitę išaugo net dešimt kartų lyginant su pernai metais. 

Jau išmokėta daugiau nei 67 tūkstančiai eurų

„Lietuvos draudimo" duomenimis, bendrovės klientams, apsidraudusiems „Kasko" draudimu, nuo šių metų pradžios jau išmokėta daugiau nei 67 tūkstančiai eurų už žalas, patirtas dėl duobių. Lyginant su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet žalų sumos yra didesnės.

„Pernai, žvelgiant į sausio ir vasario mėnesius, už žalas, pataikius į duobes, buvo išmokėta daugiau nei 32 tūkstančiai eurų, o šiemet už tą patį laikotarpį – daugiau nei 49 tūkstančiai eurų. Nors užfiksuotų žalų skaičius buvo toks pat.

Vadinasi padaryta žala automobiliams šiemet kur kas didesnė. Tam įtakos gali turėti permainingos oro sąlygos, daug sniego, kuriam tirpstant duobės gilėja. O ypač skirtumas matomas žvelgiant į kovo mėnesio duomenis – per pirmąsias keturias dienas nuostolių suma siekia jau daugiau nei 17 tūkstančių eurų", – teigia „Lietuvos draudimo" Transporto žalų skyriaus vadovas Giedrius Petrikas.

Dešimt kartų daugiau žalų

Anot Transporto žalų eksperto, kovo mėnesio pirmąją savaitę matomas didžiulis žalų skaičiaus skirtumas, lyginant su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu – šiemet kovo mėnesį jau fiksuota 20 žalų, susijusių su duobėmis keliuose, o pernai tuo pačiu laikotarpiu buvo fiksuotos tik dvi žalos.

„Panašu, kad kelių danga neišlaikė pavasarinio atlydžio ir sukėlė itin daug nemalonumų vairuotojams ir kelininkams. Toks didelis žalų skirtumas, lyginant su pernai metais, rodo, kad duobės sparčiai gilėja, jas sunku apvažiuoti, o ir balų gylis dažnai nėra aiškus. Todėl labai svarbu šiuo metu atidžiai stebėti važiuojamąją kelio dangą, neskubėti, nes galima netikėtai patekti į nemalonią situaciją. Juolab, jei žmogus nėra automobilio apdraudęs „Kasko" draudimu, gali tekti nemenkai ištuštinti savo piniginę", –  sako „Lietuvos draudimo" atstovas.

Kaip teigia draudikas, šiemet maksimali išmoka buvo beveik 13 tūkstančių eurų, kai vairuotojas į duobę pataikė dešine automobilio puse ir buvo sugadinta padanga, ratlankis, važiuoklė, rėmo kraštas. Draudikų duomenimis, šiemet vidutinė nuostolio suma, susijusi su žala dėl duobių, yra kiek daugiau nei devyni šimtai eurų.

Daugiausiai kenčia didmiesčių vairuotojai

Kaip rodo „Lietuvos draudimo" duomenys, šiemet dažniausiai žalos skaičiuojamos Vilniaus mieste, Kauno mieste ir Vilniaus rajone. Anot draudimo atstovo, tam įtakos gali turėti didesni automobilių srautai, nes, nepaisant to, kad šalyje įvestas karantinas – žmonės didesnius atstumus važiuoja į darbus, tikėtina, jog dažniausiai automobiliu vaikus veža į darželius.

„Svarbu nepamiršti, jog pavasaris tik prasideda, o metai iš metų pastebime, kad būtent pavasarį žalų skaičius dėl duobių didėja, todėl noriu paraginti vairuotojus atkreipti dėmesį į kelio dangą ir vairuoti saugiai bei atsakingai", – patarimais dalijasi Giedrius Petrikas.

„Lietuvos draudimas" yra didžiausia draudimo bendrovė šalyje, savo paslaugas teikianti daugiau nei 588 tūkstančiams privačių ir verslo klientų. Bendrovė užima didžiausią ne gyvybės draudimo rinkos dalį šalyje ir turi daugiau nei 1000 darbuotojų komandą visoje Lietuvoje. „Lietuvos draudimas" yra ne kartą pripažintas Geriausiu darbdaviu Baltijos šalyse.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder