Dažniausiai įtampą dėl „kelių erelių“ patiria išsimokslinę ir pasiturintys žmonės

Dažniausiai įtampą dėl „kelių erelių“ patiria išsimokslinę ir pasiturintys žmonės

Kokie eismo dalyviai vairuojant kelia didžiausią įtampą? Ir pėsčiuosius, ir vairuotojus labiausiai trikdo „kelių ereliai“ - tokius rezultatus atskleidė draudimo bendrovės BTA ir „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.

„Vairavimas – atsakinga veikla. Menkiausias nesusipratimas ar išsiblaškymas kelyje gali atnešti tragiškų padarinių. Net ir atsakingiausią vairuotoją iš vėžių gali išmušti kelių eismo taisyklių nesilaikantys ir chuliganiškai kelyje besielgiantys vairuotojai. Apklausus 1013 gyventojų iš visos Lietuvos paaiškėjo, kad būtent taip vadinami „kelių ereliai“ vairuojant kelia didžiausią įtampą. Taip atsakė 41 procentas visų apklaustųjų ir 71 procentas vairuotojų. Ypač dažnai šią problemą minėjo 18-35 metų vairuotojai bei miestų gyventojai. Apibendrinus tyrimo rezultatus pastebėjome, kad dažniau įtampą prie vairo dėl kitų vairuotojų kaltės patiria vyrai, aukštesnio išsimokslinimo atstovai bei labiau pasiturintys gyventojai“, – komentavo draudimo bendrovės Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.

Bene perpus mažiau eismo dalyvių nervina vairuotojai, kurie išsiblaškę kalba telefonu arba rašo žinutes. Šią problemą įvardijo 26 procentai visų respondentų ir 45 procentai vairuotojų. Dažniausiai pašaline veikla prie vairo užsiimantys žmonės erzina jaunus – 18-25 metų gyventojus. Anksčiau BTA atlikti tyrimai yra parodę, kad dažniausiai prie vairo mobiliuoju telefonu kalba vyrai. Moterims būdingiau eismo metu dažytis, o kai kurioms pakeliui į darbą pavyksta net nusilakuoti nagus.

Eismo dalyviai teigė, kad juos dažnai susinervinti priverčia atstumo nesilaikantys ir į kitą eismo juostą persirikiuoti neleidžiantys vairuotojai. Pirmoji problema įtampą kelia 23 procentų visų apklaustųjų ir 40 procentų vairuotojų. Dėl tokio elgesio kelyje dažniau susinervina 18-35 metų respondentai. Antroji problema erzina 19 procentų visų respondentų ir 33 procentus vairuotojų.

Pasak apklausos dalyvių, didelę įtampą jiems kelia girti asocialūs asmenys, benamiai bei kiti neatsargūs pėstieji. Išgėrę žmonės sunkiai orientuojasi, prastai suvokia aplinką ir nesupranta gatvėje tykančio pavojaus. Automobilių vairuotojai bijo, kad tokie asmenys gali netikėtai išbėgti į gatvę ar netgi užmigti šalikelėje, o nespėjus sureaguoti ir laiku sustoti – gresia didelė nelaimė. Neatsargūs pėstieji taip pat vairuotojams nesukelia daug džiaugsmo. Mat dažnai patingėję paieškoti pėsčiųjų perėjos ar palaukti žalios šviesoforo šviesos – pažeidžia kelių eismo taisykles ir per gatvę bėga neleistinoje vietoje.

Beveik vienodai eismo dalyvius erzina kitos transporto priemonės kelyje bei ką tik teises išsilaikę asmenys. Taip atsakė po 14 procentų visų respondentų ir po ketvirtadalį vairuotojų. Ką tik vairuotojo pažymėjimą gavę gyventojai kitiems vairuotojams asocijuojasi su nelaimėmis kelyje. Pamatę klevo lapą, kiti eismo dalyviai mano, kad jis judės labai lėtai, gerai nepažinodamas maršrutų – darys daug klaidų. Tokiu atveju vairuotojai neretai susierzina ir patys kelyje elgiasi agresyviau.

11 procentų visų respondentų ir 19 procentų vairuotojų susirūpinimą kelia gyvūnai kelyje. Per kelią bėgančios stirnos, briedžiai ar šernai gali papulti po ratais. Ne viena tokia avarija yra pasibaigusi vairuotojo mirtimi. Todėl miškingomis ar užmiesčio vietovėmis vykstantys vairuotojai čia jaučia ypač didelę įtampą.

Vairuotojui trukdyti gali ir neramūs automobilio keleiviai, ypač vaikai. Tad siekiant apsaugoti save ir savo artimuosius, prieš sėdant į automobilį būtina pasirūpinti, kad visi daiktai būtų patraukti kuo toliau nuo vaiko. Tokį patį nerimą vairuotojams sukelia ir policijos pareigūnai. Net ir vykstant tvarkingai bei laikantis kelių eismo taisyklių vairuotojai jaučiais neramiai, kuomet pamato tarnybinę mašiną.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder