Automobilių saugumas: pėstiesiems vis drąsiau

Automobilių saugumas: pėstiesiems vis drąsiau

Nemažai žmonių iki šiol "Volvo" pavadinimą ir žodį "saugumas" tapatina. Tiesa, pastaruoju metu atsiranda vis daugiau kritikų, teigiančių, kad švedų kompanijos nuopelnai eismo dalyvių saugumui - praeitis, ir kad tuo nūnai rūpinasi dauguma naujų automobilių gamintojų.

Panašu, kad šie kritikai - visiškai teisūs. Su vienu "bet" - naujausi automobilių saugumo bandymai, atlikti organizacijos "Euro NCAP", parodė, jog "Volvo" inžinieriai saugių mašinų kūrėjų laurais gali naudotis be sąžinės graužimo.

Paskutinėje bandymų sesijoje "Euro NCAP" sudaužė šešis naujus modelius - "Audi A3", "Ford B-M??", "Isuzu D-Max", "Kia cee'd", "Renault Clio" ir "Volvo V40". Ne tik tarp jų, bet ir savo klasėje per visą bandymų istoriją geriausius rezultatus parodė būtent "Volvo" hečbekas. Jis gavo maksimalų įvertinimą už saugumą šoninių smūgių, imituojančių susidūrimą su kita mašina ir stulpu, atveju, taip pat rekordinį balų skaičių (88 proc. maksimalaus galimo įvertinimo) už pėsčiųjų saugumą.

Jau bazinės versijos "Volvo V40" turi įrangą, kuri susidūrimo su pėsčiuoju atveju 10 centimetrų pakelia variklio antvožą ir taip sukuria smūgį suminkštinančią erdvę, o išsiskleidžianti speciali oro saugos pagalvė beveik visiškai uždengia priekinį stiklą ir pėstiesiems itin pavojingus statramsčius.

Už vairuotojo ir priekinio keleivio saugumą "Volvo" hečbekas gavo 35 balus (98 proc. maksimalaus įvertinimo), keleivių vaikų apsauga įvertinta 37 balais (75 proc.), o elektroninių saugumo priemonių veikla - maksimaliais 7 balais.

Beje, ekspertai pažymėjo, jog, palyginti su ankstesniais testais, paskutiniuosiuose išbandyti hečbekai pasižymėjo aukštesniu pėsčiųjų saugumo užtikrinimo lygiu.

"Europoje 14 procentų mirtinų avarijų aukų yra būtent pėstieji. Per pastaruosius trejus metus "Euro NCAP" griežtino reikalavimus gamintojams, ir šie priėmė iššūkį. Apie tokius rezultatus, kuriuos pamatėme per paskutinius bandymus, prieš keletą metų dar net nesvajojome. O "Volvo V40" apskritai nustatė visiškai naujus standartus", - pareiškė Michielis van Ratingenas, "Euro NCAP" generalinis sektretorius.

Bendras kitų paskutiniuosiuose "Euro NCAP" bandymuose sudaužytų automobilių saugumas irgi neblogas - beveik visi gavo po 5 žvaigždutes, nors ir surinko mažiau balų nei "Volvo V40". Tiesa, kompaktinis minivenas "Ford B-Max", pasižymintis tuo, kad neturi centrinio statramsčio tarp priekinių ir galinių slankiojančių durelių, vaikus keleivius apsaugo net geriau už švedų modelį.

Išimtimi tapo tik pikapas "Isuzu D-Max", kuriam "Euro NCAP" specialistai skyrė 4 žvaigždutes. Priekinio smūgio atveju automobilio saugumas - turint omenyje vairuotojo krūtinės bei kelių sužalojimo riziką - įvertintas tik patenkinamai. Be to, kojų traumas patirti rizikuoja ir šio automobilio priekyje sėdintis keleivis. O pėsčiųjų saugumas įvertintas 51 proc. (norint gauti 5 žvaigždutes reikia bent 60 proc.).

Tiesa, tai geriau nei 2008 metais, kuomet "D-Max" gavo vos 2 žvaigždutes.

Ir dar apie automobilių saugumą. Neseniai 11 naujų sedanų sudaužė JAV Saugaus eismo institutas, ir net 8 modeliai gavo nepatenkinamus balus - 3-iosios serijos BMW, "Acura TSX", "Audi A4", C klasės "Mercedes-Benz", "Lexus IS 250/350" ir ES 350, "Lincoln MKZ" bei "Volkswagen CC".

Paskutinių "Euro NCAP" bandymų rezultatai (2012 m. rugpjūtis, proc.):
"Audi A3"
Suaugusiųjų saugumas - 95
Vaikų saugumas - 87
Pėsčiųjų saugumas - 74
Saugumo sistemos - 86
"Ford B-Max"
Suaugusiųjų saugumas - 92
Vaikų saugumas - 84
Pėsčiųjų saugumas - 67
Saugumo sistemos - 71
"Isuzu D-Max"
Suaugusiųjų saugumas - 83
Vaikų saugumas - 67
Pėsčiųjų saugumas - 51
Saugumo sistemos - 71
"Kia cee'd"
Suaugusiųjų saugumas - 89
Vaikų saugumas - 88
Pėsčiųjų saugumas - 61
Saugumo sistemos - 86
"Renault Clio"
Suaugusiųjų saugumas - 88
Vaikų saugumas - 89
Pėsčiųjų saugumas - 66
Saugumo sistemos - 99
"Volvo V40"
Suaugusiųjų saugumas - 98
Vaikų saugumas - 75
Pėsčiųjų saugumas - 88
Saugumo sistemos - 100

Vertins dar griežčiau

Visai neseniai "Euro NCAP" pranešė dar kartą ketinanti sugriežtinti reikalavimus bandomiems modeliams - nuo 2014 metų 5 žvaigždutėmis bus įvertintas tik tų automobilių saugumas, kurie turės avarinio stabdymo sistemą (AEB).

Be to, planuojama, priekinis susidūrimas bus imituojamas automobiliui trenkiantis į kliūtį, kuri bus ne pusės, o viso automobilio priekinės dalies pločio. Taip norima bandymus priartinti prie realių sąlygų - remiantis statistika, dažniausiai Europos keliuose žmonės žūva automobiliams susidūrus priekiais. Ši naujovė "Euro NCAP" bandymuose gali atsirasti 2015-aisiais.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder