Automobilių kokybė: rūpesčių turi dauguma gamintojų

Automobilių kokybė: rūpesčių turi dauguma gamintojų

Baigiantis vasarai pasipylė pranešimų apie visame pasaulyje atšaukiamus automobilius. To neišvengė daug gamintojų - tiek vartotojai, tiek ir saugaus eismo specialistai pranešė apie gendančius įvairių markių automobilius: ir europietiškus, ir amerikietiškus, ir japoniškus.

"Audi"

Ingolštato koncernas iš prekybos priverstas atšaukti rodsterį "Audi R8 Spyder". Priežastis - galimas kuro nutekėjimas. JAV Nacionalinės saugaus eismo administracijos NHTSA pranešime teigiama, kad atšaukiami modeliai, pagaminti nuo praėjusių metų gegužės iki šių metų birželio.

Remiantis NHTSA tyrimu, dėl kuro tiekimo vamzdžio trinties gali nutekėti degalai ir kilti gaisras.

BMW

Bavarų koncernas problemų turi net dėl kelių modelių. HNTSA atlieka tyrimą, ar 7-osios serijos BMW sedanai (E65 ir E66), pagaminti 2002-2007 metais, turi tinkamas automatines pavarų dėžes.

Įtariama, kad įjungus "P" raidele žymimą stovėjimo režimą ne visais atvejais blokuojami automobilio ratai, o tai reiškia, kad mašina gali nuriedėti. Be to, 7-osios serijos BMW modeliuose elektronika automatiškai įjungia "Parking" režimą, jei vairuotojas pamiršta tą padaryti išjungdamas variklį, tačiau įtariama, kad tai atsitinka ne visada.

Jei įtarimai pasitvirtins, vokiečiams teks atšaukti apie 120 tūkst. "septintukų".

O štai tiek pat įvairių modelių, tarp jų - ir 5-osios serijos visureigių, su 4 ir 6 cilindrų dyzeliniais motorais BMW priversta atšaukti dėl kietųjų dalelių filtro defekto. Teigiama, jog dėl šio defekto filtras gali perkaisti net atjungus degimą. Šis nesklandumas buvo aptiktas dar gamykloje.

Dar daugiau žmonių į firminius servisus nuvežti savo 3-iosios serijos BMW modelius turės Jungtinėse Valstijose. Nuo spalio šios šalies rinkoje atšaukiama 241 tūkst. 325I, 325XI, 330I bei 330X modelių, pagamintų 2002-2005 metais. Priežastis - gendantis "Stop" signalas.

"Chevrolet"

O štai vienas didžiausių pasaulyje automobilių gamybos koncerno "General Motors" (GM) atsisakė prisiimti atsakomybę už jai priklausančios "Chevrolet" markės modelius "Impala", pagamintus su pakabos defektais.

GM juristai teigia, jog koncernas neprisiims ankstesnės kompanijos "General Motors Corp." (būtent taip prieš bankrotą vadinosi šis koncernas, vėliau tapęs "naujuoju" GM) klaidų. Kalbama apie 400 tūkst. "Chevrolet Impala" modelių, pagamintų 2007-2008 metais. Dėl pakabos defektų šių automobilių padangos susidėvi greičiau nei priklauso - jau po 9 660 kilometrų ridos.

Įdomu tai, kad GM žinojo apie blogą pakabą - ji sutaisyta policijos patruliams suteiktuose "Impala" modeliuose, o štai paprasti vairuotojai apie defektą informuoti nebuvo.

"Chrysler"

Tuo metu "Chrysler" nesiginčydama atšaukia 367 tūkst. JAV rinkoje parduotus modelius "Town &Country" (bei "Dodge Grand Caravan"), pagamintus 2008 metais. Pranešama, kad šiuose automobiliuose netikėtai gali išsiskleisti oro saugos pagalvė, nors oficialiai tokių atvejų neužfiksuota.

Beje, tai - jau antras minėtų automobilių atšaukimas šiemet. Sausį tai buvo padaryta dėl kondicionierių gedimo.

"Ford"

Dar viena JAV milžinė - "Ford" - savo produkciją atšaukia ir tėvynėje, ir Kanadoje. 1997-2004 metais pagamintų "Ford F-150", F-250 ir "Lincoln Blackwood" problema - kuro bako tvirtinimo elementai. Esant tam tikroms oro sąlygoms ant gatvių barstoma druska gali tapti bako tvirtinimo diržų korozijos priežastimi. Jau užfiksuoti 8 atvejai, kuomet nukritus bakui kilo gaisras.

Iš viso atšaukiama net 1,2 mln. minėtų modelių.

"Hyundai"

O štai korėjietiškuose "Sonata" modeliuose, pagamintuose šiemet, turinčiuose 18 colių ratlankius ir skirtuose JAV rinkai, problemų kelia vairavimo sistema - tiesiame kelyje automobilis tempiamas į šoną, o posūkiuose padidėja užnešimo rizika.

Gamintojas jau sulaukė per 4 tūkst. skundų, dar 198 žmonės pasiskundė NHTSA organizacijai. Iš viso bus atšaukta 41 tūkst. "Hyundai Sonata" modelių.

"Honda"

Japonai atšaukia 1,5 mln. automobilių JAV ir dar 135 142 - Kanadoje, taip pat 760 tūkst. - Kinijoje. Tai daroma tam, kad 2005-2010 m. laidos "Accord", 2007-2010 m. gamybos CR-V ir 2005-2008 m. laidos "Element" modeliuose būtų pakeista programinė automatinės pavarų dėžės įranga - esą to nepadarius gali netikėtai užgesti variklis.

O štai dėl galimų langų pakėlėjo gedimų visame pasaulyje "Honda" gali atšaukti nuo 2005 m. spalio iki 2009 m. spalio pagamintų 936 tūkst. "Fit", 86 tūkst. CR-V ir dar 24 tūkst. kitų savo modelių.

Be to, atšaukiami 5 626 hibridinio CR-Z modelio egzemplioriai - juose dėl programinės įrangos trūkumų esant beveik išsikrovusiam akumuliatoriui elektros variklio rotorius gali pradėti suktis į kitą pusę negu reikia - pavyzdžiui, mašina su įjungta pirma pavara gali pradėti važiuoti atgal.

"Maserati"

Problemų turi ir "Maserati" - JAV ir Kanadoje sportinių modelių gamintojas iš Italijos priverstas paklusti NHTSA reikalavimui ir dėl galinės pakabos problemų atšaukti "GranTurismo" ir "Quattroporte" modeliuos. Gedimas, pasireiškiantis duobėtuose ir vingiuotuose keliuose, gali baigtis mašinos valdymo praradimu.

Atšaukiamas 801 minėtas modelis, pagamintas 2008 metais nuo liepos 3 iki rugsėjo 30 dienos.

"Mazda"

NHTSA tiria pranešimus apie galimus "Mazda CX-9" gedimus. Įtariama, kad 2008 m. laidos krosoveriuose prateka stabdžių skystis ir patenka ant vakuuminio stiprintuvo. Jei ši informacija pasitvirtins, "Mazda" turės atšaukti 37 tūkst. CX-9 modelius.

Kol kas apie su tuo susijusias avarijas žinių nėra.

"Nissan"

Kita japonų kompanija "Nissan" problemų turi net dėl kelių modelių - dėl galinčio atsilaisvinti pakabos varžto atšaukiama 20 tūkst. "Altima" automobilių, pagamintų šiemet nuo balandžio 25 iki birželio 10 dienos.

O 2005-2010 m. pagaminti "Frontier", "Pathfinder" ir "Xterra" modeliai problemų turi dėl radiatorių. Gaminant padarytas brokas lemia, kad jame aušinimo skystis susimaišo su transmisijos tepalu. Tai, beje, atsitinka nuvažiavus daugiau nei 100 tūkst. km, t. y. jau pasibaigus gamintojo garantijai.

NHTSA jau gavo per 250 panašių skundų, tačiau "Nissan" pareiškė, jog nemokamai defektą pašalins tik garantiniuose automobiliuose.

"Porsche"

Nėra tobuli ir "Porsche" - 911, "Boxster" bei "Cayman" modeliuose, pagamintuose šių metų pradžioje, įtarimą sukėlė saugos diržai - esą jų fiksatorius gali turėti defektų. Teoriškai dėl to saugos diržas gali ir nepadėti žmogui avarijos atveju.

"Toyota"

"Toyota" Kinijos rinkoje atšaukia 33 tūkst. 809 sedanus "Corolla" ketindama pataisyti defektus, dėl kurių gali sustoti variklis. Atšaukiami "Corolla Ex" automobiliai buvo surinkti Tianzinio mieste nuo 2010 m. spalio 23 d. iki 2011 m. sausio 29 d. Atšaukimas susijęs su bloga automobilio kompiuterio apsauga nuo elektros įtampos svyravimų, dėl kurių variklis gali netikėtai sustoti.

"Volkswagen"

JAV tiriami kuro nutekėjimo iš "Volkswagen Jetta" modelių, skirtų Šiaurės Amerikos rinkai ir turinčių 2 l turbodyzelinį TDI motorą. Panašūs atvejai užfiksuoti folksvagenuose, nuvažiavusiuose 3 500-12 000 km. Dėl to gauti jau 7 skundai, dar viename pranešama apie kuro nutekėjimą "Golf" modelyje su analogišku varikliu.

Jei skundai pasitvirtins, vokiečiams teks atšaukti maždaug 40 tūkst. "Jetta" egzempliorių.

"Volvo"

Švedų kompanija priversta pasiimti suremontuoti 8 400 sedanų S80, kuriuose kilo problemų dėl vairo - prateka vairo stiprintuvo skystis, dėl to gali netikėtai sugesti stiprintuvas. Tiesa, avarijų dėl to nebūta. Atšaukiami nuo 2006 m. gegužės iki 2007 m. gegužės pagaminti S80 sedanai.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder