Ar autoservisuose gadinami automobiliai?

Ar autoservisuose gadinami automobiliai?

Autoservisai - vietos, skirtos automobilių gedimams pašalinti, tačiau meistrai ne pirmą kartą apkaltinami, kad mašinų ne tik nesutaisė, bet dar labiau apgadino. Na, o nusivylę klientai skundžiasi negalintys to įrodyti ir nesulaukiantys pagalbos iš vartotojų teisių gynėjų.

Viena klaipėdietė teigia pajutusi, ką reiškia, kai tave vienu metu už nosies vedžioja abiejų šių sričių specialistai.

"Sugedo autoservise"

Metų pradžioje uostamiesčio gyventoja (vardas ir pavardė redakcijai žinoma. - Aut. past.) įsigijo automobilį. Norėdama įsitikinti, jog mašina techniškai tvarkinga, patikėjo ją UAB "Transkona" apžiūrai. Tik čia gavus patvirtinimą, jog viskas gerai, buvo sukirsta rankomis su pardavėju.

 

SĄLYGA. Norintiems reikšti abejones dėl servise atliktų darbų kokybės būtina turėti darbų užsakymo lapą bei apmokėjimą įrodantį kvitą. Vyginto SKARAIČIO nuotr.

Tačiau po 10 dienų automobilio variklis ėmė dirbti netolygiai, padidėjo išmetamų dūmų kiekis. Vėl prireikė meistrų, kuriuos mašinos savininkė rado vieno kuro aparatūros remonto dirbtuvėse. Ten paliktai mašinai atlikta diagnostika patvirtino specialistų spėjimus, kad viename iš cilindrų kompresija yra mažesnė.

Gargžduose esančio autoserviso meistrai siūlė variklį remontuoti, bet klaipėdietei neįtiko darbų kaina, ji nutarė ieškoti pigesnio varianto bei nuvyko atsiimti automobilio iš dirbtuvių. Atvažiavusi rado savo mašiną nevažiuojančią, o meistrai paaiškino, kad vieno cilindro švaistiklis pramušė variklio bloką. Tai esą įvyko automobilį išvarant iš garažo.

"Taigi, palikau automobilį važiuojantį, o po patikros randu nevažiuojantį. Savo kaltės neįžvelgiu, servisas - irgi. Bandau derėtis, kad gedimą pašalintų bent pigiau, tačiau niekas į kalbas nesileidžia", - tolesnę įvykių eigą pasakojo moteris.

Šioje situacijoje jai pasirodė, kad yra teisi, o kad tuo įsitikintų, kreipėsi į Valstybinę ne maisto produktų inspekciją (VNMPI).

Nusivylė teisių gynėjais

Susisiekus su minėta įstaiga telefonu kitame ragelio gale specialistas davė patarimą pretenzijas remonto įmonei pateikti raštu ir jokiu būdu neatsiimti automobilio, kol jo neapžiūrės ekspertai. Patikino, jog įmonė atsakymą privalo pateikti per 10 dienų paštu, elektroniniu paštu arba pristatyti asmeniškai.


Tačiau įmonės vadovas paskambino tik po 12 dienų ir pakvietė atsiimti atsakymą, kuriame dar kartą patvirtinta, jog autoservisas čia niekuo dėtas - esą automobilis buvo blogos būklės ir taip galėjo nutikti bet kokiu momentu.

Savininkė dar kartą paskambino į inspekciją pasiteirauti, ką tokiu atveju daryti.

"Tada jau kalbėta kitaip. Aiškina man - reikėjo raštu, o ne telefonu kreiptis, nors pirmojo pokalbio metu nieko panašaus neminėjo. O kai pabandžiau įkyriau domėtis, inspektorius piktai atrėžė, kad nesiruošiąs kartoti, kad vargti neverta", - pasakojo savininkė.

Klaipėdietė galų gale per pažįstamus surado meistrą, kuris automobilį sutvarkė, už tai teko atseikėti 2 tūkst. litų.

"Nuleidom rankas. Ir taip be automobilio praleidome dvi savaites, nesinorėjo laukti ilgiau, mašina juk reikalinga. Įsitikinau, kad tik reklamose skelbiama, jog žmogus ginamas. Realiai taip nėra. Pirmą kartą kreipiausi ten pagalbos, man dorai neišaiškino, ką privalau daryti. Vargu, ar dar kartą kils noras kreiptis į inspekciją", - sakė nusivylusi moteris.

"Tvarkingų remontuoti nereikia"

VNMPI Klaipėdos skyriaus Vyriausiasis valstybinis inspektorius Mamertas Krauleidys teigia, jog dėl netinkamai autoservisuose atliktų paslaugų skundų sulaukiama neretai, kartais jie pasitvirtina.

"Pirmas patarimas tiems, kurie pasijuto apgauti - turėti darbų užsakymo lapą bei apmokėjimą įrodantį kvitą. Kitaip net tyrimas nebus pradėtas", - sako jis.

Kitu atveju vartotojų teisių gynėjas pataria samdyti nepriklausomą ekspertą, su jo išvadomis privataus kaltinimo tvarka kreiptis į teismą.

Papasakojus klaipėdietės istoriją specialistas suabejojo, ar galima kaltę suversti meistrams.

"Dažnai girdime - automobilį į servisą pristačiau tvarkingą. Visada pasiteirauju, tai kodėl jį ten varei, jeigu jis tvarkingas? Šiuo atveju automobilis buvo įsigytas neseniai, galbūt apie paslėptą gedimą puikiai žinojo nesąžiningas pardavėjas. Juk techninės apžiūros specialistai galėjo atlikti ne visišką diagnostiką", - spėliojo M. Krauleidys.

Jis paminėjo dar vieną dažnai šiuo metu linksniuojamą pavyzdį - apie TA centruose nuo praėjusių metų padidintais sūkiais tikrinamus variklius, kurie po šios procedūros kartais "užkala".

"Kaip manote, kas tokiu atveju kaltas - ar apžiūrą atlikęs specialistas, ar neatlaikęs variklis?", - klausė jis.

Na, o priekaištų vartotojų teisių gynėjams turintiems klaipėdiečiams specialistas taip pat turi atsakymą.

"Galima ir mano darbą apskųsti", - sakė M. Krauleidys.

"Taip negali būti"

Evaldas MATILIONIS, "KEMI" autoservisų tinklo Klaipėdos padalinio vadovas

Kalbos, jog servise automobiliai sugadinami yra nesąmonė - taip negali būti. Žinoma, yra tokių žmonių, kurie bando pasinaudoti proga taisant vieną gedimą būtų sutvarkytas ir kitas, atsiradęs anksčiau. Bet su dabartine diagnostikos įranga galima tiksliai nustatyti, kada ir dėl ko tas gedimas atsirado. Geriausiai diagnostiką atlikti kol automobilio savininkas yra servise, supažindinti jį su diagnostikos rezultatais, remonto sąmata. Tokiu atveju panašių nesusipratimų išvengiama.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder