"Jie stilingi, manieringi, didingi ir dramatiški", - tarsi automobilius su savo šalies istorija lygino ambasadorė.
Palangoje vykusiame “American Spirit” buvo visko – ir “muscle cars”, ir automobilių, pagamintų dar 1924 metais, į kuriuos žiūrovai žvelgė ypač pagarbiai. Parodos tikslas - parodyti, kad Amerikoje pagaminti automobiliai tikrai nėra pilki ir nuobodūs – pasiektas.
Beje Anne E. Derse į renginio atidarymo ceremoniją pati atvažiavusi “Cadillac” automobiliu. Kodėl? Kodėl nepasirinkote, pavyzdžiui, "Mustango"?
“Cadillac” gamina automobilius visoms JAV ambasadoms ir ambasadoriams visame pasaulyje. Nors ir neprivalau naudoti būtent jo, tačiau vairuoju jį su pasididžiavimu”, - su išdidžia šypsena sakė Anne E. Derse.
Apie Palangoje rengiamą “American Spirit” ji pirmąkart sužinojo pernai, tačiau jau buvo per vėlu dalyvauti. Šiemet ambasada susisiekė su parodos organizatoriais ir dalyvavo šventėje.
Lenktynių trasa driekėsi 155 km. Lenktynių dalyviams prieš kertant finišo liniją teko atlikti užduotis – aplankyti ir nufotografuoti keletą gražių vietų.
Paprašyta pasidalinti mintimis apie šventę, ambasadorė sakė esanti maloniai nustebinta, sužinojusi apie tokį renginį neįprastoje vietoje. “Amerikietiški automobiliai – ypatingi. Jie nėra tik automobiliai – jie simbolizuoja laisvę.”
Šiemet baigiasi A. Derse kadencija Lietuvoje, tačiau ji ketina čia sugrįžti. Veikiausiai ne kaip politikė, bet kaip linksma ir laiminga turistė.
Sunku nesutikti su ambasadorės nuomone dėl amerikietiškųjų automobilių dvasios. Žinoma, Amerika prigamino daugybę depresiją keliančių dėžių ant ratų, tačiau JAV gamintojai sukūrė ir kai kuriuos geriausius pasaulio automobilius – “Mustang”, “Camero”, “Challenger”.
Galbūt ne visi iš jų turi “išmaniuosius” variklius, kaip vokiški ar itališki gaminiai, keraminius stabdžius ar įmantrią pakabą, tačiau jie turi tai, kas išties svarbu: variklį ir vairą. Tvirtą vietą automobilių pramonės istorijoje bei mitologijoje. Ir pakankamai dvasios praplėsti stiliaus, proto ir jausmų horizontus.
Rašyti komentarą