Pirmadienį į Klaipėdos apskrities VPK kreipėsi dvi kone tuo pačiu metu nuo nusikaltėlių nukentėjusios moterys. Vagišiai pasidarbavo uostamiestyje ir Kretingoje.
Apie 10.30 val. darbe buvusi klaipėdietė į mobilųjį telefoną gavo pranešimą, kad iš jos banko sąskaitos išgryninta 100 eurų.
Po to moteris pastebėjo, jog iš neužrakintame kabinete buvusios jos rankinės dingo piniginė. Joje ir buvo banko kortelė su ant jos priklijuotu lapeliu su PIN kodu.
Apie 10.36 val. prie Rotušės aikštėje palikto neužrakinto automobilio grįžusi kretingiškė neberado rankinės. Joje buvo piniginė su 15 eurų, asmens dokumentai, dvi banko kortelės su lapeliais, ant kurių užrašyti PIN kodai.
Netrukus moteris gavo pranešimą, kad nuo jos banko sąskaitos yra nuskaičiuota 500 eurų.
Klaipėdos miesto ir Kretingos rajono policijos komisariatuose pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis.
Klaipėdos apskrities pareigūnai primena, kad savo daiktus reikia saugoti nuolat.
Jokiu būdu begalima laikyti mokėjimo kortelių ir jų PIN kodų ar prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenų vienoje vietoje. Dėl tokio žmonių neatidumo pasipelnyti ilgapirščiams būna itin lengva.
Opia problema išlieka ir vagystės iš automobilių. Žmonės labai dažnai pamiršta elementariausius dalykus, kurie gali padėti nuo jų apsisaugoti.
Būtina visada užrakinti dureles ir uždaryti visus langus. Pasak policininkų, pagriebti ant keleivio sėdynės sudėtus daiktus lengvai galima net ir stabtelėjus prie šviesoforo.
Nereikėtų automobiliuose palikti vertingų daiktų - ne tik salone, bet ir bagažinėje. Ypač jei jie į bagažinę sudedami jau atvykus į aikštelę, kurioje mašina bus paliekama.
Nakčiai automobilį patariama stengtis statyti saugomoje arba gerai apšviestoje, vaizdo kameromis stebimoje vietoje, nepamirštant įjungti signalizaciją.
Rašyti komentarą