Ramūnas Krivičius

Skandalingas Vilniuje siautėjusio maniako liudijimas: pasikėsino išprievartauti mergaitę ir dvi moteris, kalti narkotikai

Vilniaus apylinkės teisme šią savaitę nuskambėjo baigiamosios kalbos dėl mažametės išprievartavimo ir moterų persekiojimo teisiamo maniako Ramūno Krivičiaus byloje.

Žiaurius nusikaltimus įvykdęs vyras buvo nuteistas laisvės atėmimu ketveriems metams, tačiau jo gynėjas nesutiko su numatytos bausmės taikymu. Anot jo, žiauriam recidyvistui reikia ne dar vieno teistumo, o gydymo.

Kriminaliame pasaulyje – ne naujokas

Iš tiesų teisiamasis byloje – gerai žinomas nusikalstamo pasaulio veikėjas, pripažintas pavojingas recidyvistas, nuo 2016 m. teistas 11 kartų teistas už tyčinius nusikaltimus: vagystes bei mažamečių žaginimus.

Teisiamasis 2012 m. gruodį Klaipėdoje išprievartavo 12-metę mergaitę.

Už tai vyrui buvo paskirta bausmė – 8 metai nelaisvės.

Praėjus aštuoneriems metams, R. Krivičius buvo paleistas, tačiau toliau vykdė nusikaltimus, girtuokliavo ir vartojo narkotikus. 2022 m. lapkritį Vilniuje vyrą pastebėjo praeiviai šalia Žvėryno tilto, kur R. Krivičius sulaikė iš treniruotės ėjusią 10-metę mergaitę ir grasino ją papjauti.

Teismo posėdžio metu vienas iš įvykio liudytojų patikino, jog tuo metu ėjo nuo Žvėryno link Seimo pusės ir išgirdo nepaaiškinamą bruzdesį.

„Ėjau iš darbo, buvo vakaras, snigo. Apie pusę šešių perėjęs Žvėryno tiltą, išgirdau šlamesį.

Pasilenkiau ir pamačiau, jog kažkas stumdosi. [...] Pasiteiravau, ar reikia kam pagalbos, ir pamačiau, jog vaikas nubėgo.

Vyras sakė, jog policijos nereikia“, – duodamas parodymus aiškino vyras ir pridūrė, jog jį suglumino vaiko elgesys.

„Jis buvo prispaustas prie sienos ir elgėsi ganėtinai nenatūraliai“, – nurodė vienas iš įvykio liudytojų.

Nusikaltėlio taikinyje – ne tik mažametės

R. Krivičiaus įvykdytų nusikaltimų aukomis yra tapusios ne tik mažametės mergaitės, bet ir vyresnio amžiaus moterys. 2023 m. sausio pradžioje Vilniuje, Žemaitės g., šalia sporto klubo “Impuls“, teisiamasis užpuolė moterį.

Pastaroji – ukrainietė, gyvenanti Lietuvoje.

„Vakare ėjau į sporto salę, galbūt pasirinkau netinkamą kelią.

Ten nebuvo žmonių. Kartu susiskambinau su vyru, kad būtų galima susitikti sankryžoje, tačiau mano dėmesį atkreipė vyriškis, kuris ėjo ir kelis kartus paslydo. Pagalvojau, galbūt reikia pagalbos, todėl ėjau toliau.

Tačiau tas žmogus atkreipė dėmesį į mane, o aš ėjau toliau. Žinojau, jog turiu susitikti su vyru“, – teismo posėdžio metu įvykio aplinkybes aiškino nukentėjusioji ir patvirtino, jog buvo užpulta R. Krivičiaus.

„[...] Iš viršaus ant manęs užgriuvo žmogus ir ranka man dengė burną tam, kad nerėkčiau. Aš buvau užblokuota, nieko negalėjau padaryti, priešintis.

Po kažkiek laiko praėjo vaikinas, kuris sportavo ir pasiteiravo, ar reikalinga pagalba. Tai atitraukė dėmesį ir aš sugebėjau išsilaisvinti“, – pasakojo nusikaltėlio gatvėje užpulta moteris.

Nukentėjusioji taip pat patikino, jog įvykio pasekmes jaučia ligi šiol. „Dabar vaikščiodama gatvėmis apsižiūriu, nors anksčiau taip nesielgiau.

Taip pat man neramu, jei kas nors eina už nugaros. Jei prasideda nerimas, telefonu skambinu vyru“, – pasakojo R. Krivičiaus agresiją patyrusi moteris.

Visos bausmės – „ant narkotikų“

Vilniaus apylinkės teisme vykusio posėdžio metu taip pat nuskambėjo teisiamojo paskutinis žodis. Ne kartą teistas vyras tvirtino, kad jo nusikaltimai laisvėje – narkotikų vartojimo pataisos namuose, laisvėje ir negebėjimo integruotis į visuomenę padarinys.

„Visi žino, kas ten vyksta. [...] Pas mane ten buvo gyvenimas: atsikeli, ten duriasi, čia badosi, rūko dūmus, ten sukčiauja, popierius susidėję, kaip ten šnekės, apgaudinės.

Visą dieną, 24 valandas. Mnao režimas buvo toks: 3 val. nakties atsikeliu, dūmų prirūkau, po to atsikeliu prieš pusryčius, 7 val. vėl parūkau, nes nėra ką veikti. Ką ten socialinės programos, kaip man integruotis į visuomenę pataisos namuose? Tai neįmanoma, nėra tokios programos.

Net moksliškai yra įrodyta, Rusijoje buvo atlikti socialiniai tyrimai, kad asmenims po trejų metų bausmės atlikimo mažiausiai metų reikia socializuotis į visuomenę.

Kas atlieka tą socializaciją? [...] Kodėl lengviausias būdas – narkotikai, nes kitaip nemoki gyventi realiai. [...] Dėl to va ir yra tokie žmonės, grįžta ir toliau turi priklausomybių nuo narkotikų ar alkoholio. Neįmanoma, kad taip nebūtų [...]“, – aiškino 11 kartų teistas vyras ir skundėsi sąlygomis pataisos namuose.

Grasino aukoms, nes vaidenosi

Paskutinįjį žodį skelbęs R. Krivičius taip pat patvirtino, jog sostinėje vykdė nusikaltimus. „Taip, sutinku, mano veiksmai yra nepateisinami, aš jų nebandau pateisinti ir iš karto prisipažinau, [...] atsiprašiau kiekvienos nukentėjusiosios [...]“, – teigė teisiamasis ir pridūrė, jog dalies įvykio nė neprisimena.

„Ten visų, kuriems prie tilto grasinau, aš pusės neprisimenu. Aš realiai neatsimenu, ir dėl ko ten mane ar ten man kažkas pasivaideno tuo momentu.

Prisimenu, jog tuo momentu kalbėjau su žmogumi, tačiau viskas per miglą. Po to neprisimenu, kaip Gedimino prospekte atsiradau.

Tada aš atsisėdau pas barygą į mašiną, pasiėmiau narkotikų, nuvažiavau iki Mindaugo „Maximos“, iki draugo buto. Ten pasiėmiau degtinės, toliau išėjau, pradėjau gerti, susisukau kasiaką, ir viskas. Daugiau neatsimenu [...]“, – kalbėjo vyras ir patvirtino, jog prisimena, kad nukentėjusioji Žemaitės g. prie sporto klubo „Impuls“ kvietė policiją.

„Aš net nebėgau, aš mačiau, jog kviečia tą policiją. Man tai mažiausiai rūpėjo. Aš jau gėriau tą degtinę, kad manęs nerautų, nes jau mane pradėjo lankstyti visas tas metamfetaminas, kristalas“, – pasakojo teisiamasis.

„Jau įvykio vietoje aš atsiprašinėjau, bet jūs supraskite, jeigu pataisos namuose nėra jokių programų. Yra paviršutiniškai, bet jos neveikia realiai, jos tiktai ant popieriaus lapo veikia [...]. Ten, kas sėdi, visi yra priklausomi nuo narkotikų [...]“, – nurodė R. Krivičius ir prašė teismo atsižvelgti į tai, jog dar būdamas įvykio vietose atsiprašė nukentėjusiųjų.

„Prašau atsižvelgti į tai, kad įvykio vietose atsiprašinėjau, paaiškinau, jog suklydau [...]“, – sakė jis.

Reikia gydyti, o ne teisti

R. Krivičiaus advokatas taip pat ragino teismą atsižvelgti į tai, jog papildomi teistumai neteikia jokios naudos teisiamajam, kaip Lietuvos valstybės piliečiui. „Jis, teisiamasis, nuolat vartoja alkoholį, todėl turi būti gydomas.

Atrodo, jog dėl teistumų ir renkami klientai pataisos namams, kuriuose gauti narkotikų galima ir nekontaktiniu būdu. [...]“, – aiškino teisiamojo gynėjas ir prašė teismo bausmę sušvelninti.

„Jis prisipažino ir gailisi, todėl prašau skirti gydymą ir kiek galima švelnesnę bausmę“, – teismo posėdžio metu skelbė teisiamojo advokatas.

Vilniaus apylinkės teismo teisėja už visus nusikaltimus teisiamajam skyrė subendrintą bausmę – 4 metus nelaisvės. Nuosprendis nagrinėjamoje byloje bus paskelbtas birželio 20 d.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder