Internete plinta sprogimo „Klaipėdos medienoje“ įrašas. Pastatas nugriuvo iškart
(22)Klaipėdos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą
Klaipėdos apskrities policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl pirmadienį įmonės „Klaipėdos mediena“ gamybiniuose pastatuose įvykusio sprogimo ir vėliau sekusio gaisro.
„Dėl pačios situacijos esame pradėję ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 176 straipsnį, kada tik galėsime patekti į teritoriją, kada gausime leidimą iš priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, tada atliksime kitus procesinius veiksmus pagal savo liniją“, – uostamiesčio savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje sakė Klaipėdos apskrities policijos viršininko pavaduotojas Ramūnas Šideikis.
Šis Baudžiamojo kodekso straipsnis numato atsakomybę už darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimą.
Jei būtų nustatyta, kad darbdavys ar jo įgaliotas asmuo pažeidė Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatyme ar kituose teisės aktuose nustatytus reikalavimus ir dėl to įvyko nelaimingas atsitikimas, avarija ar atsirado kitokių sunkių padarinių, jis gali būti baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.
Anot R. Šideikio, šiuo metu policija į pastato vidų negali patekti dėl nesaugių pastato konstrukcijų, kurios po sprogimo deformavosi, bet tyrimą tikimasi pradėti antradienį.
„Kai tik galėsime, eisime į vidų ir atliksime kitus veiksmus“, – sakė jis.
Papildymas
Informaciją patvirtino ir Bendrasis pagalbos centras.
Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Klaipėdos m. sav., Liepų g. įvyko sprogimas ir atvira liepsna dega pastatas.
Į įvykio vietą išsiųstos Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Klaipėdos, Kretingos r. sav., ir Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stočiai ir Klaipėdos AVPK).
Papildymas
Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovė Aurelija Maslauskienė pranešė, kad „Klaipėdos medienoje" apie 12.30val. kilo gaisras. Gaisras yra dideliame plote. Nesenai įvyko sprogimas. Yra nukentėjusių žmonių.
„Suburtas štabas, valdymas perimtas aukštesniame lygyje, atvyko priešgaisrinės tarnybos ne tik iš visų trijų Klaipėdos komandų, bet ir iš Gargždų ir Kretingos, - „Vakarų ekspresui" A. Maslauskienė.
Anot jos, daugiau informacijos sunku gauti, nes visos pajėgos mestos gaisro gesinimui.
Papildymas
Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stoties vyresnioji dispečerė Regina Pocienė , „Vakarų ekspresui“ pranešė, kad 12.40 val. gautas pranešimas, kad Liepų g. 68 galimai daug nukentėjusių.
„Nuvyko 3 brigados, paaiškėjo, kad nukentėjusių daug, nuvyko dar 3 brigados, keturi nukentėjusieji jau nuvežti į ligoninę, du ekipažai yra vietoje", - sakė R. Pocienė.
Papildymas
Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausias gydytojas Vinsas Janušonis „Vakarų ekspresui“ patvirtino, kad ligoninėje jau yra 7 nukentėję „Klaipėdos medienos“ darbuotojai. Penki reanimacijoje, du traumatologijos skyriuje.
„Vyksta tyrimo procesas, pora bus labai sunkių“, - karštas naujienas komentavo V. Janušonis.
Nikolajus Ivanovas, Klaipėdos medienos generalinis direktorius:
Gaisrininkų dėka aktyvioji gaisro fazė įveikta, toliau įvykio vietoje budi priešgaisrinės tarnybos specialistai.
Toliau vyksta įvykio tyrimas.
Jau žinome, kad ligoninėje atsidūrė aštuoni nukentėję mūsų kolegos. Užtikrinsime jiems visokeriopą pagalbą, dėl to jau susiekėme su nukentėjusių artimaisiais. Didžiausias mūsų rūpestis dabar - žmonėmis.
Paims oro ėminius
Aplinkos apsaugos agentūra praneša, kad kilus gaisrui AB „Klaipėdos mediena“, agentūros specialistai išvyko paimti aplinkos oro ėminius.
Bus atliekami tyrimai kietųjų dalelių ir lakiųjų organinių junginių nustatymui.
Llikviduoja atskirus židinius
Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadas Marius Garbenis sako, kad pagrindinė ugniagesių užduotis įmonėje „Klaipėdos mediena“ dabar yra likviduoti atskirus gaisro židinius.
„Nesame likvidavę incidento, nes yra atskiri technologiniai įrenginiai, atskiros technologinės linijos, kuriose yra medienos, drožlių ir įvairiausių dulkių ir periodiškai užsidega, tačiau masinio degimo nėra. Mūsų užduotis dabar likviduoti tuos atskirus židinius“, – Eltai sakė M. Garbenis.
„Tačiau vienas pastatas yra visiškai sugriuvęs, kitas pavojingai pasviręs ir gali bet kada griūti, nes sienos deformavosi. Patys technologiniai įrenginiai, neaišku, kiek pažeisti gaisro ir karščio, todėl pagrindinė mūsų užduotis yra iš pastato išorės likviduoti tą incidentą neinant į vidų, išsaugant ugniagesių sveikatą“, – pridūrė Klaipėdos apskrities ugniagesių vadas.
Jis negalėjo tiksliai pasakyti, kiek yra nukentėjusių, tačiau pastebėjo, kad visi žmonės evakavosi ir viduje darbuotojų nėra.
Paklaustas dėl galimos oro taršos, M. Garbenius tikino, kad į išorę nei tiršti, nei sunkūs dūmai neišplito.
„Jei buvo dūmų, tai pačiuose technologiniuose įrenginiuose, pačiame pastate, o toliau drožlės, mediena – nei tirštų, nei smarkių dūmų į išorę tikrai neišplito. Kita vertus, ir gyvenamieji kvartalai pakankamai tolokai, yra atstumas tam tikras, tai dėl taršos abejoju. Aišku, aš ne specialistas, yra aplinkosaugininkai, kurie vertina, bet mes galėjome laisvai be kvėpavimo aparatų šalia įvykio vietos kvėpuoti“, – sakė M. Garbenis.
ELTOS inf.
Oro taršos ribos nebuvo viršytos
(BNS). Pirminiais duomenimis, pirmadienį kilus gaisrui „Vakarų medienos grupės“ įmonės „Klaipėdos mediena“ gamybiniame pastate, oro užterštumo ribos viršytos nebuvo, tačiau tikslūs rezultatai bus gauti tik penktadienį, sako Aplinkos apsaugos departamento atstovė Ramunė Lukoševičienė.
„Pirminiais duomenimis, kadangi buvo didelis vėjas, tie dūmai labai greitai išsisklaidė, tai greičiausiai oro užterštumo ribinės vertės nebus viršytos, bet laukiame penktadienio, tada galėsime pasakyti tikslesnius rezultatus“, – uostamiesčio savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje sakė ji.
Anot R. Lukoševičienės, departamento pareigūnai išsikvietė Aplinkos apsaugos agentūros laboratoriją, kuri paėmė mėginius.
„Laboratorija paėmė mėginius, pagal visas procedūras, pavėjinėje pusėje taškuose buvo paimti trys mėginiai pavėjiniuose taškuose ir vienas priešvėjinėje pusėje, tirsime kietąsias daleles ir lakiuosius organinius junginius“, – pasakojo ji.
Aplinkosaugininkės teigimu, tikslūs kietųjų dalelių rezultatai bus penktadienį, o lakiųjų organinių junginių – kitą savaitę.
Ji taip pat pažymėjo, kad aplinkosaugininkai užfiksavo, jog visos nuotekos iš gaisravietės yra saugomos įmonėje ir neišleidžiamos į aplinką – upę ar dirvožemį.
Apie tai, kad nebuvo gauta informacijos apie viršytas oro taršos ribas patvirtino ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Šlepetienė.
NVSC specialistė taip pat pažymėjo, kad žmonėms mieste neturėtų kilti grėsmė nei atvirose teritorijose, nei viduje.
„Jeigu aplinkoje nėra, tai, mūsų kompetencija, tikimybė, kad viduje galėtų būti, tai tikrai labai menka“, – sakė A. Šlepetienė.
Gaisro gesinimo darbams vadovaujantis Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Marius Garbenis taip pat sakė nemanantis, kad gaisro metu gyventojams buvo kilusi grėsmė.
„Šiuo atveju tikrai, praktiškai visą laiką, kol dar nebuvo likvidacija paskelbta, aš ir viduj buvau, ir išorėje, nereikėjo man jokio kvėpavimo aparato ir tikrai nebuvo jokios grėsmės“, – Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje sakė jis.
„Kai iš tikrųjų dega pavojingi produktai, naftos produktai arba kiti tokie produktai, kurie išskiria į aplinką pavojingas medžiagas, dega ilgą laiką (...) tai tikrai tada yra reikalinga, o dabar atrodo, kad tas sprendimas tikrai buvo aiškiai priimtas“, – svarstė M. Garbenis, kilus diskusijoms apie tai, ar turėjo uostamiesčio gyventojai būti informuoti apie gaisro pavojus trumposiomis žinutėmis.
Pirmadienį po vidurdienio pranešta, kad įmonei „Klaipėdos mediena“ teritorijoje įvyko sprogimas ir užsidegė pastatas.
Vėliau nustatyta, kad sprogimo metu visiškai sugriuvo biologinio valymo įrenginių pastatas, o medienos drožlių plokščių gamybos cechas buvo stipriai apgadintas, deformuotos jo konstrukcijos.
Taip pat pranešta, kad gaisro metu nukentėjo aštuoni įmonės darbuotojai, penki iš jų paguldyti į Klaipėdos universitetinės ligoninės Reanimacijos skyrių, du – į Traumatologijos skyrių. Visi jei yra vyrai, nuo 23 iki 59 metų amžiaus.
Ligoninės vadovas Vinsas Janušonis savivaldybės komisijos posėdyje teigė, kad kol kas nė vieno iš sužeistųjų gyvybei pavojus negresia, tačiau dviejų vyrų būklė yra sunki – vienas patyrė 90 procentų kūno nudegimus, kitas nudegė trečdalį kūno, tačiau kai kurie jo nudegimai yra gilūs.
Rašyti komentarą