Pamatęs irklentę be žmogaus vyras iškvietė gelbėtojus: plukdyta gintaro kontrabanda iš Rusijos

Ieškoti skenduolio išvykę pajūrio ugniagesiai rado dešimčių tūkstančių vertės gintaro krovinį. Pamatęs Kuršių mariose plūduriuojančią irklentę be žmogaus, gelbėtojus iškvietė praeivis. Tačiau atvykę specialistai nustatė, kad irklentę naudojo gintaro kontrabandininkai iš Rusijos, kurie dėl smarkaus vėjo krovinį prarado.

Patobulintą irklentę Kuršių mariose netoli Nidos pastebėjo vienišas praeivis. Išsigandęs, kad jos savininkas nuskendo, žmogus iškvietė policiją ir ugniagesius.

„Tai mūsų pareigūnai nuvykę aptiko netoli kranto plūduriuojančią valtį, na, ne valtis, gal toks pripučiamas plaustas kur madinga dabar plaukioti. Ir ant jos buvo kažkokie maišai sudėti“, – komentuoja Klaipėdos apskrities ugniagesių atstovas Juozas Vintilas.

Maža to, ant irklentės dugno gulėjo ir mobilusis telefonas. Tad įtarimų, kad įvyko nelaimė, vis daugėjo.

„Pirma mintis buvo, kad gal žmogus nukentėjo, kad paliko valtį. Aplinkui nei žmonių, nieko. Vietoj buvo ir policijos pareigūnai ir pasieniečiai netoli tos valties“, – kalba J. Vintilas.

Tačiau atrišę maišus patyrę teisėsaugininkai suprato, kad ne nelaime, o kriminalu čia kvepia. Maišuose guli 31 kilogramas gintaro, o telefono savininkas gyvas ir sveikas Karaliaučiaus srities gyventojas. Tad realiausia versija, kad irklente gintarą plukdė kontrabandininkai, tačiau dėl oro sąlygų operacija nepavyko, o bangos visą krovinį atnešė prie Nidos.

„Iš dangaus nenukirto. Kažkas plaukė, buvo, tikriausiai, didelis vėjas, bangavimas ir pasimetė žmonės. Nenuvyko į tą vietą, kur turėjo būti“, – teigia J. Vintilas.

Palangos gintaro muziejuje toks, kaip ir maišuose esantis Baltijos auksas, taip pat eksponuojamas. Tik gabalai kur kas didesni. Pasak muziejaus atstovų, taip atrodantį gintarą rusai kasa Karaliaučiaus srityje. Ten net karjerai šiai veiklai egzistuoja. Jis neapdirbtas, todėl ir atrodo ne taip, kokį visi įpratę gintarą matyti.

„Mes matome neapdirbtą gintarą. Iškastą iš karjero, iškeltą iš žemės sluoksnių gintarą, kuris turi tą luobelę. Natūralią oksidacinę luobelę, ką mes galime matyti ir mūsų gintaro ekspozicijoje. Rodome savo lankytojams kaip atrodo, tas natūralus, dar nepaliestas žmogaus rankų gintaras“, – sako Gintaro muziejaus vedėja Sigita Bagužaitė-Talačkienė.

Pirminiais specialistų skaičiavimais, kontrabandininko maišuose rasto neapdirbto gintaro vertė gali siekti nuo 15 iki 60 tūkstančių eurų. O Baltijos auksas kasmet stabiliai brangsta. 

„Gintaro kainos šiuo metu svyruoja labai įvairiai. Gali kainuoti ir 50 centų, gali kainuoti ir euras, ir du už gramą. O tai priklauso kokio dydžio ar kokios frakcijos yra gintaras. Kiek jis sveria. Jei sveria gramą, tai jo bus mažesnė kaina. Jei kalbame apie didelius gintarus ir norėtume sužinoti jų kainą, tai kalbam apie visai kitokias sumas“, – aiškina S. Bagužaitė-Talačkienė.

Tokį gintarą apdirba meistrai ir jis, jau visas spindintis, virsta papuošalais. Taip kaina dar šokteli į viršų. Tad uždirba ir iš karjero gintarą pavogęs rusų kontrabandininkas, ir be mokesčių tokią žaliavą įsigijęs papuošalų gamintojas. Į pasieniečių rankas pakliuvusio krovinio likimą nuspręs teismas. Greičiausiai jis bus parduotas aukcione. Kas už prarastą tokios vertės krovinį laukia rusų kontrabandininko – neaišku.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder