Nerimą sukėlusi informacija nepasitvirtino

Socialiniuose tinkluose pasklidus informacijai, kad prie Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos pastebėtas vyras, kuris neva vilioja vaikus į autobusiuką, mokinių tėvai sunerimo. Policijai pradėjus aiškintis situaciją, ši informacija nepasitvirtino.

 Autobusiuku vežė savo vaikus

Socialiniame tinkle „Facebook“ viena moteris paviešino tokį įrašą: „Kai mano vaikui mojavo „dėdė iš balto autobusiuko“ prie mokyklos, kviesdamas ateiti, o jam nepaklusus, jis išlipo ir ėjo jo link, privertė ne juokais sunerimti <...>.“ Taip pat įraše skatinama stebėti savo vaikus, jeigu yra galimybė – patiems ateiti jų pasiimti.

Policija patikrino, ar tai tiesa. „Susisiekėme su ta moterimi, paprašėme patikslinti informaciją. Įrašo autorė tikino, kad ji rimta, teisinga“, – kalbėjo Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas, patikinęs, kad ši žinia buvo klaidinga.

Moteris taip pat argumentavo, kad panašūs atvejai vyksta ir kituose šalies miestuose. Tačiau, pagal žiniasklaidoje pateiktą informaciją, paminėti atvejai yra nepasitvirtinę.

Policiją apie galimą įvykį informavo ir Marijono Daujoto progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė: „Kai situacija susijusi su didele bendruomene, dėl mokinių saugumo nusprendėme pranešti apie tai policijai.“

„Mokykla yra įsirengusi kameras. Jos yra ir tame kieme, kur neva viskas įvyko. Peržiūrėjus filmavimo medžiagą, informacija nepasitvirtino“, – tvirtino A. Pužauskas.

Paaiškėjo, kad vyras autobusiuku veža savo vaikus į mokyklą. „Tądien jis tai darė kartu su žmona. Ji išlipusi iš autobusiuko su kažkuo užsišnekėjo, tuomet vyras išlipo ir pamojo jai, kad jau laikas važiuoti. Galbūt todėl tos moters vaikas kažką ir pagalvojo“, – spėjimą, kodėl įvyko nesusipratimas, pateikė A. Pužauskas.

Policija nustatė, kieno yra tas autobusiukas, ir ieškojo jo vairuotojo. „Atlikome pakankamai daug veiksmų, kad išsiaiškintume, kas jį vairavo. Žmogus, sužinojęs, kad jo ieškome, pats atvyko į policijos komisariatą papasakoti, ką žinojo“, – tyrimo eigą papasakojo komisariato viršininkas.

Niekas iš mokinių tėvų nesikreipė nei į policiją, nei į mokyklos administraciją. „Aš, kaip mokyklos vadovė, taip pat negavau jokių skundų“, – įvardijo R. Viskontienė.

Nepaisant to, mokyklos bendruomenė paprašė policijos pareigūnų sustiprinti budėjimą prie progimnazijos. „Paprašėme, kad, esant galimybei, policijos pareigūnai sustiprintų budėjimą dėl mūsų mokyklos bendruomenės saugumo“, – sakė R. Viskontienė, įvardijusi, kad bendruomenė yra nuraminta žinute iš policijos pareigūnų.

Galinga jėga

Dėl socialiniame tinkle paskleistos neteisingos informacijos vyras svarsto rašyti skundą, nes jo autobusiukas yra lengvai atpažįstamas. „Oficialaus jo skundo kol kas nėra, o kaip jis pasielgs, negaliu atsakyti“, – įvardino A. Pužauskas.

Policija atkreipia dėmesį, kad, pastebėjus bet kokią nusikalstamą veiką, pirmiausia reikia skambinti skubios pagalbos telefonu 112, o ne rašyti socialiniuose tinkluose.

„Žmogus, įtaręs, kad yra vykdoma kokia nors nusikalstama veika, pirmiausia apie tai turi informuoti policijos pareigūnus. Pagrobimas, prievarta ar kitoks smurtas prieš vaikus yra pakankamai sunkūs nusikaltimai.

Svarbu, kad būtų kuo greičiau imtasi tam tikrų veiksmų, todėl žmogus, žinantis bet kokią panašią informaciją, turi pranešti mums, kad išsiaiškintume situaciją“, – akcentavo komisariato viršininkas.

Policija, išsiaiškinusi situaciją, visuomenei pateikia informaciją, ar taip iš tikrųjų įvyko, ar ne. „O kas pateiks atsakymą socialiniuose tinkluose“, – kodėl svarbu kreiptis į policiją, dėmesį atkreipė A. Pužauskas.

Jeigu vyras kreipsis į policiją dėl galimo šmeižto, nėra aišku, ar neteisingą informaciją pateikusi moteris sulauktų kokios nors atsakomybės. „Kol kas sunkų pasakyti“, – sakė A. Pužauskas.

Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Tomas Mikelkevičius taip pat atkreipė dėmesį, kad socialiniai tinklai yra galinga jėga, todėl labai svarbu kritiškai vertinti gaunamą informaciją.

„Šiuo atveju informacija yra patikrinta ir ji neatitinka tikrovės. Reikia suprasti, kad informacija yra pasiekiama čia ir dabar. Ją visada reikia tikrinti: ką skaitai, kokią informaciją priimi. Yra oficialios institucijos, kurių pateikta informacija ir reikia vadovautis“, – akcentavo jis. 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Sidebar placeholder