Ministrė Navickienė sulaukė žiauraus laiško su grasinimais subadyti: to nėra buvę, todėl kreipėsi į policiją

(8)

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) vadovė Monika Navickienė gavo laišką, kokio nenorėtų gauti niekas. Nežinomas asmuo reikalavo tuoj pat suteikti jam stogą virš galvos, antraip jis ateitų į ministrės namus ir susidorotų su jos šeima. M. Navickienę šie grasinimai neramino – ji kreipėsi į teisėsaugą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės patarėjas Tomas Kavaliauskas tv3.lt komentavo, kad minėtą laišką su žiauriais ketinimais M. Navickienė gavo dar vasarą, birželio mėnesį.

Jis buvo atsiųstas į ministrės tarnybinio elektroninio pašto dėžutę. „Neprisistatęs asmuo reikalavo skirti jam socialinį būstą, jis pažymėjo, kad neturi, kur gyventi“, – sakė T. Kavaliauskas.

Laiške parašyti grasinimai skambėjo taip: „Jeigu neduosite, kur gyventi, ateisiu pas jus ir jūsų visą šeimą subadysiu.“

Asmuo laišką rašė anonimiškai, nenurodė nei kontaktų, nei savo duomenų.

„Ministrė pati nepažįsta to asmens ir jokių panašaus pobūdžio laiškų iki šiol nebuvo gavusi. Ministrė mano, kad tokio grasinimo sulaukė grynai dėl užimamų pareigų [SADM vadovės, Seimo narės – tv3.lt]. Sunku spręsti, kiek tie grasinimai buvo realūs, ar nerealūs. Bet ministrė nusprendė kreiptis į policiją, kad būtų išaiškintas grasintojas ir kokiu tikslu jis ėmėsi šių grasinimų“, – teigė T. Kavaliauskas.

Nuo birželio mėnesio iki dabar M. Navickienė jokių panašių žiaurių bauginimų nesulaukė. Gal ją ir pasiekė kai kurios neigiamos žinutės, bet ji jų nesureikšmino. Ministrė puikiai supranta, kad būdama politikė gali tikėtis kritikos, teigė jos patarėjas.

Tačiau minėtas laiškas su grasinimais išsiskyrė iš kitų neigiamo pobūdžio komentarų, kurių M. Navickienė įprastai sulaukia.

„Žmogus ketina imtis tam tikrų veiksmų ir grasina šeimai, matyt, ar kažkokios desperacijos, ar dėl kitų priežasčių. Jei jau ryžtasi tokiems grasinimams, tai kelia dviprasmiškus jausmus. Ministrė nusprendė, kad visgi reikėtų atiduoti [laišką – tv3.lt] pareigūnams. Išsiaiškinti, ar asmuo turi galbūt ligų, ar buvo paskatintas dėl kitų priežasčių“, – pasakojo ministrės patarėjas.

M. Navickienė kreipėsi į policiją neilgai po laiško gavimo, kad užkardytų galimus grasintojo veiksmus, kad nenukentėtų  ir kiti žmonės.

Policija ėmėsi tyrimo, M. Navickienė buvo apklausta kaip liudytoja.

Portalas tv3.lt primena, kad panašaus pobūdžio bauginimų sulaukė ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Jį taip pat neramino, kad asmenys grasino paliesti artimuosius.

Prokuratūra dėl A. Dulkio terorizavimo vykdo ikiteisminį tyrimą. Vienam asmeniui jau pareikšti įtarimai. Neatmetama, kad įtariamųjų skaičius gali didėti.

Ikiteisminis tyrimas vykdomas pagal baudžiamojo kodekso 145 straipsnio 2 dalį.

Šis teisės aktas numato atsakomybę už asmens terorizavimą, grasinimą susprogdinti, padegti ar padaryti kitokią veiką, pavojingą gyvybei, sveikatai, turtui. Taip pat į straipsnį įtraukta atsakomybė už sistemingą bauginimą ar psichinę prievartą.

Už tokio pobūdžio nusikalstamus veiksmus gresia laisvės atėmimas iki 4 metų.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder