Merginų užpuolimai, žmonių dingimai: kas dedasi Lietuvos sostinėje?

Merginų užpuolimai, žmonių dingimai: kas dedasi Lietuvos sostinėje?

(2)

Kriminogeninė situacija Lietuvoje dviprasmiška. Nors pernai šalyje registruota 30 tūkst. daugiau nusikaltimų, policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sako, kad situacija išlieka stabili. Tačiau žiniasklaidoje vis daugiau pasigirsta apie nusikalstamumą Vilniuje.

Kokia išties situacija šiuo požiūriu yra sostinėje, palyginti su kitais Lietuvos miestais?

Situacija Vilniuje stabili

Situacija Vilniaus apskrityje, anot pareigūnų, yra stabili – akivaizdaus nusikalstamų veikų padidėjimo nepastebima.

Tačiau, jų teigimu, čia negalima užmiršti įvertinti gyventojų populiaciją Vilniuje ir apskrityje.

„Pranešimų apie pažeidimus ir galimus nusikaltimus, žinoma, gaunama daugiau nei mažesniuose miestuose“, – aiškino Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Komunikacijos poskyrio atstovai.

VPK daugiausia gauna pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje, KET pažeidimus, vagystes ir viešosios tvarkos pažeidimus.

Vis daugiau nusikaltimų prieš nepilnamečius?

Pastaruoju metu žiniasklaidoje pasklido įrašai apie nusikalstamą veiką Vilniuje prieš nepilnamečius.

Sausio 23-iąją pranešta, kad apie 8 val. ryto I. Šimulionio gatvėje nepažįstamas vyras grasino nužudyti į mokyklą ėjusią 2010 m. gimusią mergaitę.

Vasario pradžioje vidury baltos dienos Žvėryno rajono miške išžaginta nepilnametė, jau daugiau nei trečią savaitę nerandama paauglio, o pakeliui į mokyklą užpulta 18-iolikmetė.

Vilniaus apskrityje pareigūnai atlieka dešimtis tyrimų dėl dingusių be žinios asmenų. Šiandien vienas garsiausių tokių atvejų – penkiolikmečio Mykolo Davidonio dingimas.

Didelį darbą Mykolo paieškoje atlieka ne tik policija, bet ir artimieji, visuomenė. Jie savo pajėgomis išplėtė paieškos diapazoną.

Internete pasigirsta gausybė versijų, tačiau ne visos jos atitinka realybę. Nors pareigūnai dirba su gaunama informacija, ją vertina, šiuo metu konkrečių versijų dėl dingimo visuomenei pateikti galimybės dar neturi.

„Pareigūnai dirba neskaičiuodami laiko sąnaudų – kiekvienas ištyrimas ir pagalba žmonėms yra svarbi, ir pareigūnai daro viską, kad visos aplinkybės būtų ištirtos“, – pasakojo VPK komunikacijos skyriaus atstovai.

Kalbant apie Žvėryno mikrorajono išžaginimo istoriją, metę dideles tyrėjų pajėgas Vilniaus pareigūnai nustatė galimą moksleivės žagintoją.

Šiuo metu policija daugiau detalių apie tyrimą neatskleidžia, nes vis dar vyksta ikiteisminis tyrimas.

Baimė dėl savo ir artimųjų saugumo

Nors kriminalinė situacija Vilniuje išlieka stabili, saugumo jausmas yra visai kita problema. Netoli šių vietų gyvenantys žmonės ir vaikų tėvai pašiurpę – suka galvas, kaip apsaugoti nepilnamečius.

Kai kurie savo atžaloms perka neleistinus nepilnamečiams turėti ir nešiotis pipirinius dujų balionėlius, kiti organizuoja savigynos pamokas ar draudžia mažamečiams po miestą vaikščioti vieniems.

Visgi, Vilniaus policijos komisariato atstovų teigimu, pagrindo nerimauti nėra.

Pareigūnai į visus pranešimus reaguoja žaibiškai. Įtariamasis išžaginimo byloje nustatytas, o paauglio Mykolo paieškoje policija atlieka milžinišką darbą, vertindama gaunamą informaciją, ją tikrindama ir apibendrindama.

Be to, Vilniaus gyventojų apklausos rodo, kad miestiečiai sostinėje jaučiasi saugūs.

„Pasitikėjimas Vilniaus apskrities policija yra vienas didžiausių Lietuvoje – 81 proc.

Kai kurių pranešimų informacija dažnai būna viešoje erdvėje pateikiama netiksliai, o tai įaudrina visuomenę, palieka vietos įvairioms interpretacijoms.

Siūlytume pasitikėti tik pareigūnų pateikiama konkrečia informacija, kuri būna tiksli“, – situaciją komentavo VPK komunikacijos skyriaus atstovai.

Trūksta pareigūnų?

Vis dėlto, augant nusikaltimų skaičiui Lietuvoje, policijos pareigūnų nedaugėja.

Dėl policijos pareigūnų trūkumo pavojaus varpais jau ne pirmus metus skambina ne tik profsąjungos, problemą ne kartą viešai pripažino ir policijos vadovai. Tuo labiau šios profesijos specialistų gretos vis labiau sensta.

Ar nebus taip ateityje, kad nebus ko prisišaukti ištikus nelaimei?

Anot VPK, pareigūnų, dirbančių gatvėse ir besirūpinančių visuomenės saugumu, yra pakankamai.

Esant poreikiui, pavyzdžiui, masiniuose renginiuose, pareigūnams padeda policijos rėmėjai, Šaulių sąjungos bei kitų tarnybų atstovai.

„Kiekvienais metais didelis darbas vykdomas kviečiant prie mūsų gretų prisijungti naujus kolegas – panašu, kad šis darbas duoda vaisių ir vis daugiau jaunimo nori tapti policijos pareigūnais“, – tikino VPK komunikacijos skyriaus atstovai.

Siekdami išsaugoti saugią aplinką viename didžiausių Lietuvos miestų, Vilniaus pareigūnai glaudžiai bendradarbiauja su sostinės savivaldybe.

Kaip porą tokių darbo vaisių VPK išvardija įdiegtas vaizdo kameras, savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbą kartu su pareigūnais bendrose komisijose.

alfa.lt

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder