Uostamiesčio ugniagesiai į Baltijos prospektą iškviesti vasario 9-osios vakarą.
Apie 17.01 val. jų pagalbos prireikė vieno daugiabučio gyventojams.
Gautas pranešimas, kad namo rūsyje rastas sveikatai pavojingas gyvsidabris.
Atvykus į vietą, teko ne tik atlikt mechaninę demerkurizaciją (surinkti gyvsidabrį mechaniniu būdu), bet ir nuardyti dalį patalpos grindų.
Kartu su žemėmis surinktos gyvsidabrio dalelės.
Jos patalpintos į tris pusės litro talpos stiklainius su vandeniu.
Rūsio patalpa dezinfekuota panaudojant muilo ir sodos tirpalą.
Apie įvykį informuotas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir mobilizacijos poskyrio specialistai.
Aiškinamasi, iš kur rūsyje atsirado gyvsidabris ir kokiomis aplinkybėmis jis pateko į aplinką.
Papildyta NVSC informacija
2024 m. vasario 12 d. buvo atlikti gyvsidabrio garų koncentracijos matavimai: rūsio patalpose (bendrajame koridoriuje, patalpoje, kur buvo rastas gyvsidabris), I-ojo aukšto bendroje laiptinėje, lifte, 8-o aukšto bendroje laiptinėje ir gyvenamosiose patalpose.
2024 m. vasario 13 d. gauti tyrimų rezultatai parodė, kad gyvsidabrio garų koncentracija nė viename matavimo taške neviršijo HN 35:2007 „Didžiausia leidžiama cheminių medžiagų (teršalų) koncentracija gyvenamosios ir visuomeninės paskirties pastatų patalpų ore“ nustatytų reikalavimų.
Minėtoje higienos normoje nustatyta didžiausia leidžiama koncentracija yra 0,0003 mg/m³. Patalpų oro tyrimus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro užsakymu atliko Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.
Rašyti komentarą