Ministerijoje tapo vadybininkais
Lietuvoje pernai kilus nelegalių migrantų krizei valdžiai šovė išganinga mintis - apsitverti nuo Baltarusijos. Bendras sienos ilgis 679 km, o per 100 km ji eina upių ir ežerų krantais.
Liepos pradžioje kariuomenė pradėjo montuoti spygliuotos vielos tvorą. Bet nutiesus keletą kilometrų darbai įstrigo, nes pritrūkome koncertinos.
Prasidėjo karštligiškos vielos paieškos. Anot ministrės Agnės Bilotaitės, tuomet visi Vidaus reikalų ministerijoje tapo koncertinos vadybininkais.
Rugpjūčio 6 d. Vyriausybė paskelbė, kad fizinio barjero ties siena su Baltarusija statyba - ypatingos valstybinės svarbos projektas.
Numatyta užtverti 500 km ilgio, o projekto vykdytoju tapo valstybės valdoma energijos perdavimo ir mainų įmonių grupė „EPSO-G".
Nuskambėjo skandalingai
Spygliuotos vielos istorija tęsėsi. Buvo paviešinta, kad pernai rugpjūtį už apie 200 km koncertinos rugpjūtį sumokėta dvigubai brangiau nei rinkos kaina. Beje, didelę dalį koncertinos Lietuva gavo dovanų.
Šių metų pradžioje skandalingai nuskambėjo žinia, kad deficitinės vielos rulonai aptikti metalo supirktuvėje Leipalingyje, Druskininkų savivaldybėje. „Epso-G" grupė pradėjo vidinį patikrinimą, o informaciją apie radinį perdavė policijos pareigūnams.
Kaip tuomet teigė grupė: „Pasitaiko atvejų, kai dėl apgadinimo ar nekokybiškų metalo gaminių nedidelė dalis koncertinos ar kiti barjero elementai yra utilizuojami metalo supirktuvėse pagal reglamentuotas vidines procedūras."
Pardavė vos už 209 eurus
Kaip vakar pranešė prokuratūra, Alytaus apylinkės teismas patvirtino nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą įtariamojo V.U. atžvilgiu dėl koncertinos pasisavinimo.
Toks buvo Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokuroro prašymas
Pasak pareigūnų priminė, kad ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad vienoje iš atkarpų fizinį barjerą įrenginėjančios subrangovų įmonės darbuotojas V.U., būdamas atsakingas už koncertinos sandėliavimą ir pristatymą, pasisavino dalį tvoros.
Turimais duomenimis, V.U. krovininio automobilio vairuotojui, su kuriuo vyko kartu, nurodė dalį koncertinos ritinių nugabenti į metalo supirkimo aikštelę.
Vairuotojas nurodymą įvykdė ir į supirktuvę nuvežė 30 pilnų tvoros ritinių, kurie svėrė 510 kg, ir dar 590 kg statybose sugadintos vielos. Už krovinį, kurio bendra vertė sudarė virš 1447 eurų, metalo supirkėjai išmokėjo 209 eurus.
Daugiau nefiksavo
V.U. buvo pareikšti įtarimai dėl svetimo turto pasisavinimo. Už tokį nusikaltimą baudžiama viešaisiais darbais, skiriama bauda arba laisvės atėmimas iki 3 metų.
Tačiau vyras visiškai pripažino kaltę, pilnai atlygino padarytą žalą ir susitaikė su įmone. Todėl prokuroras patenkino paties V.U. ir įmonės prašymus atleisti įtariamąjį nuo baudžiamosios atsakomybės.
Patvirtindamas šį nutarimą ikiteisminio tyrimo teisėjas prokuroro prašymu paskyrė vyrui 1000 eurų dydžio įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.
Kaip „Vakaro žinioms" teigė „EPSO-G" grupės atstovas Antanas Bubnelis, daugiau panašių vielos pasisavinimo atvejų nebuvo užfiksuota. Pasak jo, šiuo metu yra įrengta maždaug 340 km koncertinos užtvaro ir tvoros segmentų.
Patvirtintas projekto biudžetas yra 152 mln. eurų.
Respublika.lt
Rašyti komentarą