Marija Voroncova

Putino dukra mokslinės fantastikos sagą apie planetą valdančius feodalus pavadino savo mėgstamiausia knyga

(1)

Marija Voroncova, Vladimiro Putino vyresnioji duktė, bendrovės "Nomeko" bendrasavininkė ir endokrinologė, davė išsamų interviu Maskvos sveikatos apsaugos departamento sukurtam projektui Medtech.moscow.

Per 42 minutes trukusį pokalbį ji papasakojo apie naujausias technologijas medicinoje ir atsakė į daugybę asmeninių klausimų.

Interviu Voroncova buvo pristatyta kaip Maskvos valstybinio universiteto Fundamentinės medicinos fakulteto prodekanė mokslui, Rusijos Federacijos mokslo populiarinimo asociacijos prezidiumo narė ir Sveikatos apsaugos ministerijos Nacionalinio endokrinologijos mokslinių tyrimų centro vadovaujanti mokslininkė, tačiau apie savo giminystės ryšius su Rusijos prezidentu neužsiminė.

Prezidento dukra savo profesiją įvardijo kaip pomėgį: "Laisvalaikiu net skaitau mokslinę ar medicininę literatūrą.

Iš grožinės literatūros ji atskirai pamini Puškiną: "Šia prasme esu senamadiškas žmogus".

Tarp kitų mėgstamiausių knygų Voroncova įvardijo Dostojevskio "Idiotą", Aldouso Huxley'io "O, nuostabus naujas pasaulis", viduramžių japonų rašytojo Sei Šonagono "Užrašus prie lovos galvūgalio", Jane Austen "Pasididžiavimą ir prietarus".

Atskirai Voroncova paminėjo amerikiečių mokslinės fantastikos rašytojo Franko Herberto (Frank Herbert) knygų seriją "Dune": "Ten yra daug įdomių idėjų, įskaitant pasaulėžiūros idėjas".

Pirmasis serijos romanas buvo išleistas 1963-1965 m.

Jame pasakojama apie feodalų šeimų, vadovaujamų kunigaikščio Leto Atreidų ir barono Vladimiro Harkonneno, kovojančių dėl Arrakio planetos, kurioje gausu retų išteklių, užvaldymo, nesantaiką.

Paklausta apie savo svajones, prezidento dukra atskleidė, kad norėtų, jog žmonės geriau bendrautų ir geriau suprastų vieni kitus.

"Manau, kad daug problemų kyla dėl netinkamo bendravimo, [...] dėl to, kad visų pirma nesuprantame savęs.

Man atrodo, kad toks savęs pažinimo troškimas gali duoti rimtą postūmį suprasti vieniems kitus ir visuomenės lygmeniu", - įsitikinusi V. Voroncova.

Ar šie žodžiai susiję su jos tėvo politika, Voroncova nepatikslino.

"Mums aukščiausia vertybė yra žmogaus gyvybė", - sakė Voroncova, pateisindama išlaidas naujausioms medicinos technologijoms: genomo redagavimui, generatyvinių neuroninių tinklų naudojimui ir gydymui kamieninėmis ląstelėmis.

Visa tai reikia plėtoti, nes "Rusija yra į žmogų orientuota visuomenė", įsitikinusi ji.

Per pirmuosius karo Ukrainoje metus Voroncovos vadovaujama Naujosios medicinos kompanija ("Nomeko") uždirbo rekordines 855 mln. rublių pajamas.

Kadaise nepelninga buvusi "Nomeko" pradėjo klestėti po to, kai 2019 m. Voroncova tapo viena iš jos įkūrėjų. Jau kitais metais įmonė uždirbo beveik 600 mln. rublių.

2022 m. "Nomeco" išpirko SOGAZ medicinos klinikas, kuriose gydomi PMC "Wagner" samdiniai.

Šaltinis: "The Moscow Times"

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder