Pardavusi verslą, vilnietė leidosi į kelionę po pasaulį

Pardavusi verslą, vilnietė leidosi į kelionę po pasaulį, kol nėrė į superjachtų verslą: nuoma kainuoja ir milijoną

(2)

Patogų gyvenimą iškeisti į iššūkių kupiną nežinomybę galėtų ne kiekvienas, tačiau vilnietei Vilmai Bareikaitei tai pavyko. Vadovės pareigas prestižinėse tarptautinėse įmonėse ėjusi moteris nutarė viso to atsisakyti ir nėrė į savęs paieškas, kurios atvedė į prabangių jachtų verslą. Tam, kad pomėgius keliauti, buriuoti pavyktų suderinti su darbu, Vilmai teko įveikti nemenką kelią. Iš pradžių, pardavusi verslą ir atsisakiusi vadovės pareigų, ji leidosi į savęs paieškas Amazonės džiunglėse.

 

„Norėjau patirti, kaip Amazonės džiunglėse gyvena šamanai, pabūti jų aplinkoje, pasižiūrėti, ką ten patiria keliautojai ir kaip viskas vyksta“, – LNK laidoje „Bus visko“ pasakojo Vilma Bareikaitė.

Po keletą mėnesių trukusios savanorystės Amazonės džiunglėse netikėtumų kupiną kelionę po visą pasaulį ji tęsė dar devynis mėnesius. Be jokio plano keliavo po pasaulį ir leido sau patirti tai, kam iki tol nerasdavo laiko.

„Nuvykau į Galapagus, tai buvo mano svajonių vieta, nes man labai patinka įvairūs gyvūnai, o Galapagai yra gyvūnijos rojus, tada vėl grįžau į Boliviją, aplankiau tas vietas, kuriose nebuvau buvusi, nuvykau į Malaiziją, perplukdžiau laivą iš Puketo į Borneo salą, tokią superjachtą, gražią didelę, tuomet vėl aplankiau Borneo džiungles“.

Sugrįžusi į Lietuvą Vilma ilgai vienoje vietoje neužsibuvo. Moteris nutarė išpildyti vieną iš savo svajonių ir du pomėgius – buriavimą ir keliones paversti kasdienybe – nėrė į superjachtų industriją ir pakėlė sparnus į Monaką. Tuo imti domėtis ją paskatino sėkmingai iš Puketo į Borneo perplukdyta pirmoji 34 metrų burinė jachta „Cygnus Montanus“.

Kad suprastų superjachtų industriją, Vilmai prireikė ne vienerių metų. Tačiau didelio noro ir atkaklaus darbo vedina ji po kurio laiko nutarė keliones prabanga tviskančiais laivais organizuoti pati, o vėliau – nėrė į jachtų nuomos ir pardavimų verslą.

„Nusprendžiau eiti išbandyti dirbti įvairiose jachtose ir tokiu būdu suprasti jachtų virtuvę iš vidaus, vienose gaminau valgyti, kitose netgi ir stiuardese dirbau, tam kad pamatyčiau skirtingas jachtas, jų skirtingus dydžius ir ypatumus.“ Jachtų, kurias nuomoja Vilma, kaina savaitei prasideda nuo 5 tūkstančių ir siekia net kelis milijonus eurų. Lietuvei kaskart tenka bendrauti su milijardieriais.

Tai – Anglijos, Kuveito kilmingosios šeimos, verslininkai, investuotojai iš Europos, Azijos ir Amerikos bei kitos pramogų pasaulio garsenybės. Visi šie žmonės Vilmą ne tik įkvepia, bet ir leidžia mokytis inteligencijos, drąsos, išminties bei malonaus bendravimo. 

„Jachtos pirkimo procesas gali užtrukti ir trejus metus, kitą kartą – ir šešerius metus, nes klientas dažniausiai išbando jachtą ją išsinuomodamas, tada išsinuomoja kitą jachtą, tada trečią, pasižiūri, ko nori, kokiam regione nori laikyti, kokio modelio reikia – burinės, motorinės, ar katamarano. Dažniausiai žmogus nusiperka mažesnę jachtą, o po kelių metų jis keičia į didesnę, tuomet draugystė užsimezga visam gyvenimui“, – pasakos Vilma.

Visa įkvepianti Vilmos Bareikaitės istorija – laidoje „Bus visko“ per LNK.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder