Olimpietė Viktorija Senkutė: sportas suformavo mane kaip asmenybę

13 treniruočių per savaitę, nuolatinis žinių troškimas, aplinkinių palaikymas ir noras siekti svajonės – tai Paryžiaus olimpinėse žaidynėse bronzos medalį iškovojusios irkluotojos Viktorijos Senkutės kasdienybė. 

Nepaisant sunkumų karjeros kelyje, mokykloje patirtų patyčių, sportininkė niekada nepaleido savo svajonės ir nori savo pavyzdžiu įkvėpti kitus.

Profesionali irkluotoja Viktorija Senkutė atskleidžia, kad sportas ją lydėjo nuo pat vaikystės.

Mokykloje ji išbandė įvairias sporto šakas: kvadratą, futbolą, tinklinį, lengvąją atletiką, taip pat buvo neabejinga dviračių sportui, o aistrą irklavimui atrado būdama penkiolikos.

„Visuomet buvau labai aktyvus vaikas, turėjau daug energijos ir stengiausi ją kažkur „įdarbinti“.

Tačiau irkluoti pradėjau būdama beveik šešiolikos metų, galima sakyti, kad vėlai, palyginti su kitais profesionaliais sportininkais. 

Išbandyti šią sporto šaką mane paskatino aplinkybės. Gyvenu Trakuose, irklavimo sostinėje, matydama kitų sportininkų treniruotes, nusprendžiau pabandyti pati ir jau 13 metų šis sportas yra mano gyvenimo dalis“, – dalinasi olimpietė.

Aplankė ir mintys mesti sportą

V. Senkutė atvirauja, kad karjeros kelyje neišvengė ir sunkių etapų, kuomet dvejojo, ar verta tęsti profesionalų sportą.

„Dažnai galvodavau, kad dėl sporto praleidžiu įvairius renginius: išleistuves, gimtadienius, kol kiti bendraamžiai linksmindavosi, aš visas jėgas atiduodavau varžybose. 

Tačiau irklavimas buvo mano svajonė, kurios nuosekliai ir ryžtingai siekiau. Tas jausmas, kai artėji tikslo link, atpirko visas praleistas šventes. 

Motyvacijos teikė ir galimybė išvykti mokytis į Ameriką ir ten toliau tęsti profesionalaus sporto karjerą. 

Tą aš ir padariau, man tai buvo neįkainojama patirtis, todėl džiaugiuosi, kad vis daugiau žmonių pasinaudoja šia sporto galimybe, tai gali būti raktas į šviesią ateitį ir labai aukšto lygio išsilavinimą“, – teigia sportininkė.

Lietuvoje „Always“ prekės ženklo užsakymu atliktas moterų fizinio aktyvumo brendimo laikotarpiu tyrimas patvirtina, kad aplinkiniai iš tiesų daro didelę įtaką moterų pasirinkimui sportuoti.

Beveik trečdalis respondenčių atskleidė, kad pagrindinė priežastis atsisakyti sporto arba sumažinti jo intensyvumą buvo aplinkinių palaikymo ir paskatinimo sportuoti trūkumas. 

Kita didžioji dalis (31 proc.) teigė, kad mokslas reikalavo daugiau dėmesio, o 19 proc. respondenčių įvardijo norą daugiau laiko praleisti su draugais.

V. Senkutės teigimu, aplinkinių palaikymas yra labai didelė motyvacija.

„Man pasisekė, nes šalia turėjau trenerius, kurie mane labai palaikė. Motyvacijos suteikė ir kiti sportininkai, su kuriais kartu treniravomės. 

Tačiau mokykloje teko sulaukti ir neigiamų bendraamžių replikų neva pasirinktas sportas yra vyriškas ir sportuoju per daug. 

Noriu pabrėžti, kad nėra moteriško ir vyriško sporto, visi sportai yra visiems ir kiekvienas turime teisę išbandyti tai, ką norime. 

Manau, visuomet bus žmonių, kurie sakys, kad neverta taip stengtis ar bandyti, bet galbūt jie tiesiog neturi savo svajonės. Reikėtų nuo tokių minčių atsiriboti, klausytis savo širdies ir siekti savų tikslų “, – dalinasi V. Senkutė.

Naujas tikslas – savo pavyzdžiu motyvuoti kitus

Irkluotoja atskleidžia, kad Paryžiaus vasaros olimpinėse žaidynėse laimėtas medalis suteikė dar daugiau motyvacijos siekti sporto aukštumų ir įkvėpti kitus.

„Iškovojus medalį atsirado labai daug dėmesio ir emocijų. Bet man šis laimėjimas dar kartą įrodė, kad sunkiai dirbant ir siekiant savo svajonės, nepaisant sunkumų ir nuosmukių, viskas įmanoma. 

Šią žinutę noriu skleisti visiems, įkvėpti jaunus sportininkus, nes žinau, kad tikėti savimi kartais būna pati sunkiausia užduotis“, – atskleidžia V. Senkutė.

Kalbėdama apie sporto suteiktas naudas V. Senkutė tvirtina, kad sportas jai padėjo tapti tokiai, kokia yra dabar.

„Visų pirma, atsirado atsakomybės jausmas. Dėl įtempto treniruočių grafiko stiprėjo mano disciplina, tai turėjo teigiamos įtakos ir mokslo rezultatams. 

Prisimenu, kad namuose beveik nebereikėjo mokytis, nes pradėjau daug geriau koncentruotis į klasėje suteiktą informaciją, gebėjau geriau išgirsti ir suprasti, ką sako mokytojai, tai buvo labai didelis pokytis“, – teigia sportininkė.

V. Senkutė išskiria ir pagerėjusius komandinio darbo įgūdžius, kurie lydėjo visais karjeros ir asmeninio gyvenimo etapais.

„Dirbami komandoje palaikome vienas kitą, nes žinome, kad mes esame vedami vieno tikslo. Šis įgūdis man labai padėjo tiek mokykloje, tiek universitete, vėliau ir darbe. 

Taip pat sportas sustiprino ne tik mano pačios pasitikėjimą savimi, bet ir kitų žmonių pasitikėjimą.  Manau, sportas duoda ne tik stiprų kūną, bet ir sveiką, stiprią sielą“, – sako olimpietė.

Sporto naudą asmenybės formavimuisi atskleidžia ir tyrimo rezultatai. Daugiau nei pusė merginų, kurios sportavo brendimo laikotarpiu, teigia, kad aktyvus gyvenimo būdas pagerino jų fizinį pasirengimą, taip pat 1 iš 3 merginų teigė, kad padidėjo jų pasitikėjimas savimi. 

Respondentės įžvelgė ir gebėjimo susidoroti su stresu naudą, komandinio darbo ugdymą. Kas dešimta (10 proc.) mergina nurodo pagerėjusius lyderystės įgūdžius, 9 proc. – didesnę akademinę, darbo sėkmę.

Todėl „Always“ jau antrą kartą tęsia socialinę kampaniją „Palaikykime sportuojančias“, kurios tikslas – sportu paskatinti mergaičių pasitikėjimą savimi. 

Rugpjūčio 1 – rugsėjo 29 dienomis bet kuriame prekybos tinkle visoje Lietuvoje nuo kiekvienos nupirktos „Always“ higieninių paketų pakuotės 0,09 eurų parama bus skirta „AY institutas“ asociacijai. 

Surinktos lėšos bus skirtos sporto ir edukacinei veiklai Lietuvos mokyklose, skatinant paaugles mergaites aktyviai dalyvauti sportinėje veikloje ir atrasti sau mėgstamiausią.

Svarbiausia – žengti pirmą žingsnį

Merginoms, kurios nesiryžta išbandyti sporto, nes bijo aplinkinių reakcijų arba joms trūksta drąsos, V. Senkutė pataria sekti savo pavyzdžiu – į naują sportą keliauti su drauge.

„Visų pirma norėčiau tiesiog pasiūlyti pagalvoti, kas nutiks blogiausia, jei mes tiesiog pabandysime.

Kai susimąstai, supranti, kad tas blogiausias scenarijus nėra toks blogas, kokį sukuriame savo mintyse. 

O jeigu vis tiek nedrąsu, galima padaryti taip, kaip dariau aš. Irklavimo treniruotes pradėjau lankyti su savo geriausia drauge. 

Taigi tikrai linkiu merginoms sukaupti visą drąsą ir pabandyti. Gal tai bus nauja jūsų svajonė ir naujas tikslas, dėl kurio kelsitės kiekvieną dieną“, – pataria sportininkė.

Atrasti mėgstamą sportą galite jau rugsėjo 6 d., 16:00-20:00 val. Baltojo tilto sporto aikštyne Vilniuje, kur vyks nemokamas sporto renginys „Always“ sporto diena. 

Renginyje bus galima išbandyti 4 skirtingų sporto šakų užsiėmimus: pilates, boksą, gatvės šokius ir zumbą. Daugiau informacijos ir registracija: https://fb.me/e/5e48NW03h

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder