Magas Rokas Bernatonis atsidūrė pirmuose Italijos žiniasklaidos puslapiuose: tapo žvaigžde po paviešinto vaizdo įrašo

Garsus iliuzionistas, autorinių magijos triukų kūrėjas Rokas Bernatonis pateko į pirmuosius italų žiniasklaidos puslapius. Lietuvių magas sulaukė dėmesio po to, kai pasidalino vaizdo įrašu, kuriame išaiškina vietinių sukčių apgavystes.

Italijoje dienas leidęs R. Bernatonis atkreipė dėmesį, kad ant kiekvieno kampo pardavinėjami įvairūs meno kūriniai. Nesuprantantys, kad tai prastais dažnais atspausdinti paveikslai, šiuos darbus gali nusipirkti ir už didžiulius pinigus.

Nenorėdamas, kad į šalį atvykę turistai apsigautų, sukčių melus garsus lietuvių magas nutarė atskleisti savo „TikTok“ paskyroje.

Viename jo įkeltų vaizdo įrašų matyti, kaip pardavėjai apgaulės būdu piešia ant atspausdintų paveikslų ir juos parduoda susidomėjusiems praeiviams.

„Mačiau šiuos menininkus aplink Romą. Toks tapybos būdas man sukėlė įtarimų. Jie visi siūlo tuos pačius dalykus, demonstruoja savo darbus gatvėje, juos tvarko akvarele, laiko rankoje teptuką ir piešia ant jau atspaudinto paveikslo. Taigi nusprendžiau susidurti su vienu iš jų“, – įkeltame vaizdo įraše kalba R. Bernatonis.

Netrukus galima pamatyti, kaip jis kreipiasi į vieną iš pardavėjų klausdamas, ar tai atspausdintas darbas, ar originalus kūrinys. Netikras tapytojas iškart atkirto, kad viskas piešta rankomis.

Po ginčų su pardavėju lietuvių magas nutarė vandeniu apipilti paveikslą ir jį nuvalyti su nosine. Po kelių sekundžių paaiškėjo, kad tai melas – tariamas paveikslas iš tiesų yra tik atspausdinta nuotrauka.

Atskleistą apgaulę galite pamatyti čia:

Įkėlus vaizdo įrašą pasipylė ne vienas komentaras, giriantis tokį R. Bernatonio elgesį. Vietiniai italų komentatoriai rašė, kad dalis šių sukčių iš tiesų yra menininkai, negalintys pragyventi. „Pigūs jų tapybos darbai daug ką pasako apie paveikslų autentiškumą“, – rašė vienas. „Blogiausia tai, kad Romoje tokių labai daug ir tarp jų yra sukčių, kurie yra tikrai labai geri menininkai“, – papildė kitas.

R. Bernatonio poelgis nebuvo nepastebėtas Italijos žiniasklaidos priemonių, kurių antraštėse mirgėjo žodžiai apie atskleistą apgavystę. Štai po įvykio italų naujienų portale roma.repubblica.it buvo susisiekta ir su Istorinio centro gyventojų asociacijos prezidente Viviana Di Capua. Ji patikino, kad apie šias apgavystes žinoma nuo pat pandemijos pradžios.

„Šie netikri tapytojai atvyko į miestą iškart po pandemijos. Ir aš visada matau vieną iš jų Argentinoje. Tai žmonės iš Rytų Europos. Akivaizdu, kad tai atspaudai: jie paruošti ir ant jų vėliau piešiama. Taip, kai kurie žmonės papuola.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder