Rima Petrauskytė-Paulauskienė

Grupės „Man-go“ lyderė Rima Petrauskytė-Paulauskienė kartu su vyru pradėjo naują verslą: „Pradžioje man buvo šokas“

(1)

Legendinės grupės „Man-go“ lyderės Rimos Petrauskytės-Paulauskienės gyvenime – nauji vėjai. Ji kartu su vyru įkūrė šeimos verslą ir pačioje Klaipėdos širdyje atvėrė trumpalaikei nuomai skirtus apartamentus „1910“.

Kaip pasakoja moteris, tai buvo vyro svajonė ir jai kilo nemažas šokas, išvydus nupirktą pastatą-griuvėsį, tačiau prie galutinio rezultato nemažai prisidėjo ir pati, savyje atrasdama interjero dizainerės gyslelę.

„Lietuvos ryto“ televizijos laida „Gyvenimas versle“ susitiko su legendinės grupės „Man-go“ lydere Rima Petrauskyte-Paulauskiene, kurios gyvenimo veiklų sąrašą papildė naujas amplua.

Ji kartu su vyru Rolandu įkūrė šeimos verslą ir pristatė Klaipėdoje šiuolaikiškai įrengtus, trumpalaikei nuomai skirtus apartamentus „1910“.

„Visa tai gimė iš meilės Klaipėdos miestui bei jo istorijai. Mano vyras, vaikščiodamas po miestą, pastebi apleistus, neprižiūrėtus, sugriuvusius pastatus ir su meile juos akimis paglosto, vis sukurdamas kokį planą, ką būtų galima padaryti.

Taip ir šis griuvėsis buvo nupirktas iš meilės miestui, kurį su didžiule aistra atstatėme.

Man buvo šokas, nes aš ne statybininkė, esu realistė ir kai pamačiau to pastato nuotraukas, nė neįsivaizdavau, ką su juo reikės veikti“, - laidoje atviravo Rima.

Nors dainininkės vyro užsibrėžta svajonė skambėjo patraukliai, iki jos įgyvendinimo reikėjo nueiti ilgą sunkių darbų kelią.

Seno pastato atstatymas prasidėjo nuo didžiulio remonto, tik kur kas vėliau pereinant prie maloniosios įrenginėjimo dalies.

„Žingsniai buvo padaryti pradedant nuo architekto ir teko viską nugriauti tarp dviejų pastatų. Viską reikėjo rankomis išrinkti, nes prieigos nėra.

Yra kaimynai iš vienos pusės, bažnyčios kiemelis ir kaimynai iš kitos pusės“, - apie patirtus iššūkius laidoje pasakojo Rolandas.

Šiandien, poros dėka, 1910-ųjų metų pastatas prikeltas antram gyvenimui, apartamentuose palikus autentiškas, gilią istoriją menančias detales.

Rima juokauja, jog interjero sprendimuose vienas vyras be jos pagalbos būtų pražuvęs, mat daugelį Rolando vizijų moteris keitė, kol galutinis rezultatas tenkino akį šiuolaikišku bei moderniu vaizdu.

„Aš mėgstu pajuokauti, kad kuo prisidėjau, tai išbraukiau daiktus, kuriuos nupirko Rolandas ir kurie čia visiškai netiko. Reikėjo moteriškos rankos.

Mes abu esame karštakošiai, todėl karštai ginčydavomės ir kitą rytą Rolandas priimdavo savo sprendimus interjero klausimais, ką vėliau tekdavo keisti.

Aš esu šeimoje racionalus protas, kuris viską skaičiuoja. Rolandas neskaičiuoja, jisai daro ir rezultatai jam vis tiek gaunasi, kas man atrodo nerealu“, - pasakojo Rima.

Lankantis Klaipėdoje, nuodėmė neužsukti ir į kitą šio miesto traukos centrą – restoraną „Skandalas“, kuris gyvuoja jau 27-erius metus.

Ekrano nuotr.

Ekrano nuotr.

Ši vieta tapusi neatsiejamu uostamiesčio simboliu, kuris prisimindamas savo ilgaamžę istoriją, lankytojų būriais džiaugiasi iki šiol.

Ekrano nuotr.

Ekrano nuotr.

„Restorano istorija, kaip ir pats pavadinimas – skandalinga. 1995 metais man teko garbė ir sėkmė stažuotis Amerikoje, kur susipažinau su to krašto restoranų verslu.

Ta kelionė praplėtė akiratį, jau buvau nusipirkęs šio restorano patalpas, bet tik grįždamas iš kelionės ėmiau mintyse dėliotis viziją.

Draugai gąsdino, kad nebus žmonių, tačiau kai atsidarėm, stovėdavo eilė prie durų“, - restorano pradžią prisiminė jo savininkas Rimgaudas Kunstmonas.

Ekrano nuotr.

Nors Klaipėdoje verslininkui veiklos netrūksta, jis vis tiek atkakliai pildo savo svajones ir maitinimo verslą praplėtė už Lietuvos ribų.

Neseniai Tenerifėje duris atvėrė itališkas restoranas „Limonella“, kurio laukia plėtros netolimoje ateityje.

„Radau įdomų statinį su gražia terasa, prie promenados. Man pavyko jį išsinuomoti, jis nemažas, dar laukia praplėtimas, tačiau kilometro spinduliu nėra nė vieno gero restorano, bet yra apie 50 viešbučių.

Aš esu itališkos virtuvės fanas ir dažniausiai sekasi tada, kai darai tai, kas pačiam patinka. Mes padarėm itališką restoraną su šimtaprocentiniu itališku kolektyvu, apart manęs paties ir indų plovėją iš Maroko.

Visos legendos apie ispanų „manjaną“, maniau, kad yra perdėtos, bet deja, su vietiniais darbuotis sunku ir jeigu nebūčiau atsivežęs lietuviškos statybininkų brigados, gal dar ir iki kitų Kalėdų nebūčiau to restorano atidaręs“, - nematomus užkulisius atskleidė restoranų savininkas

Na, o tęsiant kelionę po uostamiestį, trečiajame laidos reportaže žiūrovai susipažino su klaipėdiete Jelena Gudžinske, kuri grožio srityje save atrado po vaiko gimimo.

Ekrano nuotr.

Jos noras tobulėti bei siekti daugiau, paskatino moterį atverti permanentinio makiažo studiją „Easy morning“, o plėsdama verslą Jelena sukūrė visiškai nematytą mokymų platformą Lietuvoje.

„Šiam pasauly visos moterys skuba, visos dirba ir aš tiesiog supratau, kad noriu toms moterims palengvinti rytą.

Taip ir gimė šis verslas, nes tapau vienintele Lietuvoje generaline distributore pigmentų, skirtų būtent ilgalaikio makiažo meistrams“, - laidoje pasakojo pašnekovė.

Dirbdama su klientais, Jelena išvažiavo dalyvauti čempionate ir turėdama vos aštuonių mėnesių stažą, laimėjo antrą vietą tarp patyrusių meistrų.

Taip atsirado kitos meistrės, susidomėjusios Jelenos technika, iš ko išsivystė poreikis mokymams.

„Šiais metais pakeičiau mokymo struktūrą.

Anksčiau būsimos meistrės tiesiog užsirašymo ir atvažiuodavo į mokymus, o dabar sukūriau platformą, kur meistrės, prieš atvažiuodamos į praktinius mokymus, mėnesį mokinasi teorijos, atlieka testus, neskubėdamos įsisavina žinias, priduoda namų darbus ir į mokymus priimu tik tas, kurios jau būna pasiruošusios praktikai“, - apie savo atrastą nišą pasakos Jelena.

Ekrano nuotr.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder