Atsisveikinti su Andriumi Kulikausku rinkosi žinomi meno ir visuomenės veikėjai

Žiemišką ketvirtadienio popietę prie Keistuolių teatro būriavosi žinomi visuomenės ir kultūros veikėjai. Ten jie rinkosi paskutinį „sudie“ ištarti sekmadienį miruasiam lietuvių kompozitoriui, muzikantui, aranžuotojui Andriui Kulikauskui (1951–2024).

Nešini baltais gėlių žiedais velionio artimieji ir bendražygiai žengė į Keistuolių teatro salę, kurios scenoje pašarvotas garsus kompozitorius. Visi norintys atsisveikinti su velioniu kviečiami tą padaryti lapkričio 21 d. 12–20 val. bei lapkričio 22 d. 9–12 val. Vilniuje esančiame Keistuolių teatre (Laisvės pr. 60). A.Kulikausko laidotuvės vyks lapkričio 22 dieną. Urna išnešama 12 val. Amžino poilsio kompozitorius atguls Antakalnio kapinių Menininkų kalneyje.

Primename, kad A.Kulikausko gyvybė, pasak Lrytas šaltinių, užgeso po sunkios ligos reanimacijoje. „Andrius Kulikauskas buvo iš tų labai retų nuoširdumo ir geranoriškumo įsikūnijimų. Susipažinau su juo, kai man buvo kokie 9 metai, Dainos teatre. 

Bendravome su juo iki šiol. Išėjus tėvukui, (V. Kernagiui – ELTA), Andrius be galo daug padėjo mūsų šeimos fondo veikloje. Jis buvo tiesiog labai geras draugas. Lengvos kelionės Tau, maestro Andriau“, – feisbuke rašė V. Kernagis.

A. Kulikauskas gimė 1951 m. liepos 30 d. Linkuvoje, Pakruojo r. Dar mažas su tėvais persikraustė į Plungę. Baigęs Plungės muzikos mokyklą, tuomet šešiolikmetis vaikinas išvažiavo į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją, tačiau jos nebaigė. 

Dirbo Plungės kultūros namų estradiniame ansamblyje, vėliau jam vadovavo. „Jaunystėje buvo laikotarpis, kai nemažai bendravau su krišnaistais. Tada labai domėjausi amžinybės reikalais ir anksti suvokiau: mirtis privalo ateiti. Žmogus turi būti tam pasiruošęs bet kurią gyvenimo akimirką – ir sveikas, ir ligonis“, – „Lietuvos rytui“ yra sakęs A.Kulikauskas.

Nuo 1973 m. A. Kulikauskas buvo populiaraus estradinio ansamblio „Vilniaus aidai“ muzikantas ir vadovas. Vėliau su Vytautu Kernagiu įkūrė „Dainos teatrą“. Baigė Vilniaus J. Tallat-Kelpšos aukštesniosios muzikos mokyklos Chorinio dirigavimo neakivaizdinį skyrių. Nuo 2001 m. A. Kulikauskas buvo Keistuolių teatro muzikos vadovas. Čia dirbo devynerius metus.

Tada sekė darbas Lietuvos televizijoje, dalyvavimas spektakliuose, koncertavimas su violončelininkų kvintetu „Quincelli“, aktoriumi S. Bareikiu, grupe „Aktorių trio“, teatro laboratorija „Atviras ratas“. 

Be to, A.Kulikauskas rengė savo dainų autorinius koncertus. A. Kulikauskas sukūrė muziką ne vienam animaciniam filmui, R. Širvinsko ir L. Armonaitės trumpametražiams vaidybiniams filmams, A. Marcinkevičiūtės trumpametražiam vaidybiniam filmui „Menestreliai maksi paltais“ (pagal J. Kunčiną).

A. Jančoro filmui „Akligatvis“, parašė muziką Lietuvos televizijos ir Keistuolių teatro 5-ių serijų vaidybiniam filmui „Tamangai“, kelias dešimtis muzikos kūrinių ir aranžuočių Nacionalinio dramos, Keistuolių teatro, Vilniaus jaunimo, Klaipėdos dramos, Šiaulių dramos, Vilnius mažojo, Vilniaus ir Kauno lėlių teatrų spektakliams. Aranžavo A. Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ albumo „Povandeninės kronikos“ bei styginio kvarteto albumo „Broliai“ muziką, bendradarbiavo rengiant albumą „Neatrastas Vytautas Kernagis“.

2011 metais A.Kulikauskas pritaikė fortepijonui ir parengė leidybai V. Kernagio natų knygą (110 kūrinių), 2012 m. parašė moksleivių dainų šventės kompozicijos „Baltas paukštis danguje“ aranžuotę orkestrui. 

A. Kulikauskas buvo ne tik muzikos kūrėjas, bet ir aktyvus muzikinių renginių organizatorius ir prodiuseris. Jo menininko talento reikėjo rengiant tarptautinį bardų festivalį „Tai – aš“, „Sostinės dienų – 2010“ baigiamąjį koncertą, 2011–2012 metais organizuojant koncertus po Lietuvą „V. Kernagis gyvai ekrane“, Kalnų parke – programą „Roko pionieriai“, minint festivalį „Lituanikai – 30“.

2015 m. A. Kulikauskas pristatė programą „2Maestro“, kurioje atliko ne tik savo, bet ir šviesaus atminimo savo kolegos ir bičiulio V. Kernagio kūrybos dainas. Visoje Lietuvoje koncertavo su aktoriais N. Narmontaite, D. Jankauskaite, V. Bagdonu, birbynininku K. Mikiša, kitais. 

Maestro 2008 metais išleido autorinių dainų knygą „Pašėlęs vėjas“, skirtą vaikams, kompaktines plokšteles „Tu paklausyk“ (2002), „Vakaro melancholija“ (2006). A.Kulikauskas talkino rengiant ir pats dalyvavo „Plungė – Lietuvos kultūros sostinė 2009“ renginiuose ir buvo dažnas kasmetinių miesto švenčių dalyvis. 2010–2012 metais Plateliuose rengė jaunimui mokomąsias asociacijos AGATA stovyklas.

2009 metais Maestro buvo apdovanotas V. Kernagio vardo gitara, kuri teikiama už autentišką profesionalumą, geriausią poezijos vertimą į muzikos kalbą bei kūrybinį indėlį į dainuojamąją poeziją.

A.Kulikausko diskografija 

„Tu paklausyk“, JAM records įrašų studija, 2002 m. „Vakaro melancholija“ (2006 m.) „Pašėlęs vėjas. Grokite su Andriumi Kulikausku“ (audioknyga, su CD) 2008 m. 

A.Kulikausko bibliografija 

„Pašėlęs vėjas. Grokite su Andriumi Kulikausku“ (su CD). „Baltos lankos“, 2008 m.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder