Virginijus Žalimas: „Kai stengiesi dėl kitų, tai ir kiti dėl tavęs stengiasi“
Nuo pat studijų baigimo Vilniaus universiteto Medicinos fakultete 1988 metais, kur įgijo pediatro specialybę, V. Žalimas dirba Klaipėdos vaikų ligoninėje. Savo gyvenimą paskyręs mažiesiems ligoniukams, gydytojas tikino, kad tikrai ne kiekvienas galėtų dirbti su vaikais.
Buvote nominuotas „Metų klaipėdiečio“ rinkimuose ir klaipėdiečių sprendimu patekote į finalinį trejetuką. Kaip dėl to jaučiatės? Kokios emocijos užplūdo sužinojus?
Esu visiems labai dėkingas už man skirtus balsus. Dar kartą įsitikinau turįs darbuotojų, kolegų iš visos šalies bei miesto bendruomenės palaikymą. Vis dėlto manau, kad šis įvertinimas yra skirtas už viso ligoninės kolektyvo profesionalų ir nuoširdų darbą.
Tikrai apsidžiaugiau, tačiau ir susimąsčiau, nes niekada nesiekiau tapti „Metų klaipėdiečiu“, manau, kad juo vertas būti tikrai ne vienas uostamiesčio gydytojas.
Ką Jums reiškia toks didelis žmonių, klaipėdiečių palaikymas? Galbūt sulaukėte ir palaikymo žodžių ar palinkėjimų iš artimųjų, draugų, kolegų rato?
Tai tikrai reikšminga. Pajutau, kad miesto bendruomenė - mąstanti, konstruktyvi, pozityvi jėga. Matyt, gyvenime taip yra: kai stengiesi dėl kitų, tai ir kiti dėl tavęs stengiasi.
Mane parėmęs ligoninės kolektyvas - puikus, atsidavęs savo darbui. Per tuos dešimtmečius matėme visko: ir šalto, ir šilto, ir balto, ir juodo. Bendros problemos mus suvienijo. Neformalioje aplinkoje vienas kitą tebevadiname vardais. Problemas esame linkę spręsti kartu su visu kolektyvu - savo komanda. Sėdime tame pačiame laive, todėl suprantame, kad turime plaukti tik į priekį.
„Metų klaipėdiečiu“ buvote nominuotas už didžiulį indėlį tęsiant pradėtus darbus bei koronaviruso iššūkių valdymą. Su kokiais iššūkiais kasdien tenka susidurti rūpinantis vaikų sveikata bei viso to kontekste dar ir kovojant su COVID-19 pandemija?
Tikrai ne kiekvienas gali dirbti su vaikais, iškart matyti, kas turi savyje jautrumo, o kas ne.
Su vaikais dirbantys žmogės privalo turėti daug kantrybės, suprasti jų psichologiją, taip pat reikia suprasti, kad visi vaikai yra lygiaverčiai suaugusiesiems. Visi jie turi tokias pat akis, rankas, širdį, todėl niekada nevalia jų sumenkinti.
Pasaulinė koronaviruso pandemija tapo mūsų ligoninės visų tarnybų išbandymu, nes reikėjo ne tik paruošti kovos su nepažįstamu priešu strategiją, bet ir nedelsiant ją įgyvendinti.
Laiko bandymams COVID-19 nepaliko. Du ligoninės skyriai tapo „filtrais“ - vaikai gali patekti į „savo“ skyrių tik po neigiamo PGR testo atsakymo. Iki tol palatose pacientai guli po vieną, tačiau palikti mažųjų pacientų be priežiūros negalima, dėl to buvo sureguliuotas ir kontroliuojamas lankytojų patekimas į ligoninę. Personalas skubos tvarka buvo aprūpintas apsaugos priemonėmis nuo COVID-19 viruso ir apmokytas jomis naudotis pagal pavojingumo lygį.
Jei būtumėte išrinktas „Metų klaipėdiečiu“, ką šis įvertinimas Jums reikštų?
Tai didžiulis įpareigojimas ateities darbams, kurių tikrai laukia daug ir svarbių. Balsavimo duomenys konkurse „Metų klaipėdietis“ man patvirtino, kad einu teisingu keliu, pritariant gausiam būriui bendradarbių, miestiečių, kolegų, pacientų šeimų. Nuoširdžiai dėkoju visiems už pasitikėjimą ir pastangas padėti man pasiekti šio garbingo konkurso finišo tiesiąją.
Rašyti komentarą